Skocz do zawartości
Gość migmar

skrzynka bezpieczników

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Passat przestał mi odpalać. VAG pokazał błąd 01314 i jak dobrze przetłumaczę brak komunikacji. Zroiło się to po tym jak zaczełem naprawiać pompkę spryskiwczy i ustawiać spryskiwacze. Przy okazji odkryłem że mam nie szczelny zbiornik na płyn który wycieka na podłiżnicę. po za tym jak zauważułem to płyn poleciał na komputer sterujący silnikiem. Który to może być bezpiecznik od sterownika silnika.

 

Witam. dla wiadomości dziś doszedłem, że jest to bezpiecznik nr 10 od sterownika silnika. pozdrawiam

Edytowane przez marko32167

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiada może ktoś pełen opis bezpieczników w PL tzn który za co odpowiada???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Posiada może ktoś pełen opis bezpieczników w PL tzn który za co odpowiada???
jak masz pl książkę to masz pełen opis w niej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak masz pl książkę to masz pełen opis w niej :D

 

PRoblem w tym ze auto z de i niestety nie mam w pl. Myslalem ze jest gdzies ladny opis ze zdjeciami taj jak maja to np w B5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla all w przegrodze silnika sa dwie skrzynki jedna pod drugą a wiec A i B C skrzynka jest w desce od strony kierowcy D skrzynka jest w desce do strony pasażera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

migmar poradziles sobie ?, mam ten sam problem co ty i nie moge znalezc odpowiedzialnego bezpiecznika. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
migmar poradziles sobie ?, mam ten sam problem co ty i nie moge znalezc odpowiedzialnego bezpiecznika. pozdrawiam
widzę ze wszyscy są bardzo pomocni,pewnie nie jedna osoba miała podobny problem i sobie z nim poradziła. Ale na co pomagać ? przecież forum jest żeby czytać a nie pisać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
widzę ze wszyscy są bardzo pomocni,pewnie nie jedna osoba miała podobny problem i sobie z nim poradziła. Ale na co pomagać ? przecież forum jest żeby czytać a nie pisać :)

 

ale jakiego bezpiecznika szukasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Weź pod uwagę, że poszczególne roczniki i wersje wyposażenia mogą się różnić układem bezpieczników - tak przynajmniej było w B5 i pierwszym Superbie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, niestety nie mogę utworzyć jeszcze nowego tematu ( a takowego nie zarejestrowałem przeglądając posty) dlatego zapytam tutaj.

 

Passat b6 2.0Tdi / 103 kW grudzień 2005. Mam problem z nurtującą diodą sygnalizującą uszkodzenie oświetlenia samochodu (np swiatło drogowe). Sygnalizacja tego uszkodzenia wyświetla sie na tablicy przyrządów (migająca! żółta dioda) po pewnym czasie jazdy, najczęściej na "typowych" polskich drogach.

I mam pytanie czy ktoś miał już taką sytuację. Xenony świecą równomiernie i z odpowiednim natężeniem. 5Wattowe żarówki (swiatło postojowe) wymienione na nowe, kupione w vw. To właśnie one najczęściej sie przepalały ale wtedy dioda sygnalizująca nie pulsowała a świeciła cały czas.

 

Poniżej podsyłam porównanie natężenia świateł postojowych :

http://imageshack.us/photo/my-images/830/snc00283w.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/171/snc00282n.jpg/

 

Moje przypuszczenie. W czasie jazdy na chwilę od nierówności komputer wyłapuję błąd (styki?) i jest cały czas wyświetlany, do ponownego uruchomienia.

Bezpieczniki od wszystkich możliwych świateł sprawdzone. Każde światło zewnętrzne sprawdzone tył/przód,sprawne.

 

Jeśli macie jakieś sugestie będę wdzięczny. Pozdrawiam serdecznie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest kwestia nie świecenia postojówek, najpierw nie świeciła prawa. Kupiłem nową ale dalej nie działała, na chwile obecną nie świecą obie. Starałem znaleźć się drugą skrzynkę z bezpiecznikami w przedziale silnika (rzekomo w niej są bezpieczniki od tych świateł), ale nie wiem gdzie ona się znajduje. Czytałem pare opini odnośnie tych skrzynek, wiem że dwie znajdują się koło drzwi (L,P) i jedna jest bezposrednio koło akumulatora pod maską, ale gdzie jest ta którą posiada bezpieczniki swiateł postojowych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś będę w ASO zobaczymy co powiedzą. A co do ASO już to jeśli ktoś jest z okolic śląska to nie polecam Sosnowca, lepiej podjechać do Nomy 2 w Katowicach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak wiadomo cos ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, okazało się że migająca dioda to nie sprawa 5wattowych postojowek a najprawdopodobniej xenonow a dokładniej ich poziomowania. Samochód wskoczy na diagnoze w aso za pare dni i po podlaczeniu będzie już na bank wiadomo co i jak. Okazało się że 5wattowka była niedociśnięta na prowadnicy, aż głupio sie przynac : ) Teraz jest odpowienio z lewej jak i z prawej strony jeśli chodzi o natezenie swiatla.

Co ciekawe ostatnio coraz częsciej zdarza się że samochód będąc nie wykonuje checka i poziomu swiateł np. dziś, po uruchomieniu silnika (lampa migała od razu) i włączeniu swiateł widać na 5 metrów do przodu. Ponowne uruchomienie, check, swiatła wypoziomowane nie ma sygnalizacji diody. Dopiero po parunastu minutach sygnalizacja niesprawności swiateł znowu dała o sobie znać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 2 tygodnie jestem umówiony na wrzucenie jednej tarczy na tokarke + mechanik wykona adaptacje tych swiatel. Dam znać jak efekt.

A takie szybkie pytanie do użytkowników. Dzis mijały mnie 2 passaty i w każdym z nich włączone były tylko ksenony, postojówki były off. U mnie z kolei swiecą sie ksenony + postojówki w czasie jazdy. I pytanie, czy można wyłączyć postojówki w jakiś sposób do jazdy ?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale u mnie sie swieci kontrolka przepalonej żarówki a do tego wczesniej dzialala lewa a teraz nie dzialaja obie wiec podejzewam dalej bezpiecznik :) no i nie mam xenonow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale u mnie sie swieci kontrolka przepalonej żarówki a do tego wczesniej dzialala lewa a teraz nie dzialaja obie wiec podejzewam dalej bezpiecznik :) no i nie mam xenonow

 

a podpinałeś pod kompa jakie błędy masz.

bezpiecznik xenonów to SC5 i SD5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączyłem kompa, brak błędów. Nie mam Xenonów mam zwykłe H4 albo H7, kupilem nowe postojowki i dalej cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności