Skocz do zawartości
Adamekk

RNS 510 - Kilka podstawowych pytań.

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z szanownych kolegów może mi pomóc w uruchomieniu ukrytego menu.

Mam Radio RNS 510 ale te od Skody - Columbus z softem (Volkswagen RNS 510 Firmware Upgrade to version 2760 / 2762 / 2764 / 2766 / 2768). Próbowałem kombinacji klawiszy <> i a po restarcie długo setup ale nie uruchamia się czy jest jakaś alternatywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe musisz po resecie.

 

Radyjko sobie gra wiskasz setup i trzymasz po chwili pojawi się ukryte menu radis

AM i FM.

Nie puszczając menu naciskasz na wyświetlaczy strzałkę (prawy górny róg).

Ma 10s masz upragnione menu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety zrobiłem tak jak napisałeś pojawia się ukryte menu radia a potem nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MA :) moj kolega to robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro tak to bez Vaga nie uruchomisz ukrytego menu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5. jak się już sparuje to zapyta o kod pin (ten który masz na karcie). możesz go już wtedy wklepać z klawiatury która ci się pojawi na nawi ale ja polecam pomęczyć się i wpisać z kierownicy (strzałkami góra, dół, OK) i zakończyć to nie wybierając na końcu OK tylko SAVE (po ponownym podłączeniu do zestawu nie będziesz musiał wpisać pinu ponownie)

Ktory guzik to SAVE? Nie moge nigdzie go znalezc.Znajduje moj telefon ale zada odemnie kod PIN wpisac umiem ale nie wiem jak potwierdzic,pozatym jest miejsce na wpisanie dlugiego kodu ,a Pin z telefonu ma tylko 4 cyfry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bigcarp nie ma guzika SAVE, po prostu szukaj po alfabecie i numerycznych, będzie "save"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robisz to z kierownicy, czy z ekranu na RNS? Zrób to z kierownicy na FISie. Jeżeli masz multifunkcję, rzecz jasna. Strzałkami góra/dół wybierasz poszczególne cyfry pinu, każdą akceptujesz przyciskiem "OK" na kierownicy (pojawia się gwiazdka na wyświetlaczu), a na koniec lecisz strzałką w dół, aż zamiast cyfry pojawi się "SAVE". Zatwierdzasz przyciskiem "OK".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robisz to z kierownicy, czy z ekranu na RNS? Zrób to z kierownicy na FISie. Jeżeli masz multifunkcję, rzecz jasna. Strzałkami góra/dół wybierasz poszczególne cyfry pinu, każdą akceptujesz przyciskiem "OK" na kierownicy (pojawia się gwiazdka na wyświetlaczu), a na koniec lecisz strzałką w dół, aż zamiast cyfry pojawi się "SAVE". Zatwierdzasz przyciskiem "OK".

Ok.Dzieki.Dzisiaj sprawdze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zagadal dzieki za pomoc,ale PIN musze wpisywac za kazdym razem,po odpaleniu samochodu,mozna to jakos wylaczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i zagadal dzieki za pomoc,ale PIN musze wpisywac za kazdym razem,po odpaleniu samochodu,mozna to jakos wylaczyc?
daj mu stałego plusa na pamięć i powinno być ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam się bardzo poważnie do zakupu Passata i ma do Was pytanie. Jeśli trafiłbym wersje z wbudowanym radiem cd/mp3 to da się wstawić zamiast tego radia NAVI , np RNS 510? Pytam bo wole wiedzieć, czy jest to możliwe i dużo z tym zabawy, czy lepiej się wystrzegać takich zabaw i szukać auta od razu z NAVI. Pozdrawiam:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Przymierzam się bardzo poważnie do zakupu Passata i ma do Was pytanie. Jeśli trafiłbym wersje z wbudowanym radiem cd/mp3 to da się wstawić zamiast tego radia NAVI , np RNS 510? Pytam bo wole wiedzieć, czy jest to możliwe i dużo z tym zabawy, czy lepiej się wystrzegać takich zabaw i szukać auta od razu z NAVI. Pozdrawiam

 

Da się wstawić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po warunkiem, że będzie to B6. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam kogoś "kumatego" w zakresie dostrojenia navi.

A to lista spraw do "załatwienia" :)

- podłączenie (uruchomienie) telefonu Nokia na oryginalnym uchwycie VW, (mam też zamontowanego Parrota CK 3000- ale też nie mogę go skonfigurować)

- fale radiowe poza miastem "uciekają",

- muzyka odtwarzana z oryginalnej zmieniarki " trzeszczy

- ew. wizualizacja parktronika.

 

Szczecin i okolice

 

a może sensowne porady jak to zrobić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Właśnie czekam na b7 z 510 i mam w związku z nową zabawką pytanie. Czy 510 obsługuje komendy głosowe czy nie?

Jeśli tak to w jakim zakresie?

Jeśli tak to czy komendy są stałe czy "nadgrywane"?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź lub przekierowanie do niej

 

Pio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy 510 obsługuje komendy głosowe czy nie?

Jeśli tak to w jakim zakresie?

Tak jak napisałem ci na PW RNS obsługuje komendy głosowe ale niestety nie w języku polskim. Dziś postanowiłem się trochę pobawić i zmieniłem język z polskiego na angielski. No i muszę powiedzieć, że działa to bardzo przyzwoicie, RNS bez problemu rozpoznawał moje komendy głosowe pomimo tego, że mój angielski pozostawia wiele do życzenia i naprawdę wielka szkoda, że znowu coś co mają w innych krajach w naszym ojczystym języku jest niedostępne :dolamam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja poprosze o kilka wskazówek dotyczących róznic pomiędzy np short dialog a long dialog i w jaki sposób wymusić na systemie wybieranie numeru osobnika z książki tel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poprosze o kilka wskazówek dotyczących róznic pomiędzy np short dialog a long dialog

 

Lepiej żeby napisał ci jakiś ekspert ale napiszę co wiem. Long dialog, czyli długi dialog jest ustawiony fabrycznie i podczas obsługi głosowej podawane są dodatkowe wskazówki i informacje o tym jak należy dalej postępować. Jeżeli opanujemy już obsługę głosową możemy sobie ustawić short dialog czyli krótki dialog wówczas nie otrzymujemy żadnych dodatkowych informacji i wskazówek od tej miłej pani tylko po sygnale mówimy polecenie głosowe.

 

 

w jaki sposób wymusić na systemie wybieranie numeru osobnika z książki tel?

Tym się nie bawiłem ale najpierw chyba trzeba zapisać znak głosowy dla numeru telefonu z książki telefonicznej.

Ale tak jak ci napisałem lepiej niech się wypowie jakiś znawca. Bo ja to biorę instrukcję i idę do samochodu i próbuję różne funkcje.

Edytowane przez tom-998

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie- w niemieckiej instrukcji każą zapisać znak głosowy do kontaktu w książce.Za cholerę nie wiem jak to zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności