Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Przymierzam się do zakupu Passata 1.8 lub Golfa 1.6 w cenie ok 20 000. Ma to być kombi, silnik benzynowy bo będę zakładał gaz.

Który polecicie i dlaczego?

Porównajcie je pod względem ekonomii, komfortu, kosztów eksploatacji i innych istotnych wg Was rzeczy.

 

Pozdrawiam

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz rodzinę 4-ro osobową (tym bardziej jeżeli jest większa) to polecam Passata, gdyż jest oczywiście większy. W Golfie z tyłu jest tak mało miejsca, że szok, a więc podróż w 5 osób (średniego i wysokiego wzrostu) będzie skaraniem boskim.

Golf nie ma kosztowanego zawieszenia, ale Passat w 100% wygrywa komfortem dla 4-ro osobowej rodziny. Za Golfem nie ma, co się oglądać.

Ja też miałem dylemat czy Golf czy Passat, ale dobrze, że kupiłem Passata, bo w Golfie było by stanowczo za ciasno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też miałem dylemat czy Golf czy Passat, ale dobrze, że kupiłem Passata, bo w Golfie było by stanowczo za ciasno.

Dokładnie kolego ja przesiadłem się z golfa varianta, na passata variant i nie żałuję ja, moja rodzinka i pies, który ma więcej miejsca w bagażniku. Co do ekonomii to oczywiście golf w częściach tańszy, spalanie zbliżone. Komfort nawet nie pytaj, kolega powyżej już napisał, że o wyglądzie nie wspomnę. Wiadomo że za te same pieniądze dostaniesz młodszego rocznikowo gofa niż passata. Ale cóż za wygodę się płaci. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak kolego posluchaj moich przedmówcuw,,w 100% maja racje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rok temu identyczne pytania sobie zadawałem :-)

 

co do tego co koledzy powiedzieli to zgadzam sie w 100% a od siebie dołoże jeszcze jedna przewage passata, chociaz nie daje głowy czy sie nie pozmieniało ale raczej nie sadze.

 

Jak sam piszesz ze kombi ma byc to jak szukałem to w passatach mozna było przebierac do woli, jaki chcesz kolor, silnik itd. Golf w wariancie w ogłoszeniach, komisach, allegro itd. pojawia sie zdecydowanie rzadziej wiec wybór zdecydowanie mniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto rodzinne to tylko passat kombi. W innym przypadku VAN albo T4,T5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz golfa nie masz poważania na wsi :D

Oczywiscie nie mam nic do posiadaczy golfow, ale to auto dosyc jednoznacznie mi sie kojarzy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyróżnię się jeśli powiem, że lepszym wyborem będzie Passat. Oczywiście części będą tańsze do Golfa bo to jakby nie patrzeć to klasa niżej chociaż jesli chodzi o silniki jeśli byłyby te same to wiadomo jakie będą koszty. Komfort jazdy jest inny, ilość miejsca jest inna... Tak jak pisał Jacek - Golfa dostaniesz młodszego za te same pieniądze a bynajmniej powinieneś wg praw rynku choć wiadomo, że różne rzeczy się dzieją. W każdym razie - Passat to prawdziwe auto rodzinne: duża ilość miesjca, egronomia no ale troche drogie cześci np wielowahacza z przodu. No ale wszystkiego nie da się mieć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*rogalik17* Twoja wypowiedz jest tutaj zupełnie zbędna, miastowy z WROCŁAWIA co mu pewnie słoma wystaje z butów. Przepraszam za odbieganie od tematu ale nie trawie takich wypowiedzi ;/

*donpablobb* Jesli jezdzisz sam kup sobie golfa, np IV a jeszcze lepiej V generacji. Jesli masz rodzine kup passata. Ja jezdze sam i kupiłem passata i czasem sie zastanawiam po co mi tak duuuuzy samochód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja ten dylemat rozwiązałem dzisiaj tak- kupilem audi a4 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja ten dylemat rozwiązałem dzisiaj tak- kupilem audi a4

Cóż szkoda że nie kupiłeś A6. Ja polecam PASSATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość stomi

Jeśli to nie jest samochód rodzinny to wybrałbym raczej? golfa bo:

+lepsze hamulce

+bezproblemowe zawieszenie

+prowadzenie

-wysoka cena, z tego co pamietam jak kiedyś oglądałem to golf IV z tego samego rocznika był droższy od paska B5

-ciaśniejszy w środku

-uboższe wyposażenie

Wybór należy do Ciebie, powiedziałem to korzystając z własnego dośwaidczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe OT kamilb nie wiem czemu się tak oburzyłeś, pogodzę was obu. Ja pochodzę z Wrocławia (mieszkałem tam 26 lat) i teraz mieszkam na wsi pod Szczecinem a jeżdżę Passatem. :D Co ma do rzeczy czym się jeździ? A ostatnio jechałem BMW X5 chociaż nie mam karczycha, łysej pały i nie chodzę w dresach. A tak jak Tomek następne auto kupię A6. I dodam jeszcze donpablobb że jak dla siebie samego to rzeczywiście Golf jak najlepsza opcja ale wiekiem jak patrzę to chyba masz rodzinę jednak Passiak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
łysej pały i nie chodzę w dresach.
upsss Jacęty uważaj bo moze się skończy żle heehehe

 

 

 

To zależy jeszcze jeszcze czego oczekujesz od auta? Jesli wygody i komfortu to zdecydowanie Passat bo Golfem niestety nie jeżdzi się komfortowo zbyt twarde zawieszenie. Dla rodziny zdecydowanie Pasat , Golf będzie za ciasny (bagaż ewentualnie wózek dziecięcy i po bagażniku jeśli wszystko zmieścisz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności