Skocz do zawartości
kozi39

mechanizm otwierania maski B5

Rekomendowane odpowiedzi

Pany nie wiem jak ale zepsułem mechanizm otwierania maski w passku b5 tdi. Gdzie można dostać takie coś?Razem z tym plastikowym cypelkiem który wystakuje po zwolnieniu dźwigni w aucie? Ile takie coś może kosztować?

Mechanik mnie straszy że to i 500zł może kosztować w ASO ?:eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pany nie wiem jak ale zepsułem mechanizm otwierania maski w passku b5 tdi. Gdzie można dostać takie coś?Razem z tym plastikowym cypelkiem który wystakuje po zwolnieniu dźwigni w aucie? Ile takie coś może kosztować?

Mechanik mnie straszy że to i 500zł może kosztować w ASO ?:eek:

 

Sporo kasy jak zliczysz wszystko razem oraz robocizna , poniżej wykaz elementów:

3B0 823 509T - zamek maski (10/rys) cena ok.124zł

3B0 953 236C - mikroprzełącznik (11/rys) cena ok.122zł

3B0 823 593C 01C - popychacz odryglowujący (19/rys) cena ok.17zł

3B1 823 531D - cięgno zamka pokrywy[przód] (14/rys) cena ok.30zł

3B1 823 535D - cięgno zamka pokrywy[tył] (15/rys) cena ok.25zł.

;)

 

b5klapasilnika.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gregor1002

Mam prośbę szczególnie do JurekW czy mógłbyś mi powiedzieć jaki jest numer katalogowy część nr 20 z rysunku który wstawiłeś. ułamała mi sie ta plastikowa rączka i nie moge jej nigdzie dostać a chciałbym ominąć jakoś ASO. Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki jest numer katalogowy część nr 20 z rysunku

 

3B0823593C - popychacz odryglowujący, koszt w ASO około 16 PLN.

 

---------- Post added at 10:28 ---------- Previous post was at 10:27 ----------

 

a chciałbym ominąć jakoś ASO

Nie wiem czy jest sens omijać za 16 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z otwieraniem maski. Wygląda to następująco: po pociągnięciu dźwigni otwierania maski w samochodzie słychać, że maska się otwiera, ale niestety nie wyskakuje ten plastikowy element (popychacz), po podniesieniu maski element wyskoczy, ale nie można otworzyc klapy. Dopiero po kilkakrotnym podnoszeniu i opuszczaniu maski i pociąganiu tego popychacza nieraz udaje się otworzyć ale trzeba się sporo namęczyć. Jak to naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie kiedyś - w moim przypadku ułamał się:

3B0823593C - popychacz. Kupiłem na allegro nowy - i do dziś jest ok.

 

Najlepiej otwórz klapę, rozkręć i sam sprawdź ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się we własnym zakresie, problemem były piasek i bród. WD40, oczyszczenie, rozruszanie mechanizmu i wszystko działa jak nowe:dobrze. Koniec z zacinaniem się!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.czy mógłby mi ktoś z was napisać jak nazywa się ten ruchomy metalowy element(oznaczony na załączonym zdjęciu)łączący plastikowy popychacz odryglowywujący z zamkiem?czy można go wogóle kupić osobno?

1403296652_61.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam.czy mógłby mi ktoś z was napisać jak nazywa się ten ruchomy metalowy element(oznaczony na załączonym zdjęciu)łączący plastikowy popychacz odryglowywujący z zamkiem?czy można go wogóle kupić osobno?

 

Samo cięgło nie występuje w orginale osobno, można raczej próbować kupić uszkodzony i przełorzyć ale z doświadczenia wiem że na szrotach czsem za uszkodzone liczą tyle co na innym za sprawny. Z tego co pamiętam jak wymieniałem przedni zamek maski to płaciłem 70 zł. I wtedy odkręcasz 3 śrubki wymieniasz i problem z głowy.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i właśnie tu pojawia się problem.kupiłem już kilka zamków na aukcjach i żaden mi nie pasuje.nie wiem o co chodzi ale wygląda na to że nie ma w nich elementu do którego mógłbym podpiąć ten plastikowy popychacz.szukam,szukam i nic a nowego przeglądu mi nie puścili bo trafiłem na jakiegoś upierdliwego gościa i stwierdził,że skoro nie działa zabezpieczenie przed otwarciem się maski to nie może dopuścić auta do ruchu.masakra:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czasem nie kupowałeś od B4 gdzie są całkiem inne te zamki ??

Ten na bank pasuje do B5 i widać otwór w plastiku z bolcem na chwytak do otwarcia. maski http://allegro.pl/vw-passat-b5-zamek-maski-przod-i1418350811.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc to na tym zdjęciu nie bardzo widzę tego bolca gdzie to plastikowe cięgno ma się łączyć ale wierzę ci na słowo gdyż ja nie bardzo się znam:).muszę więc poszukać takiego zamka(ten ze zdjęcia nie nadaje się bo linka przychodzi z lewej strony a w moim autku jest z krótka by póścić ją z lewej)dzięki.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widać bo jest słabe zdjęcie i zmek cały w smarach porównaj z tym http://allegro.pl/passat-b5-zamek-maski-oryginalny-slask-i1414268286.html . Co do linki fakt też mam z drugiej strony aż się pofatygowałem na dół do auta :-) ale w jakimś aucie kiedyś widziałem na odwrót i zamek był otwierany chyba w lublinie :-). A te zamki na rozsądek muszą być od anglików skoro idą na prawą stronę linki chyba że się z tą teorią myle i czy da się to przełożyć nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę nie dało ci to spokoju i aż pofatygowałeś się do auta:)a orientujesz się czy kupując nowy zamek w sklepie dostanę go już ze wszystkim tak by tylko podpiąć ten plastikowy popychacz i wszystko gotowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Etce jest pokazane wszystko oddzielnie czyli ( linka, plastikowy wyciągacz, czujnik otwarcia pokrywy no i zamek ) więc w ASO napewnoo wszystkiego razem nie bedzie. Natomiast jakieś nie orginalne zamki gdzie indziej czasem są z tymi bajerami co są przy zamku czasem nie zależy jaki zamiennik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki serdeczne za pomoc.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem jest tego typu,że nie słychać tego dźwięku otwarcia maski (powiedzmy odepchnięcia) i maska się niezbyt otwiera tzn jak pociągne do góry to odskakuje i wysuwa się języczek,ale coś jest nie tak. Ktoś wie może czego to wina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie na jakiej zasadzie działa to cięgno ?

U mnie problem polega na tym ze maska odskakuje ale nie mogę tym "języczkiem" odciągnąć blokady by dalej otworzyć maskę

Można to jakoś palcami zrobić by się do tego dobrać / otworzyć ?

 

- GURAL- dzięki !

 

 

P.S> Zaczynam rozumieć ludzi którzy szukali na forum a nie znaleźli i w sekunde po poście dostaja linka do odpowiedniego wątku :D

Edytowane przez tofana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj mnie zaskoczył mój passacik, a mianowicie chcąc otworzyć maskę ułamała się ta rączka do otwierania.. po kilkunastu minutach udało się otworzyć maskę, ale coś mi w tym moim zamku nie pasuje ;/ mam wrażenie, że te zatrzaski zamka które trzymają maskę są odgięte trochę do tyłu przez co namęczyłem się kolejne 15min żeby tą maskę zamknąć - nie chciała się zamknąć.. i tutaj moje pytanie: miałby ktoś zdjęcie, albo mógłby ktoś zrobić zdjęcie zamka (widok z góry) w swoim pasku? (tylko tak żeby było widać sam zamek.. nie mogę znaleźć takiego zdjęcia żeby dobrze było to widać.. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności