Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

:) ok dzieki. pin immo2 25 11 to jaki będzie immo 3? bo nie wiem czy dobrze zmieniam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań, może dość nietypowych, w każdym razie w wyszukiwarce odpowiedzi znaleźć nie mogę, a wertować 99 stron tematu mija się z celem. Chcę wrzucić 1/2 fis do mojego 3bg. Nie mam zamiaru podłączać w przyszłości ani oryginalnej nawigacji ani org radia, czy mam wpasować wszystkie 7 dodatkowych kabli czy wystarczą 4 (chodzi o zdjęcie nr 14 z posta nr 1)? Nie bardzo chce mi się szukać kabli z ASO, może ktoś ustalić czy na którejś z tych aukcji znajdę potrzebne do zrobienia kabli konektory? (link allegro: http://allegro.pl/listing.php/search?string=konektor+vw&category=0&sg=0) Jak długie mają być te kable? Licznik od anglika po wsadzeniu normalnych tarcz podejdzie normalnie? I czy po zgraniu wsadu (zgodnie z tym co jest w pierwszym poście) z mojego licznika do tego nowego, angielskiego, licznik przestawi się z mil w kilometry itd? Czy wymaga to może dodatkowych działań? Czy zegar prędkości nie będzie kłamał, bo wydaje mi się że wartości km/h na tych zegarach są w ciut innych miejscach? I tak jeszcze w ramach upewnienia, w przypadku 3bg nie dotyczy mnie ta cała "afera" z CAN/bez CAN, Immo2/Immo3 itd? Wszystkie liczniki da się podmienić bez większych problemów nie zależnie od roku modelowego tak? Manetka bez różnicy czy od 3b czy 3bg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wertować 99 stron tematu mija się z celem

...połowa pomyślała tak ja Ty - dlatego jest 99 stron :marecek

czy mam wpasować wszystkie 7 dodatkowych kabli czy wystarczą 4 (chodzi o zdjęcie nr 14 z posta nr 1)?

Masz podłączyć tylko te 4 przewody od manetki - przeczytaj dokładnie chociaż ten pierwszy post...

może ktoś ustalić czy na którejś z tych aukcji znajdę potrzebne do zrobienia kabli konektory?

piny do manetki: http://allegro.pl/konektor-pin-zenski-f280-2-8-0-2-1-5mm2-vw-audi-i3138902240.html

piny do licznika: http://allegro.pl/konektor-pin-zenski-f063-0-2-0-5mm2-vw-audi-me-mqs-i3136184489.html

Powinny pasować

Jak długie mają być te kable?

ok 50 cm wystarczy spokojnie żeby je tam ładnie ułożyć

Licznik od anglika po wsadzeniu normalnych tarcz podejdzie normalnie?

Trzeba będzie zmienić tarczki i wgrać wsad od licznika EU

I czy po zgraniu wsadu (zgodnie z tym co jest w pierwszym poście) z mojego licznika do tego nowego, angielskiego, licznik przestawi się z mil w kilometry itd? Czy wymaga to może dodatkowych działań?

Najpierw zdobędziesz wsad od licznika EU, dopiero w nim pozmieniasz odpowiednie komórki, wgrasz i wszystko będzie cacy

Czy zegar prędkości nie będzie kłamał, bo wydaje mi się że wartości km/h na tych zegarach są w ciut innych miejscach?

Nie będzie kłamał, bo zmieniając wsad zmieniasz wychylenie wskazówek

I tak jeszcze w ramach upewnienia, w przypadku 3bg nie dotyczy mnie ta cała "afera" z CAN/bez CAN, Immo2/Immo3 itd?

Nie

Wszystkie liczniki da się podmienić bez większych problemów nie zależnie od roku modelowego tak?

Tak

Manetka bez różnicy czy od 3b czy 3bg?

Bez

Edytowane przez Groszek_6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manetka od 3B z poczatku produkcji (lata 96 i 97) rozni sie od manetki z 3BG funkcja wycieraczek czasowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Manetka od 3B z poczatku produkcji (lata 96 i 97) rozni sie od manetki z 3BG funkcja wycieraczek czasowych.

Tego nie wiedziałem :doh

Marceli, zwróć też uwagę z jakiej wersji nadwoziowej jest - manetki sedana i kombi różnią się obsługą tylnej wycieraczki (poznasz po ikonie tylnej szyby na manetce)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten pin niestety nie będzie pasował. Naszukałem się tego po warsztacie... Miałem nawet identyczną kostkę w ręku jak do passata ale była od audi a piny były właśnie takie jak w linku i niestety za grube. Ja jak bym drugi raz robił to bym w serwisie kupował wiązkę. Jakby co to do 829A mam wsad.

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten pin niestety nie będzie pasował.

Właśnie mam w ręku konektor z kostki licznika i ma identyczne wymiary jak te podane w aukcji.

Myślę, że śmiało można je kupić.

Natomiast oczywiste jest, że tylko serwis gwarantuje nam kompatybilność.

Twoja decyzja Marcel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za podpowiedzi. Zaryzykuje z konektorami, jak coś będzie nie tak to kupię gotowe kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealne są piny z dodatkowych USB z komputera na przednim panelu, rozbierasz wtyczkę wpinaną w płytę główną i masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Idealne są piny z dodatkowych USB z komputera na przednim panelu, rozbierasz wtyczkę wpinaną w płytę główną i masz.

albo komp albo zegary :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz cokolwiek podłączane do kompa do złącz na MB, czy to przyciski czy USB czy 1394 i tam są takie piny. Na pewno lepiej niż te z linku, przynajmniej zabezpieczą się w gnieździe. A propo poza tym to ja sobie uciąłem na szrocie 4 wtyczki od audi a4 i miałem dużo pinów do zmarnowania:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potrzebuje pomocy nawinął mi się w ręce taki licznik 3U0920841A jest ze skody gościu nie wie czy to imo2 czy imo3

Druga sprawa nie jestem biegły w sprawach kodowania mam licznik z imo2 3b0920842a i teraz jeśli zrobie wszystko zgodnie z instrukcją z pierwszej strony vag tacho czy będę musiał kodowąć wszystko w co jest wyposażony samoćhód ?

ewentualnie czy ktoś z kolegów jest z okolic katowic i będzie wstanie mi pomóc oczywiście nie za darmo?:rumieniec

 

to zdięcie licznika możę ktoś zwas sie wypowie?skoda.jpg

Edytowane przez lukas313

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy potrzebuje pomocy nawinął mi się w ręce taki licznik 3U0920841A jest ze skody gościu nie wie czy to imo2 czy imo3

 

to licznik od superba więc powinno być immo3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to licznik od superba więc powinno być immo3

 

 

więc powinno się dać ten licznik przerobić pod passata b5?

mój licznik ma trzy wtyczki a z superba ma dwie i jest pełny fis to znaczy żę radia na liczniku nie będzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie mam w ręku konektor z kostki licznika i ma identyczne wymiary jak te podane w aukcji.

Na 100% do mojej kostki te piny nie pasują! 1,9mm ni podejdzie do wtyczki. Za grube. Oraz zupełnie inaczej zabezpieczane w białej kostce. Takich pinów miałem całe mnóstwo, już sobie przygotowałem żeby wszystko zrobić w 2 godziny, ale się okazało że jednak za grube i poszło całe sobotnie popołudnie :rumieniec NIe wiem jak jest w przed liftowym ale na 100% do mojego to nie podejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NIe wiem jak jest w przed liftowym ale na 100% do mojego to nie podejdzie.

Piny i wtyczki są takie same w przed jak i w po liftowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na 100% do mojej kostki te piny nie pasują! 1,9mm ni podejdzie do wtyczki. Za grube. Oraz zupełnie inaczej zabezpieczane w białej kostce.

Nie rozumiem. Jaka biała kostka? Przecież w zegarach Kolega ma tylko niebieską i zieloną.

Miałem w ręce niebieską wtyczkę T32 od licznika, wyjąłem z niej pin i jego wymiary oraz zabezpieczenie są identyczne jak te podane na aukcji - więc gdzie jest problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem. Jaka biała kostka? Przecież w zegarach Kolega ma tylko niebieską i zieloną.

Miałem w ręce niebieską wtyczkę T32 od licznika, wyjąłem z niej pin i jego wymiary oraz zabezpieczenie są identyczne jak te podane na aukcji - więc gdzie jest problem?

Mam takich kostek kilka jak już pisałem, ale żadna z nich nie była do passata tylko touran i audi a6. Wygląda z zewnątrz identycznie, przypuszczam że nawet by pasowała do licznika, ale piny były za grube i inaczej zabezpieczane. Jeśli twierdzisz że wyciągałeś piny to dlaczego pytasz o białą kostkę? Przecież pod plastikiem który określa kolor wtyczki jest biała kostka w którą są wpięte piny. Do mojego passata nie pasują piny o grubości 1.9mm i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no tak, nie skojarzylem tej wewnetrznej czesci, przepraszam, faktycznie jest biala.

nie ma sensu dluzej tego ciagnac, 100% pewnosci da serwis i tyle w temacie, pozdraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności