Skocz do zawartości
kokos363

Jaki kabel plusowy do wzmacniacza?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupilem wzmacniacz Gelhard 2x100w, 1x200x i zastanawiam sie jakiego przekroju kupic kabel plusowy. Czy moge uzyc do tego jakiegos inneo kabla np od zasilania 220V zeby mnie to jakos taniej wyszło? Czy znacie jakies inne miejsca do zamontowania wzmacniacza zeby nie ciagnać kabli do bagaznika poniewaz wzmak bedzie napedzal tylko przednie głośniki. Montowane jest to w Pasku B4 sedan

Edytowane przez kokos363

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla prądu stałego najlepszy kabel jest wielo- włoknowy,a natomiast jak piszesz na 220 V jest to przewżnie 1x 1,5 czy 2,5czyli drut o grubosci 1,5 mm czy wiecej także nie bardzo, jeśli tym bardziej chcesz montować wzmaka gdzies w przodzie to kabel krótki może uda sie kupić,co do ulokowania tomoże gdzieś pod schowkiem wyzej nogami pasarzera??? nie wiem po próbuj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!Sadze a nawet jestem pewien ze do Twojego wzmacniacza z powodzeniem odpowiedni bedzie kabel o przekroju 6 mm max.A wzmacniacz mozesz zamontowac np.pod fotelem

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

min 10mm2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod fotelem w B4 nie ma miejsca :P ja proponuje tak jak kolega jeśli zmak jest mały to pod schowkiem do schowka go przykręcić. jeśli on ma 2x 100 wat w rmsie to myśle taki kabelek 8mm^2 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOKOS363 i o bezpieczniku za akumulatorem niezapomnij.Tak dla bezpieczenstwa :)

I kabel najlepiej wlozyc w miekka zebrowana rurke,dostepne do kazdej grubosci kabla w sklepach audio.

Edytowane przez daida

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miekka zebrowana rurke

profesjonalna nazwa -> peszel ;) no i bezpiecznik to podstawa !! pod taka moc w zupełności 30 A wystarczy, chyba że na zapas to 40A :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dla prądu stałego najlepszy kabel jest wielo- włoknowy

 

To akurat nie ma znaczenia czy prąd stały, czy zmienny 50Hz.

Zjawiska naskórkowości zachodzą przy wyższych częstotliwościach.

 

Tutaj ważny jest przekrój. Pod względem elektrycznym można zastosować "pojedynczy drut".

Wiadomo jednak, że wygodniej dla montażu jest zastosować linkę.

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał buki Zobacz post

dla prądu stałego najlepszy kabel jest wielo- włoknowy

 

To akurat nie ma znaczenia czy prąd stały, czy zmienny 50Hz.

Zjawiska naskórkowości zachodzą przy wyższych częstotliwościach.

 

Tutaj ważny jest przekrój. Pod względem elektrycznym można zastosować "pojedynczy drut".

Wiadomo jednak, że wygodniej dla montażu jest zastosować linkę.

 

pozdr

 

no zgodze sie, ale mimo to według praw fizyki prad stały ma swoje własciwosci:D ale to juz poza tym:))

 

 

ale jak pisali wczesniej bezpiecznik musi być, ja mam 40 A i mysle ze starczy !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40A w zupelnosci,ja mam nawet dwa(30A),jeden za akumulatorem(20 cm) i drugi przed kondensatorem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialem sie dlugo nad kupnem kabla plusowego i kupie jakis grubszy kabel glosnikowy i tym zasile wzmak poniewaz szkoda mi kasy na typowy przewod do wzmaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj u mnie w miescinie, na środku skrzyzowania gasili samochod, jakis młodziutki chłopaczek stał zrospaczony z gasnica w reku gdy straz dogaszała srodek auta (szczerze współczuje), a Tobie radze wydac te 30zł w hurtowni elektrycznej i kupic kabel 10mm2, dobry bezpiecznik za kolejne 11zł bo ze zwarciami i ogniem nie ma żartów ;) ale - twój samochod, twoje życie, twoj wybór..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezpiecznik dac 30A czy jaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz dać 40 A przy zwarciu i tak będzie taki prąd że jak co i tak zabezpieczy ;)

 

---------- Post added at 10:50 ---------- Previous post was at 10:50 ----------

 

a nadmiar nie jest szkodliwy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakupilem drugi wzmacniacz Gelhard z tym ze ten ma 120w x 2 i 240w x 1 wiec bede musial ciągnąć 2 przewody plusowe z aku czy wystarczy jeden grubszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewody sie podlacza rownolegle! do wzmacniacza:)najlepiej dodaj kondensator jesli masz dwa wzmacniacze,pobieraja duzo pradu, przy duzym basie,a kondensator wyrownuje spadki napiecia.

Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przewody sie podlacza rownolegle!

 

Nie rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rownoległe podlaczenie to takie w którym wszystkie końce oraz wszystkie początki składowych elementów są połączone razem. .Czyli + z +,-z-. Pociagnij przewody + i -(gnd) do pierwszego wzmacniacza i od niego pociagnij przewody do drugiego.Rozumien ze chcesz miec dwa wzmacniecze tak?(lub zle zrozumialem)Jesli bedzie potrzeba wstawie fotke jak jest to u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, bede mial dwa wzmacniacze, jeden(100w x 2) bedzie napędzał głośniki w drzwiach zaś ten drugi subwoofer. Czy jesli pociagne plus z aku i podlącze go do pierwszego wzmaka a z niego do drugiego to nie bedzie sie grzał przewód? Czy mam jednak pocągnąć dwa "plusy" , do kazdego wzmacniacza oddzielnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie,będzie wporządku,tylko ten wzmacniacz co do suba to podlacz pierwszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności