Skocz do zawartości
Glizda

System Yanosik ?

Rekomendowane odpowiedzi

To tak jak z cb, a nie maja pokrycia m.in. dlatego że ktoś zgłosi np wypadek, potem w tamtym miejscu nikt nie jedzieprzez 2h nikt nie odwola ty jedziesz i myslisz co za bzdura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Yanosik pokazuje ok 95% mijanych patroli i nie zmusza Cię do słuchania jak to Stachu z Marianem wymieniają swoje mongolskie mądrości.

 

I tyle w temacie - krótko i merytorycznie o zaletach Yanosika. Co więcej, nie trzeba dodatkowego sprzętu w aucie i anteny. I to mnie przekonuje :)

 

Co do trafności, to im więcej użytkowników, tym wskazania programu będą trafniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zauważyłem spadek popularności CB, chyba na rzecz właśnie yanosika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Yanosik daje większą kulturę przekazu informacji.

 

"Wypadek","Niebezpieczeństwo","Patrol Policji","Roboty drogowe","Zatrzymany Pojazd" - a wszystkie te głupoty tylko z jednego powodu : w dobrze widocznym miejscu, całkowicie na poboczu, stoi sobie samochód Zieleni Miejskiej i ludzie koszą trawę. I tak cały czas ... odkąd liczba użytkowników skoczyła lawinowo to takie bzdurne zgłoszenia są nagminne - bo każdy przecież chce mieć jak najwięcej gwiazdek ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak że Teraz gwiazdki zdobywa sie za przebyte km ;)? Właśnie z uwagi na zgłoszenia użytkowników o takich incydentach na forum yanosika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to znowu zależy od ludzi. Znajdzie sie w okolicy 2 oszołomów którzy "zatagują" każdy samochód zaparkowany na ulicy i masz hałas w samochodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znajdzie sie w okolicy 2 oszołomów którzy "zatagują" każdy samochód zaparkowany na ulicy i masz hałas w samochodzie.

 

Całkiem jak na CB ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To tak jak z cb, a nie maja pokrycia m.in. dlatego że ktoś zgłosi np wypadek, potem w tamtym miejscu nikt nie jedzieprzez 2h nikt nie odwola ty jedziesz i myslisz co za bzdura

 

jak wybija Ci alert o zdarzeniu to pokazuje, ile czasu temu zostało to zgłoszone, więc wydaje mi się, że jak masz podane "ponad 2h temu" to raczej utrudnienia już nie ma ;)

 

co do braku pokrycia, chyba lepiej dwa razy zwolnić tam, gdzie np nie ma już policji, niż zapłacić te 3 stówki :) ale na częściej uczęszczanych trasach nie ma tego problemu, gorzej jak wjedziesz na drogę, gdzie 3 auta na dzień przejeżdżają, ale wtedy chyba nikt normalny janosika nie używa (?).

 

jedyne co bym zrobił, to wywalił opcję "zagrożenie", latem jak są korki na trasie to co 500m ktoś zgłasza, że ruch się zagęszcza :wmorde ale lepsze to, niż cisza na CB, mimo że co drugie auto z anteną jedzie, ale żaden Ci nie odpowie, bo po co? On przecież wie, że dla niego ścieżka czysta...

 

a gwiazdki są chyba za zgłoszenia, z resztą, jak nowy użytkownik zgłasza cokolwiek to wyrzuca komunikat "niepotwierdzone zgłoszenie", jak nic nie ma to anulujesz a piczka gwiazdek nie dostanie. Swoją drogą, po co komu te gwiazdki? Żeby się przed kumplami chwalić? nie rozumiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwiazdki to wiarygodność danego usera, a nie szpan na dzielni, wiem że pod tym względem Yanosik na bieżąco prowadzi kontrolę i weryfikuje otrzymane zgłoszenia, sporo pisze o tym na ich forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wszystko ma swoje wady, zalety"

CB jak i Yanosik pomagają kierowcy, ale mają swoje minusy.

Jak się z kimś jedzie i chce się pogadać to Yanosik nie przeszkadza tak jak CB, ale z kolei w nocy lubię na CB pogadać jak się znajdą odpowiedni kompani bo jakoś podróż szybciej mija.

Co do "lewych" zgłoszeń jest tak jak mówi KLEKO - lepiej 3 razy zwolnić bez potrzeby niż trzy stówki płacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, jak masz zgłoszenie o utrudnieniach na drodze, to póki nie widać żadnych żółtych palikow na drodze i znaków to nikt Cie nie zmusza zwalniać, zawsze można ostrzeżenie takie zignorować,

 

Sam też nie raz miałem zgloszenie o policji ktorej w tym miejscu nie było, mogli dojechać nin pojawił sie kolejny uzytkownik yanosika na tej trasie i nie ubolewam z tego powodu ;) tak jak koledzy wczesniej napisali, lepiej czasami zwolnić niż potem zapłacić.

 

Moim zdaniem aplikacja jest super, caly czas sie rozwija i unowoczesnia, do tego zawsze mają aktualne mapy, nie to co google, jest darmowa czego chcieć wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale to znowu zależy od ludzi. Znajdzie sie w okolicy 2 oszołomów którzy "zatagują" każdy samochód zaparkowany na ulicy i masz hałas w samochodzie.

Dokładnie,wszystko zależy od użytkowników.Plusem na pewno jest to,że nie ma żadnych koziołków matołków,pysiów pysiów i innych dewiantów.Ostatnio w W-wie na przykład trafił się jakiś lodziarz,co się ogłasza że zrobi za darmo.Ja osobiście używam i Yanosika i CB i nie zamierzam z żadnego rezygnować.Wychodzę z założenia że zabezpieczeń nigdy za wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poza tym, jak masz zgłoszenie o utrudnieniach na drodze, to póki nie widać żadnych żółtych palikow na drodze i znaków to nikt Cie nie zmusza zwalniać, zawsze można ostrzeżenie takie zignorować,

Akurat ostrzeżenie "UTRUDNIENIA" najmniej mi pasuje. Jeżdżąc po nocach na CB informuję innych kierowców o nieoświetlonych pieszych, rowerzystach, zwierzynie latającej po drodze czy powalonym drzewie. Na Yanosiku masz ostrzeżenie o UTRUDNIENIU i bądź tu człowieku mądry i domyśl się czy komuś chodzi o to że na poboczu ktoś wiadro zostawił czy że wojskowa CASA ląduje na 236 kilometrze. Pod tym względem CB ma "+" można dokładnie wytłumaczyć o co chodzi.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ja osobiście używam i Yanosika i CB i nie zamierzam z żadnego rezygnować.

Ja używam naprzemiennie, nieraz wspólnie i jakoś to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z Yanosika już spory czas i nie wyobrażam sobie jazdy bez niego :) co do zgłaszeń to sporo się potwierdza jednak czasem znajdą się oszołomy co zgłaszają jakieś głupoty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapsun

Szkoda ze nie ma alternatywy platnej yanosika bez tych reklam, tak aby całe pole wyświetlacza telefonu zajmowaly informacje o raportach na drodze, ale i tak wymiata, pamietam jeszcze jak 2 czy 3 lata temu o poranku w dzien roboczy bylo max 18000 użytkowników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem mile zaskoczony Yanosikiem jak wracałem z Władysławowa - zatwardzenie do samej Redy - przeprowadził mnie po wioskach i w ogóle nie stałem w korku i to uważam za największy atut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś znowu zrobiłem trochę km na yanosiku z Bytomia do Bielska, dzis jak na złość miałem chyba z 20-30 nieaktualnych zgłoszeń, roboty drogowe, utrudnienia na drodze i kontrole policji na całym odcinku powrotnym nie spotkałem ani 1 utrudnienia ani patrolu mimo takiej ilości i tak nie wydaje mi się by było to uciążliwe, można śmiało to podpiąć pod bezsensowne dyskusje na CB i jest remis ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uzywam Yanosika bo jestem w Niemczech, i nie wiem czy Yanosik funkcjinuje w DE, ale jego odpowiednikiem jeszt aplikacja Blitzer.de PLUS. Wersja pro kosztuje 5 ojro, ale kraza tu i tam wersje zwitaminowane;)

 

(to tak, jakby ktos jechal na zachod i chcial czegos w ten desen)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio do pokonania około 2000 km przez Polskę. Na dach powędrowała antena na szybę komórka z apką. Po dojechaniu ze Szczecina do Krakowa bacik poleciał do bagażnika i tam już pozostał. Chyba jestem zbyt nerwowy a do tego podróż chciałbym odbywać w możliwie jak najbardziej komfortowych warunkach. Uzewnętrznianie się Mietków i Januszów oraz młodych gniewnych, którzy jak przychodzi co do czego to już tacy elokwentni nie są w ogóle mnie nie bawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności