Skocz do zawartości
Marecki_86

Co zrobic z tymi felgami?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! kupilem sobie passata b5 FL za felgach 18 calowych ale te felgi nie wygladaja najlepiej! co byscie mi poradzili zeby z nimi zrobic? są złuszczone w niektorych miejscach gosc twierdzil ze za granica na myjni mu jakims kwasem czyscili i tak sie zrobilo! Czy mozna cos z tym zrobic domowym sposobem? jesli nic sam nie poradze to mozed ktos by sie tego podjał? i jakie koszta tego zabiegu by byly? dodaje foto do podgladu! 3bc2add9e8daa8d7m.jpg 16d33beef8b6a26em.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym oddał do piaskowania a potem do lakiernika i były by jak nowe. No ale wiesz to sa koszta piaskowanie jest tanie ale malowanie juz inna bajka, chyba ze sam umiesz ładne malowac:D no to masz problem z głowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lub polerowanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego polerowanie i będą się świeciły jak psu.... :D i efekt będzie nie powtarzalny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddać do renowacji lub na złom , jak się zdecydujesz na renowację to proponuję zakup nowych kapsli z logo VW bo tych już się nie uratuje.

Google :

1 http://www.renowacjafelg.pl/

2 http://www.wulkanizacja24.pl/

3 http://www.regeneracjafelg.waw.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piaskowanie moim zdaniem niepotrzebne, polerowanie nic nie da, nierówności pozostaną, jak chcesz sie bawić i zlikwidować te złuszczenia to lepiej użyć szlifierki mimośrodowej(kształt felgi idealny do użycia jej) z grubym papierem, potem drobnym na mokro całą fele i farba (pełno różnych w sklepach) lub jak wolisz profesjonalnie u lakiernika

Edytowane przez martin724

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie koledzy ze polerowanie nic nie da bo te zluszczenia i ubytki nie znikną,,,,, kurcze nie za dobrze.... moze sam sprobuje tak jak kolega pisal szlifierka... po tym malowaniu polerowac ją czy nie trzeba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej będzie jak radzi martin724 .Bo piaskowanie potem filer ścieranie malowanie i klar to trochę kosztuje kasy ,czasu i pracy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy jaki lakier będziesz stosował, jeśli pryśniesz bazą ( czyli kolorem to musisz położyć jeszcze klar czyli lakier bezbarwny ) potem możesz polerować nic sie nie stanie a nawet nie ma takiej potrzeby, na pewno są jeszcze jakieś inne lakiery ( a'la chromy, nikiel) musisz popytać w profesjonalnym sklepie, powinni coś Ci doradzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Scarface

Widzę że jesteś z małopolski,więc jeżeli gdzieś blisko Krakowa to zadzwoń tu : http://www.colorex.pl/puph/puph.php?width=1280&height=800

kumpel tam naprawiał i malował felgi 18" odebrał jak nowe,koszta z tego co pamiętam nie były aż tak potężne(z tego co pamiętam zależne od rozmiaru ale w granicach 120-160 za sztukę i terminy też ok)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee ... a nikt nie wpadl na pomysl zeby zedzrzeć lakier?

bo to lakier sie popsuł...

moj ojciec ma dwudziestki w tym stylu ... i po zdjeciu lakieru preparatem jak reka odjoł ...potem tylko na nowo polakierował....

 

Wystarczy silny środek co rozpuszczania lakieru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zawiozlem felgi do goscią, zmyje mi lakier ten stary i wypoleruje aluminium, jak juz bede mial felgi to zrobie fotki i wrzuce, mam nadzizeje ze efekt bedzie super:):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i po zdjeciu lakieru preparatem jak reka odjoł

Wystarczy silny środek co rozpuszczania lakieru

 

 

jaki to srodek, jakas nazwa moze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze nitro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co slyszalem stara farbe zmywaja srodkiem " SCANSOL"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsza felga skonczona :) spisał sie chłopak :) jak ktos chce namiary to zapraszam na PW, robi chłopak za rozsądną kase:)

 

7087e13dd33a54c7m.jpg

 

cbf283d651ec45cbm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile od sztuki kosztuje taka usługa?

 

Efekt świetny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt, fela wygląda super:super:, dziwie sie poprzedniemu właścicielowi że je w ogóle malował:idiota: a wystarczyło tylko polere walnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

one oryginalnie tak wygladały, tzn byly malowane clarem!ja placilem za usluge 60zł od sztuki :):):) wydaje mi sie ze atrakcyjna cena?:>:) ale to zalezy od rodzaju felgi, ta akurat jest łatwa do zrobienia bo tylko front polerował mi chłopak i jest w miare płaska :) kwestia dogadania sie:)

Edytowane przez Marecki_86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności