Skocz do zawartości
kokos363

Jaki kabel plusowy do wzmacniacza?

Rekomendowane odpowiedzi

jak chcesz podlączyć dwa zmaki t musisz pociągnąc grubszy przewód !! na dwa zmaki 10mm^2 nie wystarczy beda bardzo duże spadki napiec.

polecam taki 20mm^2 , lub tak jak napisal "daida" mozesz miec 10mm^2 i dołóż kondensator :) a najlepiej to juz 20mm^2 i kondensator wtedy spadki beda praktycznie minimalne. a jakość dźwięku bardzo dobra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HAHA,jak dlugo zakladam audio tak dlugo niewidzialem przewodu 20mm:)bzdura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co ty zakładasz :P? same 200watowe wzmaki :D

 

bzdurą jest przewod głosnikowy na plusowy.. to juz kompletny ***, ale 20mm2 przy np kilowacie mocy (w rmsie oczywiscie) nie jest juz taka bzdurą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:eek::eek::eek:

plusowy z aku na rozrusznik ma 16 mm2

grubsze są tylko przewody od spawarki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale rozrusznik potrzebuje tylko chwlowy prą !! dlatego ten kabel nie jest aż taki gruby. ja sam mam dwa zmaki jeden 270 rms drugi 330 rms wiec na kablu 10 czy nawet 16 kwadrat traciłem tyle mocy że głowa boli. dodam sobie że prawdziwe dobre kable do odpalania auta AKU z AKU (nie kupione w tesco za 15 zloty) maja przekrój 16 mm^2 a szwagier do diesla ma 25mm^2 kupione w niemczech, kolego im grubszy przekrój tym mniejsza jego rezystancja a za tym idzie mniejszy spadek napięcia, co przy 12 (14.4V) daję ogromną różnice :)

 

---------- Post added at 10:36 ---------- Previous post was at 10:35 ----------

 

to co ty zakładasz :P? same 200watowe wzmaki

może i 200 ale chyba PMPO :D haha ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no powiem Ci o masz kondziol :) weź go odpenij to usłyszysz roznice :) a dając grubsze kable wierz mi też byś usłyszał róznice :) ale te suby po 1250W to zapewne PMPO :) w RMSie maja ze 350-400 wiecej nie ;) jak nie 300 :)

 

---------- Post added at 11:42 ---------- Previous post was at 11:41 ----------

 

zmagolki ladne ale infinity wlasnie potrzebuja bardzo dobrego kabla kumpel ma tez infinity i jak dal 10mm2 pod niego bez kondziola to przy bardzo glosnym mu sie wylaczal bo za duzy spadek mial dal 20mm2 i gra super ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. mam wzmacniacz Magnat RX Mono suba Magnat Pro Charger 230 + kondensator 1F Jaki proponujecie do tego zestawu przewod zasilajacy i masowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ruby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej. mam wzmacniacz Magnat RX Mono suba Magnat Pro Charger 230 + kondensator 1F Jaki proponujecie do tego zestawu przewod zasilajacy i masowy

 

Minimum 20 mm2 np cos takiego: PLUSOWY i MASA najlepiej bezpośrednio do aku. Do tego wzmaka to jak się nie mylę idą jeszcze 2 bezpieczniki po 40A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde... spory :-D Bede musial chyba duzo plastikow posciagac... :-)) We wzmaczniaczu sa 4 bezpieczniki zdaje sie zolte to chyba 20A kazdy... Albo pomarancozwe nie pamietam juz... Dzieki za odpowiedz.. :-) Spodziewalem sie cienszego :-D Hahaha ale jak mus to mus... :-> Dzieki jeszcze raz :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz, to mogę Ci sprzedać swój 21mm2 z tego zestawu - http://allegro.pl/dietz-zestaw-kabli-do-wzmacniacza-20mm2-sklepmlawa-i1784236135.html (jeden 1m, drugi 5m)

Głupi nie pomyślałem o tym, że otwór w wzmacniaczu mam 10mm2, a nie umiem znaleźć nic sensownego, co by mi pomogło zmniejszyć średnicę kabla na wejściu do wzmacniacza, by nie stracić na zasilaniu ..

 

Więc jeśli jesteś chętny - sprzedam. Muszę kupić 10mm2, więc ten kabel dla mnie nie jest potrzebny ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po ptokach wlasnie zakupilem kabel taki :-( Informacyjnie podaj mi na PW cene :->

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podam tutaj - 35zł z przesyłką, a przy odbiorze własnym 25zł. Nie mam potrzeby na tym zarabiać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności