Skocz do zawartości
kozi39

mechanizm otwierania maski B5

Rekomendowane odpowiedzi

po kilkunastu minutach udało się otworzyć maskę

 

możesz napisać jak się za to zabrać, lub ktoś z kolegów który to robił . Dzisiaj mnie spotkało to samo - popychacz się złamał i..............

Edytowane przez pasektdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie na jakiej zasadzie działa to cięgno ?

U mnie problem polega na tym ze maska odskakuje ale nie mogę tym "języczkiem" odciągnąć blokady by dalej otworzyć maskę

Można to jakoś palcami zrobić by się do tego dobrać / otworzyć ?

 

- GURAL- dzięki !

 

 

P.S> Zaczynam rozumieć ludzi którzy szukali na forum a nie znaleźli i w sekunde po poście dostaja linka do odpowiedniego wątku :D

 

witam. mam taki sam problem :( tylko że nie mogę znaleść jak to otworzyć! http://img707.imageshack.us/img707/1406/1983271029.jpg

to cięgło po środku jest do mojego passata. ale problem w tym że ułamały się te końcówki. jak otworzyć maskę? (maska odskakuje na pare centymetrów) wyciągnąłem to całe cięgło ale nie wiem o co to cięgło zaczepia. chciałbym to jakoś naprawić O.o

p.s potrzebuje zmienić chociażby płyn do spryskiwaczy bo już mi kilka dni temu zamarzł ;d

z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tam jest dziura tej wielkości:

aaa.png

próbowałem jakimś haczkiem z drutu ale nici.

a na górze na tym haczku od klapy nic sie nie da zrobić :(

dałoby rade jakoś to wytłumaczyć co mam zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale tam jest dziura tej wielkości:
Sięgasz palcami do tego (haczyka u góry)?? Jesli tak, to jeszcze raz przeczytaj dokładnie ten post ->http://forum.vw-passat.pl/threads/49279-Jak-otworzyc-maske?p=498932&viewfull=1#post498932 z naciskiem na;
tą zapadkę zaznaczoną na zdjęciu, jak już ją zlokalizujesz to trzeba lekko opuścić maskę jednocześnie ciągnąc palcem(i) (w miejscu zaznaczonym strzałką) w prawo, aż zluzuje się zapadka. I teraż cieszysz się otwartą maską.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że ma się udać. ;D dzięki za pomoc! napisze jak popróbuje ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozumiem że ma się udać.

Sam osobiście tak otwierałem maskę, wiec wiem ze się da. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tego... jak masz to zdjęcie tam z tego Twojego posta. to tak jakby pod zdjęciem jest ta dziurka z tym cięgłem? zaznacze że krótko mam tego passata. i tylko raz maske podnosiłem xD więc wybacz pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej fotce nie ma tej dziury na cięgło. Ten otwór jest poniżej (poza fotką),ale mniej więcej na wysokości tego otworu który widać na zdjęciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra. tyle chciałem wiedzieć :P jutro spróbuje. ale co z tym ułamanym plastikiem? da rade samemu? albo zrobić samoróbkę? z metalu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem zostalo mi w reku te cieglo ktorym sie otwiera maske z zewnatrz auta jak otworzyc w tym momecie maske

 

z Gory dziekuje za pomoc ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam problem zostalo mi w reku te cieglo ktorym sie otwiera maske z zewnatrz auta jak otworzyc w tym momecie maske

 

z gory dziekuje za pomoc ; )

 

witam bylem w tej samej sytulacij przy otwieraniu maski cieglo zostalo mi w reku,wylecial badz zlamal sie bolec ktory blokuje je przed calkowitym wyciagnieciem.ale nie mialem problemu z otworzeniem maski,uzylem do tedo zwyklego srubokreta,takiego ktory oczywiscie siegal do zamka przy uchylonej do gory masce.wystarczy odchylic ten haczyk ktory zabezpiecza maske przed otwarciem.i po problemie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

jest ktoś w zbędnym posiadaniu popychacz odryglowujący (ten języczek)

Jeźeli tak to bym prosił o wiadomość na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe cięgno otwierania maski w Warszawie w Salonie VW kosztuje 17 zł. Kupowałem kilka miesięcy temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie mogę potwierdzić,w ASO w Lublinie z rok temu zapłaciłem bodaj 15 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba tak zrobię bo na allegro to jeszcze przesyłka , a tak to sobie podjadę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sam zmagałem się z problemem otwarcia maski z zepsutym plastikowym cięgnem . Cała operacja trwała 5 minut . Użyłem do tego celu pręta stalowego długości 20 cm z zagiętym końcem na długość dł 4- 5 cm pod kątem prostym . Trzeba jedną ręką unieść maskę na tyle ile można a drugą za pomocą pręta trzeba namierzyć rygiel który znajduje się prawie na środku w stosunku do szerokości maski i odchylić go w prawo po zahaczeniu prętem . Żadne wyciąganie znaczka z atrapy ani grzebanie z dołu nie ma sensu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Świeci mi się otwarta maska na wyświetlaczu fis, sprawdzałem przekaźnik - jest dobry, kable aż do kabiny pod przekaźnikami także dobre. Gdzie idą dalej? jak to ustrojstwo ugryźć???

Dziękuję z góry za wszelką pomoc....

 

(sorki za odkopanie kotleta, ale admin mógłby dać znać co zrobić by pisać tematy :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta klameczka do otwierania maski powinna "kliknąć" i "przeskoczyć" przy ciągnięciu jej? Bo po którejś wizycie w serwisie, coś tam porobili, że płynnie się ją odciągało, aż do otwarcia maski. Teraz wróciło to z powrotem do stanu poprzedniego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności