Skocz do zawartości
pogromca

Wymiana licznika bez FIS na FIS - passat 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Na 100% do mojej kostki te piny nie pasują! 1,9mm ni podejdzie do wtyczki. Za grube. Oraz zupełnie inaczej zabezpieczane w białej kostce.

Nie rozumiem. Jaka biała kostka? Przecież w zegarach Kolega ma tylko niebieską i zieloną.

Miałem w ręce niebieską wtyczkę T32 od licznika, wyjąłem z niej pin i jego wymiary oraz zabezpieczenie są identyczne jak te podane na aukcji - więc gdzie jest problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem. Jaka biała kostka? Przecież w zegarach Kolega ma tylko niebieską i zieloną.

Miałem w ręce niebieską wtyczkę T32 od licznika, wyjąłem z niej pin i jego wymiary oraz zabezpieczenie są identyczne jak te podane na aukcji - więc gdzie jest problem?

Mam takich kostek kilka jak już pisałem, ale żadna z nich nie była do passata tylko touran i audi a6. Wygląda z zewnątrz identycznie, przypuszczam że nawet by pasowała do licznika, ale piny były za grube i inaczej zabezpieczane. Jeśli twierdzisz że wyciągałeś piny to dlaczego pytasz o białą kostkę? Przecież pod plastikiem który określa kolor wtyczki jest biała kostka w którą są wpięte piny. Do mojego passata nie pasują piny o grubości 1.9mm i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no tak, nie skojarzylem tej wewnetrznej czesci, przepraszam, faktycznie jest biala.

nie ma sensu dluzej tego ciagnac, 100% pewnosci da serwis i tyle w temacie, pozdraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie chodzi o kłótnie ani nic w tym stylu. Tylko jak kolega Marceli pyta, to staram się podpowiedzieć jak i co. Jestem już po przeróbce więc piszę o swoich doświadczeniach związanych z wymianą licznika.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie może tu ktoś pomoże gdzie szukać.

Dzisiaj rano po przejechaniu 2km po nocy, na stacji pojawił się dym pod maską.

Na kablach przy kopułce był już mały ogień. Jeśli to ma znaczenie 1,5 roku temu założyłem gaz.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Panowie może tu ktoś pomoże gdzie szukać.

Dzisiaj rano po przejechaniu 2km po nocy, na stacji pojawił się dym pod maską.

Na kablach przy kopułce był już mały ogień. Jeśli to ma znaczenie 1,5 roku temu założyłem gaz.

Pozdrawiam

Zdaje mi się że pomyliłeś działy kolego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi nie chodzi o kłótnie ani nic w tym stylu. Tylko jak kolega Marceli pyta, to staram się podpowiedzieć jak i co. Jestem już po przeróbce więc piszę o swoich doświadczeniach związanych z wymianą licznika.

Pozdro.

Spoko spoko :manga nikt do nikogo nie ma pretensji :marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem, pomyliłem. Ale jestem świeżak i nie wiem kompletnie gdzie szukać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jestem świeżak i nie wiem kompletnie gdzie szukać....

Kolego:

techniczne -> Passat B5 - i tam sobie walnij wątek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest juz manual do 3b 98' afn?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest juz manual do 3b 98' afn?

A czytałeś 1-szy post?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
więc powinno się dać ten licznik przerobić pod passata b5?

mój licznik ma trzy wtyczki a z superba ma dwie i jest pełny fis to znaczy żę radia na liczniku nie będzie?

 

 

ja mam zamontowany licznik od superb tylko ze po lifcie i radio jest na wyswietlaaczu ja dolozylem 3 kabelki z radia do licznika zelona wtyczka pin 30,31,32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

poszukuje kogoś kto kto sprzeda i zamontuje mi licznik z fis od początku do końca

info proszę na pw lub gg 94169

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam zamontowany licznik od superb tylko ze po lifcie i radio jest na wyswietlaaczu ja dolozylem 3 kabelki z radia do licznika zelona wtyczka pin 30,31,32

 

ja mam licznik chyba przedliftowy bo nie ma z tyłu miejsca na wtyczke od radia

mugłbyś mi podesłać swój soft licznika na meila [email protected]?

będę wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest z tymi kostkami w licznikach, ktore maja dodatkowa kostke chyba czerwona na srodku bez can, z can, przed czy poliftowe??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to wszystkie które wymieniłeś pod warunkiem że posiadają Full FIS`a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potrzebuje waszej pomocy

Wymieniłem licznik na suberbowski 3U0920841A z pełnym fis i teraz mam pare problemów z którymi nie wiem zabardzo co zrobić?

1.licznik zawyrza prędkość o 10km w porównaniu do poprzedniego licznika

2.po przekręceniu stacyjki pojawia mi sie alarm z świateł, z klocków hamulcowych albo ogulnie z hamulców

3.wskaźnik paliwa po zalaniu 20l na pusty zbiornik pokazuje mi pół baku a fis zawyrza zurzycie paliwa o 2l/100km

Pomużcie da się coś z tym zrobić:doh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomużcie da się coś z tym zrobić

Wgrałeś to tego licznika odpowiednio przerobiony eeprom czy tylko przełożyłeś liczniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wgrałeś to tego licznika odpowiednio przerobiony eeprom czy tylko przełożyłeś liczniki?

 

 

Wgrałem przerobiony eprom zgodnie z instrukcją z pierwszej strony

Pare lat temy na forum golfa natknąłem sie na temat ozmianie ustawień w liczniku pod opony wpisywało sie w jakimś bloku nową wartość i licznik zaczynał dobrze pokazywać to samo można było zrobić z wskaźnikiem paliwa i wskazaniami zużycia paliwa w fis ale nie stety nie moge tego znaleść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego najpierw trzeba sie upewnic czy masz licznik po canie, sadze ze masz ale dla pewnosci podlacz sie pod vaga i odczytaj numer licznika, trzy cyfry w srodku numeru powinny byc xxx920xxx. Wtedy mozesz wybierac liczniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności