Skocz do zawartości
tomek1811

OTOMOTO- zmiana ceny i edycja ogloszenia, bez mojej wiedzy??

Rekomendowane odpowiedzi

witam

niedawno wystawiłem auto na OTOMOTO i do dzisiaj było wszystko w porządku, dzisiaj rano jeszcze sprawdzałem ogłoszenie i było wszystko ok.

Późnym popołudniem kolega z forum napisał mi w dziale sprzedam:

popraw sobie ogłoszenie na otomoto bo coś pieprznąłeś i jest zła cena

 

i telefonów tam też nie podałeś

wiec wchodzę na oto moto a tu cena z kosmosu 23500zl i brak telefonów. wiec próbuje wejść na otomoto i doprowadzić to do porządku a tu sie nie da.

Hasło podane przez serwis nie dziala, co moglo sie stac ???

Wyslalem do nich meila ale do tej pory cisza..

a tu link do ogloszenia:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8480648

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to niemożliwe żeby OTOMOTO zmieniło Ci coś w aukcji może ktoś zna hasło albo masz jakis wirus szpiegujący. Sprawdź kompa i postaraj się zdjąć ogłoszenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie mogę ruszyć ogłoszenia bo hasło nie działa, i opcja przypomnij hasło tez nie działa, wysłałem do nich meila ale jeszcze nic nie odp.

co do wirusów to mam antivirusa ESET NOD32 to powinien coś wykryc

Edytowane przez tomek1811

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włam jak nic :) Ciekaw jestem ile telefonów odebrałeś w sprawie sprzedaży samochodu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak rano go oglądałem to miał coś ok 55 tysi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Włam jak nic Ciekaw jestem ile telefonów odebrałeś w sprawie sprzedaży samochodu

no właśnie ZERO:mad:

co można z tym zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to dość nieciekawie, możesz czekać i się nie doczekać na odzew OTOMOTO. Nie zostawiłeś gdzieś hasła tak że ktoś obcy miał dostęp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co można z tym zrobić

Postraszyć ich ze jak nie ruszą 4 liter to sprawa trafi do PIH-u i rzecznika ochronny praw konsumenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hasło było na mojej poczcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj są nr tel ale czynne do 17 !!!

otoMoto Sp. z O.o.

ul. Marcelińska 90

60-324 Poznań

 

Fax: +48 61 645 16 01

e-mail: [email protected]

pomoc dla użytkowników indywidualnych pn. - pt. 09:00 - 17:00

tel.: (0 61) 645 16 25 - w godz. 09:00 - 17:00e-mail: [email protected]

 

---------- Post added at 21:17 ---------- Previous post was at 21:17 ----------

 

hasło było na mojej poczcie

 

Ktoś zna hasło? Może ktoś zrobił Ci nr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktoś zna hasło? Może ktoś zrobił Ci nr?

hasło na pocztę znam tylko ja

makspolczyn wielkie dzięki za numery tel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, ktoś się musiał włamać na konto. Proponuję pozmieniać wszystkie hasła na wszystkich serwisach !!!! I to natychmiast!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy:ok:, dzwoń jutro z rana żeby bałaganu nie było;):643:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomek, ktoś się musiał włamać na konto. Proponuję pozmieniać wszystkie hasła na wszystkich serwisach !!!! I to natychmiast!!!

ok już się za to biorę. wielkie dzięki chłopaki :)

jutro dam znać co powiedzą jak zadzwonię do nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak dzwoniłem do serwisu Otomoto i przedstawiłem im swoja sprawę.

Babka z która rozmawiałem powiedziała ze nie tylko moje ogłoszenie zostało zmienione, ktoś powysyłał miele( ja taki dostałem) ze coś się nie zgadza w ogłoszeniu bo są dwie ceny, wiec odtworzyłem link i zalogowałem się, i tak dostali moje hasło.

wiec uważajcie na takie meile.

Tylko nie wiem dlaczego ktoś to zrobił, jaki miał w tym interes??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a wiec tak dzwoniłem do serwisu Otomoto i przedstawiłem im swoja sprawę.

Babka z która rozmawiałem powiedziała ze nie tylko moje ogłoszenie zostało zmienione, ktoś powysyłał miele( ja taki dostałem) ze coś się nie zgadza w ogłoszeniu bo są dwie ceny, wiec odtworzyłem link i zalogowałem się, i tak dostali moje hasło.

wiec uważajcie na takie meile.

Tylko nie wiem dlaczego ktoś to zrobił, jaki miał w tym interes??

 

jak ja Ci podeślę maila z informacją, żebyś kliknął w mailu i zalogował się na stronie swojego banku, bo wygrałeś 100.000.000zł to też klikniesz?? :| Padłeś ofiarą typowego oszustwa. A jaki cel to miało? prosty - 99% ludzi używa tego samego hasła wszędzie - to na forum vw-passat.pl czy to na allegro, otomoto, innych forach, czy ... w banku. Dostrzegasz problem? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak ja Ci podeślę maila z informacją, żebyś kliknął w mailu i zalogował się na stronie swojego banku, bo wygrałeś 100.000.000zł to też klikniesz?? Padłeś ofiarą typowego oszustwa. A jaki cel to miało? prosty - 99% ludzi używa tego samego hasła wszędzie - to na forum vw-passat.pl czy to na allegro, otomoto, innych forach, czy ... w banku. Dostrzegasz problem?

strona wyglądała identycznie jak prawdziwa, a co do hasła, to otomoto przysyła na skrzynkę pocztowa hasło wygenerowane przez serwis otomoto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buehehehe zrobili cie na szaro. ludzie nauczcie, ze nie klika sie na niemalze absolutnie zadne linki w mailach, gdzie prosza was o podanie jakichkolwiek danych albo wymagaja logowania. poza tym tego noda mozesz usunac, bo to badziew. darmowa avira radzi sobie lepiej niz to platne badziewie [jeszcze 2 lata temu to byl dobry program]. z innego kompa [czystego na 100%] pozmieniaj hasla do wszelkich serwisow i po problemie. login powinien zawierac litery i cyfry. jesli dodatkowo bedzie duza litera w hasle to masz juz mega haslo trudniejsze od 90% uzytkownikow internetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem jest niestety tego typu, że ludzie nie patrzą gdzie podają hasło i często używają prostych haseł do wielu portali jednocześnie, nie patrząc nawet, że na niektórych portalach nie ma wdrożonego protokółu https (zdarzają się nawet sklepy internetowe, gdzie czystym tekstem, niezabezpieczonym kanałem przekazujesz wszystkie swoje dane osobowe ... ).

 

Pół biedy jeśli to jest forum pokroju vbulletin (hasło nigdy nie wędruje otwartym tekstem pomiędzy Twoją przeglądarką a serwerem - przesyłany jest tylko skrót hasła, a więc w najlepszym wypadku ktoś może przechwycić i zalogować się na Twoje konto na tym forum, a nie do banku, bo hasła - jeśli było takie samo - nie pozna). Ale jak pokazuje przykład - bardzo łatwo jest wymusić od użytkownika podanie hasła bez konieczności podsłuchiwania na linii pomiędzy użytkownikiem a serwerem (co w prostej linii może prowadzić do próby kradzieży).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oda mozesz usunac, bo to badziew

 

Niestety nie mogę zgodzić się z kolegą. Ten program jest według mnie ok. Oczywiście zdaję sobie sprawę ile osób tyle opinii.

PS A możesz opisać wyższość avir-a nad nod 32 może zmienię zdanie;)

 

A powracając do tematu - dobrze że to tak się skończyło. W przyszłości będziesz bardziej uważał i mam nadzieję że nie dasz się ponownie wykiwać. Warto czasem zerknąć na pasek czy się adres zgadza.

Edytowane przez kosiad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności