Skocz do zawartości
Kimo

Uszkodzony napiancz łańcucha rozrządu - objawy.

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie wszystko wskazywało na łańcuch z napinaczem i mechanicy też na słuch tak jak i ja słyszeli, że coś trze o pokrywę. Zdjąłem jednakże pokrywę i zacząłem wszystko obczajać i nic nie wskazywało na wyciągnięty łańcuch, a i ślizgi napinacza były luźne.

Niedawno zmieniłem olej z filtrem na Valvoline Max Life 10w40. Dodam, że wcześniej też jeździłem na Valvo 10w40, ale zwykłym z beczki. Przed spuszczeniem oleju wlałem płukankę Liqui Moly na około 15 minut i wszystko długo spuszczałem - auto jeszcze przechyliłem na lewarku aby jak najwięcej z miski wyleciało. Po wlaniu nowego oleju cisza jak makiem zasiał... zrobiłem około 1000km od wymiany i łańcucha magicznie nie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to fajna sprawa ze ci pomogło , byle juz na długo . a ta płukanke to wlałes do silnika i odpaliłes auto czy przelałes przez silnik ? ja narazie czekam na machera bo grypsko ma gosciu , u mnie klekocze jak złape temperature , jak mnie to....w..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płukankę się wlewa do silnika , i trzyma się odpalone auto na biegu jałowym przez 10-15min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nie miałes po tym wyciekow na silniku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli o mnie chodzi to nic się nie dzieje z silnikiem , zero wycieków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed płukanką pociła mi się miska w pewnej części i trochę uszczelka pokrywy zaworów tyle, że ja mam duży przebieg - licznikowo 285 tys. a realnie ma na pewno koło 350 tys. Po zastosowaniu płukanki nie ma żadnej różnicy jeżeli o to chodzi.

Płukanki Liqui Moly nie rozszczelniają silnika - one nie są na bazie rozpuszczalników które uszkadzają gumy... Kumpel u siebie w Toyocie też stosuje i nie ma problemów.

Co do płukania to niby napisane, aby nie podnosić obrotów, ale ja troszkę gazu dodałem parę razy - nie więcej jak 1500-2000 obrotów - bo stwierdziłem, że lepiej dojdzie do ewentualnych zapchanych kanalików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za podpowiedz , zrobie tak jak piszesz a narazie delektuje sie tym zgrzytem , jutro słuchawki załoze na uszy i radio dam głosniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak sobie pisałem jakiś czas temu że mam to gdzieś bo klepie tylko po odpaleniu a już widze że czasem klepie już na jałowym na postoju jak sie nagrzeje.

Nie wiem czy szukać dobrej używki czy chinola?

W aukcjach są takie bzdury że sam nie wiem który by pasował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz to dobrej uzywki;) Sprawdz moze najpierw co ze smokiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jutro jade do machera i bede wiedział co i jak , a jak poznac czy uzywka jest ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze slizgi nie moga byc wytarte, nie moze tez byc zaklejony przepalonym olejem, sadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za podpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja jutro jade do machera i bede wiedział co i jak , a jak poznac czy uzywka jest ok ?

Szczerze mówiąc nie pchałbym się na używkę, bo febiego możesz mieć za mniej niż 400zł, a mechanicy za robocizne razem z łańcuchem wołają dość dużo. Jak sam wymieniasz to spoko - dobra używka godna ryzyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fak ale....juz kupiłem nowke za 780 zł w opakowaniu ina i tez padaczka , zaczął klekotac po 40 tys km , myslisz ze febi jest lepszy ? 3 tys nie dam bo tyle chca w aso za sama czesc , pogieło ich , we wtorek mierze cisnienie oleju na goracym silniku i wtedy wyjdzie prawda , czy jest małe cisnienie oleju czy to wina łancuszka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szczerze mówiąc nie pchałbym się na używkę, bo febiego możesz mieć za mniej niż 400zł, a mechanicy za robocizne razem z łańcuchem wołają dość dużo. Jak sam wymieniasz to spoko - dobra używka godna ryzyka.

Kolego do ADR od 97 roku szły z czujnikiem który kosztuje w aso koło 2000 klocków a swaga 1100 zł , za 400zł to made in china:marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nio i tu masz racje , pisałem do bełtowskiego i auto specjal maile to kosztuje prawie 3 tys zł innych nie maja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pozdro, nie zazdroszczę :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kogos interesuje to mam taki napinacz uzywany i u mnie nic sie nie dzialo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim stanie go masz kolego ?

Niby jaki przebieg ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przebieg jaki miał od niemca to 200tys i u mnie z 30tys a ile mial niemiec tak naprawde to wiadomo moze byc krecone lub nie.A stan znam taki iz u mnie nic sie nie dzialo do wypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności