Skocz do zawartości
kwasek

climatronic w b4 - nie włącza sprężarki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kilka dni temu napełniłem klime - było pusto, po napełnieniu i uruchomieniu klimy chłodził jak powinien, ale tylko kilka minut po czym wiatraki się zatrzymały i już nie włączają. Raz na jakiś czas wiatrak i sprężarka włączy się i chłodzi - przez chwilę. Jeśli "zaskoczy" to przy podszybiu gruby wąż od klimy jest zimny i skrapla się na nim woda, a ten cieńszy jest ciepły, po chwili jednak oba są ciepłe i przestaje chłodzić.

 

Poprzedniego lata klima chodziła jak należy, dopóki nie skończył się czynnik.

 

Przed napełnieniem odczytałem błędy w climatronicu i pokazywał czujnik ciśnienia, po uzupełnieniu błąd sie już nie pojawia. Układ sprawdzony i jest szczelny.

 

W czym może być problem, że sprężarka włącza się sporadycznie i tylko na chwilę? Wyczytałem gdzieś, że może być to wina osuszacza? Gdzie w B4 on się znajduje i jak z wymianą? Trzeba będzie jeszcze raz uzupełniać układ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, osuszacz w B4 znajduje sie pod przednim zderzakiem po stronie pasazera. Wymiana choc prosta to bardzo ryzykowna, bardzo czesto proba wykrecenia z niego przewodow konczy sie uszkodzeniem gwintu - tak bylo w moim przypadku. Mialem zapchany osuszacz i choc klima byla pelna, szczelna i sprawna to nic nie chlodzila. Oczywiscie podczas wymiany otwierasz uklad, co wiaze sie z koniecznoscia ponownego nabicia, no chyba, ze akcje przeprowadzisz w szczelnym garazu - zarcik, Pozdrawiam

Edytowane przez hancik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś takie same objawy, że nie włączała się sprężarka i wiatraki przez ten osuszacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwasek, a jaka była temperatura na zewnątrz jak sprawdzałeś klimę :?: może po prostu było za zimno, czujnik nie pozwalał włączyć sprężarki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu temp jest powyżej 4st, więc to nie wina temperatury na zewnątrz... jak pisałem wyżej, sprężarka i wiatraki włączają się na chwilkę i to sporadycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, przy zapchanym osuszaczu sprezarka i wiatrak wlaczaly sie i chodzily non-stop choc nie przyczynialo sie to do obnizania temperatury w kabinie, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź też na krótko sam wentylator na chłodnicy, u mnie zakręcałem go ręką i wtedy załączała się sprężarka, po prostu silnik wiatraka odwalał a bez niego kompresor nie startuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyczyn moze byc kilka, nabiles uklad klima chodzila ale moze masz gdzies walnieta chlodnice klimatyzacji i wszystko poszlo w eter i nie dziala

jakis rok temu napelnili mi klime tylko polowa tego co trzeba i klima chlodzila tylko ze slabiutko, po pol roku poszla mi chlodnica klimatyzacji w koncu po 14 latach miala prawo,

radze pojechac od fachowcow od limy, niestety nie jest to przyjemna sprawa bo wali po kieszeni ostro, powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem w pierwszym poście, że układ jest sprawdzony i jest szczelny...

 

na krótko też próbowałem - wiatraki się włączają, ale zimnego nawiewu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności