Skocz do zawartości
barzyk

praca na trzy cylindry

Rekomendowane odpowiedzi

w moim pasacie 1,9 TDI 115 KM nastapiła praca na trzy cylindry zaczoł przebierac i po chwili pracował bez jednego cylindra dziwne wylaczyłem motor odczekałem chwile i po ponownym odpaleniu zaczoł pracowac poprawnie czy ktos mógłby mi podpowiedziec co sie mogło stac w tamtej chwili podpowiadajacym z gory wielkie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skad wiesz ze na 3 cylindry? i co to znaczy ze zaczal przebierac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kontrolka żadna się nie pali? Np od ESP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na trzy cylindry bo motor pracował nierówno ale pracował na dwóch pewnie by zgasł no i ciekawe bo zadna kontrolka sie niepaliła na wyswietlaczu niepojawił się żaden komunikat po wygaszeniu motoru i po ponownym uruchomieniu jest wszystko ok to znaczy chodzi prawidłowo przyspiesza nie szarpie spalanie w normie tak jak było co do ESP to niemam jest tylko ASR wydawało mi sie jeszcze że zaczoł bardziej przerywac motor przy wciskaniu sprzęgła a było to na postoju dlatego dało sie to odczuc w ten sposób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paliwo czyste? Bez np. wody? Moze filtr paliwa przydałoby sie zmienić albo przynajmniej spuscic z niego syfy (nie pamietam napewno czy w Twoim silniku jest taka możliwość ale raczej tak)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz rację pracuje na trzy cylindry (AWARIA UKŁADU ELEKTRYCZNEGO STEROWANIA POMPO WTRYSKIWACZEM) musisz zdjąć osłonę i przeczyścić wszystkie gniazda i kostki przy pompo wtryskiwaczach bo bez wagu nie dowiesz się który siada a co do tego ze po ponownym odpaleniu wszystko ok to znaczy że resetuiesz kompa i tym samym kasujesz błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki robertss-r2 dałes mi podpowiedz w dobrym kierunku mam nadzieje że pomoże mi to usunac usterkę myslę że błąd się więcej nie pojawi pozdro i dzieki wszystkim pomagajacym z passat forum jeżeli ktoś ma jeszcze jakies ciekawe spostrzeżenia to prosze o waszą opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie równo chodzi i jakby nie na wszystkich cylindrach zapewne słychać jak traktor silnik. Miałem podobne objawy jednym pomaga dogiecie blaszek łączacych pompowtryskiwacze ze listwa zasilajaca ja wymieniłem cała i mam spokój koszt listwy ok 180 zł. bo zapewne mechanicy chca ci wymieniac pompowtryskiwacze a to szaepnie cie po kieszeni a objawy moga sie powtorzyc i wtedy lipa. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i stało sie musiałem zostawic samochód w diesel serwis po podpieciu do komputera okazało sie że jeden pompowtryskiwacz jest mało wydajny i sie wyłacza potrzeba regeneraci no i tyle by było podam koszt po naprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności