Skocz do zawartości
SlawekS

Problem z siecią

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z stworzeniem sobie sieci z bratem. Otóż połączyliśmy sobie karty sieciowe przy pomocy switcha i kabla i wyskakuje mi że łącze ma ograniczoną łączność lub brak łączności. U niego jest wszystko ładnie. U mnie są takie kwiatki. Ustawione jest żeby IP pobierał automatycznie ale nawet jak połączyliśmy na sztywno to dalej lipa. W przypadku jak połaczone były na sztywno to tego błędu nie było ale komputery się nie widziały. Sprawdzane było i przy wyłączonej zaporze Windows i przy wyłaczonym antywirusie. Co może być przyczyną i jak to naprawić??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje konflikt. Od jakiego dostawcy masz neta ? Myślę że router rozwiąże sprawę ( sklonowanie adresu MAC )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz tu akurat nie chodzi o internet bo mamy od 2 niezależnych dostawców( ja neostrada a on orange freedom). Chcemy poprostu w fife sobie pograć przez sieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia karty sieciowej 1 komputera (TCP/IP) :

IP: 192.168.0.1

maska: 255.255.255.0

 

Ustawienia karty sieciowej 2 komputera (TCP/IP) :

IP: 192.168.0.2

maska: 255.255.255.0

 

Oba adresy na sztywno, nigdzie nie może być ustawione pobieranie z dhcp. Nie zapomnijcie o ustawieniu jednakowej grupy roboczej jak chcecie się wygodnie wymieniac plikami.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak podłączaliśmy na sztywno. Wtedy ten błąd"ograniczona łączność lub brak łączności" nie występuje ale komputery się nie widzą. Jest wysyłanie ale nie ma odbierania danych.

Dodam jeszcze że moja karta sieciowa to Realtek 8168/8111 a brata to jakaś nVidia obie są zintegrowane z płytą główną.

Edytowane przez SlawekS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w windowsie czasem są tego typu kwiatki, że podczas kiedy jeden komputer ma ustawione dynamiczne IP (DHCP), drugi na sztywno - nie widzą się w otoczeniu sieciowym. Natomiast wpisując sobie w eksplorerze ręcznie \\adres albo \\xxx.xxx.xxx.xxx (ip) wszystko hula :) sprawdź to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dotej pory graliśmy własnie przez neta wpisując nasze IP ale kurcze strasznie się ciąć ostatnio zaczęło i wogole nie da się grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może switch padł ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

switch napewno jest dobry bo jeszcze u znajomego podłączalismy dla sprawdzenia i wszystko działało. A jest możliwość źle zarobionego kabla?? I zeby takie rzezy się przez to działy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jest możliwość źle zarobionego kabla?? I zeby takie rzezy się przez to działy??

tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
switch napewno jest dobry bo jeszcze u znajomego podłączalismy dla sprawdzenia i wszystko działało. A jest możliwość źle zarobionego kabla?? I zeby takie rzezy się przez to działy??

 

raczej nie przez kabel, ja bym obstawiał firewalle albo problem sprzętowy z którąś z sieciówek w najgorszym razie. Ale prawie na 100% źle coś konfigurujecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel jest możliwy, wystarczy jak ktoś źle zarobi wtyczkę. W końcu komp używa tylko 4 żył z 8. Ale łatwo kolejność pomylić. Oczywiście połączenia komp->switch macie kablem zarobionym na wprost?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wylacz firewalle w obu kompach i wtedy zobacz co sie bedzie dzialo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączenie firewalla nic nie daje. Dalej jest tak samo. Tak kable zarobione są na wprost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skrosujcie kabel odpowiednio i łączcie kompy bez switcha. Chyba, że tak już próbowaliście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no tak jeszcze nie próbowaliśmy. Kurcze muszę kolegę wołać bo nie mam zakuwarki do kabla :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze muszę kolegę wołać bo nie mam zakuwarki do kabla

Eee tam. Ja sobie poradziłem śrubokrętem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pingi przechodzą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer brata wysyła i odbiera a mój wysyła ale nie odbiera żadnych sygnałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Komputer brata wysyła i odbiera a mój wysyła ale nie odbiera żadnych sygnałów.

Ustaw IP na sztywno tak jak powiedział zecik i następnie puść pingi, z jednego komputera do drugiego i odwrotnie. Pamiętaj o wyłączeniu zapory systemu windows bo ona blokuje odpowiedzi na ping i wszelkich dodatkowych firewalli i napisz co wyszło.

 

Uprzedzając twoje pytanie jak to zrobić, z komputera o IP 192.168.0.1 :

 

Start->Uruchom->ping 192.168.0.2

 

Analogicznie na drugim:

Start->Uruchom->ping 192.168.0.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności