Skocz do zawartości
Duży

[B5] Jaki olej wlewać do silników TDI

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy czy można przejsc z 15W40 mineralnego na syntetyk?
W pierwszym poście jest link do wątku na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko: wlałem do mojego passka 1.9TDI AHU z 2000 roku olej Mobil ESP 5w30 bo w sklepie go mi polecili, a mechanik powiedział że może być. Teraz jednak mam wątpliwości bo pomimo iż spełnia on norme 505 00 to co ze zdaniem zawartym w jego specyfikacji:

"Mobil 1 ESP Formula 5W-30 jest rekomendowany przez ExxonMobil do stosowania w aplikacjach wymagających:

APT CF

Volkswagen (silniki benzynowe) 502 00 / 503 00 / 503 01

Volkswagen (silniki Diesla) 505 01/ 505 00 / 506 00 / 506 01

Wszystkie silniki VW z wyjątkiem silników z układem wtryskowym Unit-Injector / pompowtryskiwaczem TDI bez Longlife Service i bez DPF z lat 1999-2003 oraz R5/V10-TDi wcześniejsze niż modele roku 2006"

Czy powinienem go wylać i wlać coś bardziej odpowiedniego? Trochę żal mi wydanej kasy, ale jak trzeba... Proszę o pomoc, z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam pytanko: wlałem do mojego passka 1.9TDI AHU z 2000 roku olej Mobil ESP 5w30 bo w sklepie go mi polecili, a mechanik powiedział że może być. Teraz jednak mam wątpliwości bo pomimo iż spełnia on norme 505 00 to co ze zdaniem zawartym w jego specyfikacji:

"Mobil 1 ESP Formula 5W-30 jest rekomendowany przez ExxonMobil do stosowania w aplikacjach wymagających:

APT CF

Volkswagen (silniki benzynowe) 502 00 / 503 00 / 503 01

Volkswagen (silniki Diesla) 505 01/ 505 00 / 506 00 / 506 01

Wszystkie silniki VW z wyjątkiem silników z układem wtryskowym Unit-Injector / pompowtryskiwaczem TDI bez Longlife Service i bez DPF z lat 1999-2003 oraz R5/V10-TDi wcześniejsze niż modele roku 2006"

Czy powinienem go wylać i wlać coś bardziej odpowiedniego? Trochę żal mi wydanej kasy, ale jak trzeba... Proszę o pomoc, z góry dziękuje.

spoko nie musisz mieniać oleju masz silnik na pompie wtryskowej a nie pompowtryskach czyli jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

motul synergie rządzi. na liczniku 330 kkm i tyka, jak nówka.

polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na dniach wymieniam olej. Do tej pory był Castrol TXT 505.01 5W-40 a po zapoznaniu się z forum chcę wlać MOBIL SUPER 3000 XE 5W30 5W-30. Przejechane jest 225 tkm, silnik suchy... narazie ;) Nie ma żadnych przeszkód przed wlaniem Mobila?

pozdr!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Na dniach wymieniam olej. Do tej pory był Castrol TXT 505.01 5W-40 a po zapoznaniu się z forum chcę wlać MOBIL SUPER 3000 XE 5W30 5W-30. Przejechane jest 225 tkm, silnik suchy... narazie ;) Nie ma żadnych przeszkód przed wlaniem Mobila?

pozdr!

jeśli spełnia odp normy dla twojego silnika to nie widzę przeszkód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g opisu spełnia normy VW. Czyli zaleję go.

dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dziéki. Jedze juz paré dni i jak narazie wszystko ok. Nie bédé juz nic kombinowal. Pozdoro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja przeszedłem z oleju castrol magnatec 10w / 40 na mobil super 2000 i muszę powiedziec ze jestem rozczarowany, widac wyraźnie różnice , więcej bierze jego po przejechaniu ok 10 tkm musiałem dolac pól litra a wczesniej 0,3 l na 15 tkm starczyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Castrola podają że do mojego silnika powinien być olej 5W30. Gdy kupiłem auto odstawiłem do mechanika i zalał w/w olej i powiedział że taki musi być, ale na bańce nie ma normy 505.01, która powinna być do PD

Później sam wymieniałem i zalałem 5W40. Efekt taki że nie bierze tyle oleju.

Gdy był 5W30 dolewka ok 0,5l. A 5W40 zaleje te 4l i do nast wymiany nie trzeba dolewać.

Czyli wniosek taki że dobrze zrobiłem, czy nie?? ;P Szykuje się nast wymiana i będzie 5W40 spróbuje Motula zobaczymy czy rzeczywiście lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zalewam mojego pasiora Casrtolem pol syntetykiem i jest git malina. Nie bierze oleju wiec się cieszę :) ano i czzeka mnie wymiana za jakis tydzień heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zgadzam się z tppl1986. Kupiłem samochód z Mutulem. Pił go wściekle. Później Mobil (nie ta kultura) i w końcu Castrol Magnatec Turbodisel. Wymieniam częściej, bo co ok 5-7 tyś. i nic nie dolewam pomiędzy wymianami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo co ok 5-7 tyś

 

Jeszcze rozrząd proponuje razem z olejem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może klepie 2,5 tys. km rocznie...:bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Samochod kupilem z zalanym olejem Mobil - jakim nie mam pojecia bo nie bylo oznaczenia napisanego, ale prawdopodobnie 5W50. Przebieg realny pojazdu to ponad 300tys km. Nie bierze oleju w ogole.

Co sądzicie o przejsciu na Castrol EDGE Turbo Diesel 5W-40 ??

Silnik AVB - pompowtryski.

p17_normal.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co sądzicie o przejsciu na Castrol EDGE Turbo Diesel 5W-40 ??

Silnik AVB - pompowtryski.

mam u siebie taki sam silnik i zalałem go Motul-em i jestem zadowolony a po co przepłacać za Castrol-a jak na Motul-u masz te same normy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy przepłacać, z tego co widze na Ceneo, to roznica to pare zł w zależnosci od sklepu. Musze sie dowiedzieć jakie sa ceny u mnie w miescie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Samochod kupilem z zalanym olejem Mobil - jakim nie mam pojecia bo nie bylo oznaczenia napisanego, ale prawdopodobnie 5W50. Przebieg realny pojazdu to ponad 300tys km. Nie bierze oleju w ogole.

Co sądzicie o przejsciu na Castrol EDGE Turbo Diesel 5W-40 ??

Silnik AVB - pompowtryski.

p17_normal.jpg

popieram w 100% to jest bdb olej i możesz go śmiało lać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musze sie dowiedzieć jakie sa ceny u mnie w miescie.
po co jak możesz kupić na forum z pewnego źródła od razu z kompletem filtrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto na forum sprzedaje? Podaj linka do tematu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności