Skocz do zawartości
lukisio

Diagnostyka VAG - rozbudowa i uporządkowanie działu

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu zacząłem interesować się VAG. Na naszym forum niestety nie ma dobrej bazy. Zauważyłem również, że nie ma osoby/osób, która by uporządkowała tą grupę. Chodzi o analizy logów / błędy/ Warsztat. Wraz z kolegą Arkadym375 wpadliśmy na pomysł uporządkowania tego wraz z zajęciem się warsztatem, od bzdetów to poważniejszych rzeczy. Sami raczkujemy, ale mamy silną motywację i troszkę materiałów. Co myślicie o tym:?:

Edytowane przez lukisio
Zmiana tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wciągnęło nas VAG-owanie postaramy się zrobić pełną bazę wraz z zdjęciami i ogólnymi pomocami w samodzielnym diagnozowaniu autek. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość prezes605529300

Fajnie jakby coś takiego było:) Sam kupiłem już parę miesięcy temu vag`a i rzadko z niego korzystam - bo za bardzo nie umiem diagnozować. Takie informacje w jednym miejscu i jak obsługiwać konkretną wersję programu i opis jego funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro późnym wieczorem zamieszczę kilka instrukcji wraz ze screenami. Na razie VAG 311.2n. Powili zaczynam proces zrobienia samemu kabelka HEX-CAN (zobaczymy co z tego wyjdzie, najpierw muszę kupić mikroprocesory i pamięci)

 

P.S. Czekamy na zielone światło i na Wasze opinie na ten temat.

Edytowane przez lukisio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja do propozycji dorzuciłbym jeszcze konieczność dokładania przedrostków, np. [ON] [Pb] czy [ALL], bo np, nie znam się kompletnie na ON a jednak tego dotyczy się 99,98% problemów (rozdzielanie tego na działy raczej nie miałoby sensu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

sam jestem początkującym użytkownikiem VAG i często widzę wątki dotyczące porównania logów. Tutaj nasuwa się pewne pytanie: Czy istniała by możliwość porobienia tablic wzorcowych w postaci czytelnej dla np. Excela, dla danej wersji naszych ukochanych pasków, tak by robiąc samodzielnie logi, mieć pewien punkt odniesienia, wg. którego porówna się własnoręcznie sporządzone logi? Nie wiem czy różnorodność danych zależnych od wersji nie będzie zbyt ogromna, lecz jeżeli da się to jakoś pogrupować rodzinami, to uważam, że wstępnie byłby to dobry punkt zaczepienia do szukania usterek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja do propozycji dorzuciłbym jeszcze konieczność dokładania przedrostków, np. [ON] [Pb] czy [ALL], bo np, nie znam się kompletnie na ON a jednak tego dotyczy się 99,98% problemów (rozdzielanie tego na działy raczej nie miałoby sensu).

To trzeba było dodawać. Na stronie a4-klub.pl fajnie zrobili bo są prefiksu nr [b6 AWX] Tu na razie trzeba by było wstawiać je ręcznie.

Chodziło mi o posegregowanie tego działu bo większość w Diagnostyce Vag jest kody błędów (trzeba zrobić jeden spis online + jakieś linki) i analizy logów. Owszem są podkategorie ale niestety spora cześć jest nie po selekcjonowana.

 

Witam serdecznie,

sam jestem początkującym użytkownikiem VAG i często widzę wątki dotyczące porównania logów. Tutaj nasuwa się pewne pytanie: Czy istniała by możliwość porobienia tablic wzorcowych w postaci czytelnej dla np. Excela, dla danej wersji naszych ukochanych pasków, tak by robiąc samodzielnie logi, mieć pewien punkt odniesienia, wg. którego porówna się własnoręcznie sporządzone logi? Nie wiem czy różnorodność danych zależnych od wersji nie będzie zbyt ogromna, lecz jeżeli da się to jakoś pogrupować rodzinami, to uważam, że wstępnie byłby to dobry punkt zaczepienia do szukania usterek.

 

Cześć z tych informacji jest na forum niestety porozrzucane. Przypadkiem na to trafiłem żywcem zerżnięcie z innej strony. (przynajmniej by linka dał). Wiadomo jeżeli coś się ściąga to przynajmniej by źródło wrzucili.

Te punkty mam również jak zdiagnozować przepływkę jak samemu można analizować część logów. Wiadomo człowiek nie jest nieomylny i czasem wymaga potwierdzenia.

Edytowane przez lukisio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'very good idea' :P

przydalo by sie to ogarnac :) bo sam niedługo chce kupic vaga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
'very good idea' :P

przydalo by sie to ogarnac bo sam niedługo chce kupic vaga

Dzięki :D Chyba nikt tego działu nie odwiedza skoro tu tak pusto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jutro późnym wieczorem zamieszczę kilka instrukcji wraz ze screenami. Na razie VAG 311.2n. Powili zaczynam proces zrobienia samemu kabelka HEX-CAN (zobaczymy co z tego wyjdzie, najpierw muszę kupić mikroprocesory i pamięci)

 

Dobrze że dotrzymujesz słowa.Ogólnie do wszystkich,10 postów i jak na razie wiele obietnic,ale nic konkretnego w temacie.Miał być wątek typowo techniczno praktyczny a nie luźne pogawędki o huzarze i d***e Marynie.Moja propozycja jeśli nie ma konkretów ściśle związanych z tematem,to po co robić śmietnik z wątku?Powstaje kilkadziesiąt stron z których nic nie wynika i nic konkretnego z nich nie można się dowiedzieć w temacie.

Edytowane przez riccardoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobrze że dotrzymujesz słowa.Ogólnie do wszystkich,10 postów i jak na razie wiele obietnic,ale nic konkretnego w temacie.

Zgadam się z Tobą instrukcji nie zrobiłem jeszcze. Moja wina. Na razie mam tylko screeny i to jeszcze nie kompletne. Jak robić to robić dobrze a nie szybko i byle jak.

 

Miał być wątek typowo techniczno praktyczny a nie luźne pogawędki o huzarze i d***e Marynie.Moja propozycja jeśli nie ma konkretów ściśle związanych z tematem,to po co robić śmietnik z wątku?Powstaje kilkadziesiąt stron z których nic nie wynika i nic konkretnego z nich nie można się dowiedzieć w temacie.

Głównym założeniem moim i Arka było uporządkowanie działu DIAGNOSTYKA VAG ponieważ, logi są pomieszane, już są jakieś instrukcje lecz niestety zagubione (powinny być w warsztacie), itp. U mnie nie kończy się na pustych słowach. Jak coś robię to z zaangażowaniem, czasem zdarzają się jakieś poślizgi czasowe spowodowane innymi sprawami. Ja przynajmniej chciałbym aby owy dział wyglądał czysto jak inne wątki kontrolowane przed modów.

 

Ten wątek miał tylko służyć do tego aby przedstawić sytuacje jaka się dzieje w dziale diagnostycznym i uświadomienie administracji, że potrzeba kogoś aby tam ogarną (nie koniecznie mnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że to dobry pomysł . Poczekamy na efekt końcowy.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja uważam że to dobry pomysł . Poczekamy na efekt końcowy.

 

Hehe najpierw to administracja musi kogoś przydzielić na moderatora tego działu. Puki co milczą wszyscy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Puki co milczą wszyscy.

 

No przecież masz możliwość moderacji tego działu ;) Nie widzisz dodatkowych opcji ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukisio gratki i do dzieła. Czekamy. :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No przecież masz możliwość moderacji tego działu Nie widzisz dodatkowych opcji ?

 

Dzięki śliczne. Teraz pozostaje spełnić obietnice i zacząć coś robić :D

 

Lukisio gratki i do dzieła. Czekamy.

Czas wziąć się do roboty. Dzięki :D Mam nadzieje, że się nie zawiedziecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności