Skocz do zawartości
shel82

Malowanie aluminiowych felg?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w temacie - mam pytanie jakią farbę polecicie?

Chcę je na początek wypiaskować, a potem polmalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

njalepiej to proszkowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Eee, interesowałem się ile taki interes mnie wyniesie i to będzie około 140zł za sztukę (alu 16") i po za tym farby proszkowe mają brzydkie odcienie ;)

 

Mając sprężarkę mogę sobie spokojnie wypiaskować i pomalować sam i koszt na pewno będzie kilkukrotnie mniejszy i satyfsfakcje wieksza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za piaskowanie i malowanie zapłaciłem 160 zł za 4 sztuki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W trójmieście? a dokładniej? bo w takiej cenie to i ja nie będe się zastanawiał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba uzyli zbyt gruboziarnistego piasku, ale wszystko zależy od stanu pierwotnego felg, a możesz zdradzić gdzie dokładnie robiłeś w tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje 15' malowalem sam sprayem bez piaskowania (mialo byc na chwile) a wyszlo pieknie i trzymalo sie trzy lata (pozniej sprzedalem pole to nie wiem). A kazdy pytalnkto mi felgi malowal :) Wrzuce foto jak wroce do domu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje są dosyć znisczone i mcno skorodowane, wieć pozostaje tylko piaskowanie i malowanie i tu pytanie jakiej farby użyć (na podkład i na warstwę właściwą i czym ewentualnie wypełnić drobne ubytki)?

 

---------- Post added at 15:25 ---------- Previous post was at 12:24 ----------

 

Dobra myślę zrobić tak:

- piaskowanie

- później podkład epoksydowy wypełniający (np. Novol)

- następnie warstwa lakieru (np. baza Standoxa)

- bezbarwny lakier uzupełniający całość... ;)

 

intersuje mnie czy można by użyć jakiejś innej bazy lakieru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

felgi robiłem w Gdańsku na ul. Leszczynowej zakład p.Matejki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

intersuje mnie czy można by użyć jakiejś innej bazy lakieru?

 

oczywiście, może być Deeber, Glasurit, PPG itp, nie ma to żadnego znaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Masz rację moze baza jest mniej znacząca, źle się wyraziłem, chodziło mi o bazę podkłada jaką polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup jakiś podkład wypełniający, może mają na aluminium ale jeśli jest na feldze stara powłoka i są ubytki (rysy, jakieś zadrapania)to kup zwykły podkład wypełniający z utwardzaczem, najlepiej biały jeśli chcesz fele malować na srebrno, oczywiście podkład przed malowaniem musisz wyszlifować

Edytowane przez martin724

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, będę rerzymał się tej wersji:

- piaskowanie

- później podkład epoksydowy wypełniający (np. Novol)

- następnie warstwa lakieru (np. baza Standoxa)

- bezbarwny lakier uzupełniający całość...

 

pytanie ile około wyjdzie mi podkładu, bazy i lakieru na 4 felgi 16"?

 

---------- Post added at 21:53 ---------- Previous post was at 21:44 ----------

 

Dla ciekaowści pytałemtez kolegi i doradz doradził tak:

1. podkład reaktywny (cienko)

2. podkład epoksydowy

3. szpachla (jeśli trzeba)

4. podkład gruntujący/wypełniający (różne nazwy są stosowne, obie są poprawne)

5. lakier

!!!!!!!!! Podkład reaktywny musi być pokryty innym podkładem : epoksydowym bądź gruntującym !!!!!!!!!!!

 

Zastosuj lakier akrylowy renomowanych producentów tj. DuPont, PPG, Standox, AutoColor itp.

Podkład (pkt 4.) powyżej 40 zł

A co do rozcieńczania to jest zależne od producenta i pytaj w mieszalni.

 

A najlepszy sposób na pozbycie się korozji ----->> piaskowanie, też można to zrobić w warunkach garażowych tanim pistoletem do piaskowania, zawsze to lepsze i dokładniejsze niż szlifowanie papierem itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy jakie fele

podkład-0,5 litra mniej nie kupisz w sklepie, ciężko wyczuć czy wystarczy, swoje fele nie podkładowałem ale myśle powinno wystarczyć,

baza- ja malowałem sprayem- 2 sztuki "Motip" 15 fele, dla Ciebie max 0,3l (jak zostanie to sie przyda:D)

klar- 0,3-0,4l + utwardzacz+ rozpuszczalnik

miłej pracy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś chętny na zrobienie moich felg od W8?

2 częściowych... skręcanych... skorodowane ... bez wypelniacza sie nie obedzie ;)

 

---------- Post added at 19:56 ---------- Previous post was at 12:01 ----------

 

A pytanie a propo piaskowania... bo zamierzam sobie kupic zestawik ... tylko powiedzcie mi ... jaka powinna być dysza i jaka zairnistość żeby nie było dziur... jak najbardziej gładka powierzchnia???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie moze ktos ile litrow bede potrzebowal podkladu i farby oraz potem bezbarwnej zeby odnowic takie kola?

http://www.myturbodiesel.com/images/wheels/vw_16_5x112/ramerica.jpg

 

Bede to robil sam i chce to zrobic porzadnie. Ile warstw dac podkladu, koloru wlasciwgo i potem bezbarwnego lakieru?

Pytam bo sa puszki po 0,5 litra i nie wiem ile ich kupic.

Kola sa 16 calowe.

 

Czy moge uzyc tego

 

http://cgi.ebay.co.uk/Car-Alloy-Wheel-Damage-Kerb-Mark-Repair-Putty-Filler_W0QQitemZ370215357462QQcmdZViewItemQQptZUK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM?hash=item56328e0c16&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12|66%3A2|39%3A1|72%3A1683|240%3A1318|301%3A1|293%3A1|294%3A50

 

jako wypelniacza?

Felgi maja kilka glebszych zarysowan i chcialbym tym je wypelnic.

Edytowane przez tmstp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie ma pojecia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czwartek malowałem swoje stalowe 16' podkładem.

Były po gruntownym piaskowaniu, wiec musiałem się spieszyć.

Rozrobiłem 0,8l bazy epoksydowej, do tego 0,1 katalizatora i 0,1 rozpuszczalnika.

Jako że robiłem dla siebie, kładłem dość grubo wypełniając zakamarki.

Początkowo zużyłem około 0,7l, a że szkoda mi było pozostawionej resztki, pociągnąłem felgi jeszcze raz.

Jakbym nie poprawiał felg od strony opony, to by mi wystarczyło na wszystkie cztery. A tak musiałem troszkę dorobić. W sumie na "poprawkę" poszło 0,4l.

 

tmstp, jeśli będziesz kładł 3 rożne warstwy, to z powodzeniem wystarczy Ci po pół litra każdego.

Pamiętaj tylko, żeby mieć wygodnie zawieszone/zamontowane felgi, żebyś miał wszędzie dostęp bez zbędnej gimnastyki.

Jeśli masz taką możliwość, to załatw sobie rolki, na których stawia się felgi. Ale takie, które wchodzą od zewnątrz, między ranty felgi.

Będziesz mógł wszystko dokładnie pomalować, a wnętrze pryśniesz, jak powiesisz za otwór na wentyl. Możesz też malować na dwa razy, ale szkoda na to czasu...

Powodzenia! Na koniec pochwal się efektami!

 

Edit:

Do piaskowania alumów nie używać stalowego piasku. Najlepsze będą skorupy orzecha włoskiego, ewentualnie syntetyczny piasek o twardości nie większej niż aluminium.

Ładny efekt daje soda, ale długo się nią piaskuje.

 

Edit':

Wczoraj malowałem felgi czarną farbą. Rozrobiłem około 0,6-07l.

Po dość dokładnym pomalowaniu została mi połowa farby, wiec od nowa, po kolei zrobiłem duże poprawki. Na koniec zostało mi około 100ml które musiałem wylać.

Edytowane przez HubeRRo
Dopisanie dalszej części

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktos malowal felgi w kolorze chromu?? bo ja sie czaje na takie cos wlasnie:) takie felgi bede mial http://www.allegro.pl/item902799818_4_alufelgi_aluett_5x112_bardzo_ladne_17.html

 

i chce je pomalowac na chrom. ile kosztuje taki lakier i co do tego bede potrzebowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności