Skocz do zawartości
Gość 0lo

Folie na nadkola i tylny zderzak

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem takie wytarcie poważnych rozmiarów.Zakleiłem to kawałkiem miękkiej wykładziny PCV z ciemnym spodem.Po oczyszczeniu nadkola rozpuszczalnikiem,przykleić na klej montażowy,po przeschnięciu kleju w celu załagodzenia krawędzi wykładziny można posmarować silikonem np.ciemny brąz.Moja łatka trzyma się już 2 lata.Można jeszcze dokręcić kilka wkrętów knaufoskich z płaską główką- 100 procent gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem szablon foli ochronnych do B5fl kombi. Zrobione na podstawie oryginałów, które u mnie już się trochę sfatygowały. Jak ktoś ma dostęp do plotera tnącego to będzie jak z fabryki ;) Pozdrawiam!

 

Plik Corel

folia ochronna b5fl kombi.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie znalazłem tematu jak wyżej, więc mam pytanie do forumowiczów, jaka jest procedura przy odklejaniu starej na wpół poodklejanej folii ochronnej na lewym nadkolu tylnym i jak przykleić nową oryginalną. Proszę o krótkie manuale.

Dziękuję.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robil mi to lakiernik w tamtym tyg, mówil ze to trzeba grzać i pomału odklejac bo klej jest bardzo mocny, koszt nowych z ASO 35zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez podgrzewania schodzi ;) Odrywasz starą, resztki kleju usuwasz za pomocą szmatki + nitro a potem polerujesz miejsce gdzie była stara naklejka dowolną pastą polerską np. Tempo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepszy na kleje jest nitro tylko uważaj bo:

-plexa popęka,

-plastiki mogą mieć ślady odbarwienia,

 

naklejkę zerwać bez grzania a następnie moczyć papier(ręczniki papierowe nie szmatę bo będzie się kleić) w nitro i czyścić, jak nie masz nitro to sprawdza się też chloro-kauczukowy,

 

jeżeli była ori folia i auto ciemne może nie być zbyt dużej różnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepszy na kleje jest nitro tylko uważaj bo:

 

A guzik prawda, nitrem to sobie można umyć co najwyżej pistolety po lakierowaniu. Nitro jest bardzo agresywnym rozpuszczalnikiem, mówiąc wprost Nitro to zwyczajne zlewki różnych rozpuszczalników i naprawdę odradzam zabawy Nitrem przy lakierze a już tym bardziej polerowanie pastami polerskimi po zastosowaniu Nitra. To zwyczajna rzeź dla lakieru. Nitro powoduje powierzchniowe rozpuszczenie lakieru i jego zmiękczenie, wizualnie tego nie widać ale po akcji z Nitrem ( niedowiarkom) polecam przejechanie paznokciem po lakierze i zobaczycie ile lakieru pod paznokciem wam zostało i jaka już nawet nie rysa a bruzda zostanie wam w tym miejscu na elemencie. Do usuwania kleju z wszelkiego rodzaju naklejek polecam zmywacz do sylikonu np firmy Proton.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy np w aso skoda kupię takie naklejki? Czy musi być VW. Widzę że z jednej strony nie mam a nadkole i tak musze dać do poprawy bo coś rudego wychodz, to bym od razu nakleił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za wszelkie informacje związane z odklejaniem tej folii, ale napiszcie czy przy przyklejaniu należy tą folię grzać, czy odkręcić trzeba plastikową nakładkę progu za tylnymi drzwiami i wykonać inne potrzebne w tym celu czynności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi naklejki schodziły na zimno tylko powolutku trzeba odklejać ale... jak ktoś ma na szpachlę to lepiej podgrzewać. Klej po wszelkich naklejkach najlepiej i najbezpieczniej zmywa się ze wszystkiego rozpuszczalnikiem terpentynowy a potem odtłuszcza się denaturatem. Nitro to najgorsze co może być na lakier!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności