Skocz do zawartości
Gość czaja

Kontrolki ESP i ABS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam*

Mam problem z moin passatem wyświetlaja mi sie kontrolki od ABS i (!). wiele razy podłaczałem komputer aby sprawdzić błędy ale nie chce sie połączyć z ABS-em żeby błedy zostały usunięte.a pza tym mam problemy z odpalaniem czy może być wina tych kontrolek. Czekam na jaka kolwiek odpowiedż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam*

Mam problem z moin passatem wyświetlaja mi sie kontrolki od ABS i (!). wiele razy podłaczałem komputer aby sprawdzić błędy ale nie chce sie połączyć z ABS-em żeby błedy zostały usunięte.a pza tym mam problemy z odpalaniem czy może być wina tych kontrolek. Czekam na jaka kolwiek odpowiedż.

 

Akumulator do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a problem z kontrolkami ?

Edytowane przez adam28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a problem z kontrolkami ?

 

Jak wymienisz akumulator to kontrolki nie będą się zapalać, bo właśnie te kontrolki zapalają się przy konającym akumulatorze (plus do tego jak piszesz problemy z rozruchem). Wymień akumulator i będziesz miał spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z abs i esp w swoim passacie a mianowicie po zmianie kół na zimowe zapaliły się kontrolki abs, esp i nie działają te systemy, przez jakiś czas przy ruszaniu do tyłu gasły i parę metrów było wszystko ok i znów się zapalały i systemy nie działały teraz świecą cały czas i systemy nie działają przy ruszaniu słychać takie tyknięcia jakby inspekcja czujników w kołacz cy coś i jakby coś nie odbijało czy coś takiego jest możliwe i co można zrobić żeby samemu to naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Mam taki problem:zaświeciły mi się kontrolki ABS i ESP.Na kompie wyszło że walnięty jest czujnik kąta skrętu kierownicy

Mechanik stwierdził że trzeba wymienić jakąś całą listwę koszt 1200 zł.Nie da się wymienić samego czujnika ? Mieliście może taki problem ?

Dzięki i pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 120 km/h zapaliła się kontrolka ABS(w trasie). Po postoju i ponownym uruchomieniu silnika, kontrolka zgasła po 30 sec. Co może być przyczyną? Światła stopu, czujnik stopu? Samochód dobrze hamuje tylko ta KONTROLKA. Aku ma 1 rok więc raczej odpada.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy przez różnicę w wysokości opon przód/tył przy skręcie czasami włącza mi się kontrolka ASR... tzn miga, wiem, że to dlatego, że oponki są większe... Pytanko, czy przez takie coś może się coś sknocić czy to nie ma wpływu na sam ASR...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, a czy przez różnicę w wysokości opon przód/tył przy skręcie czasami włącza mi się kontrolka ASR... tzn miga, wiem, że to dlatego, że oponki są większe... Pytanko, czy przez takie coś może się coś sknocić czy to nie ma wpływu na sam ASR...?

 

jak najbardziej ma wpływ, przy systemach trakcji oraz antypoślizgowych opony muszą mieć ten sam obwód, ponieważ system to odczytuje jako poślizg koła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, może źle sprecyzowałem pytanie, to że to wpływ na ASR ma to logiczne, ale czy ma to wpływ na jego ewentualne uszkodzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam !

Mam taki problem:zaświeciły mi się kontrolki ABS i ESP.Na kompie wyszło że walnięty jest czujnik kąta skrętu kierownicy

Mechanik stwierdził że trzeba wymienić jakąś całą listwę koszt 1200 zł.Nie da się wymienić samego czujnika ? Mieliście może taki problem ?

Dzięki i pozdrawiam !

Już po kłopocie.Kupiłem używany czujnik na Allegro za 120 zeta.Poszukałem porządnego mechaniora który się tym zajął i śpię już spokojnie !

Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam*

Mam problem z moin passatem wyświetlaja mi sie kontrolki od ABS i (!). wiele razy podłaczałem komputer aby sprawdzić błędy ale nie chce sie połączyć z ABS-em żeby błedy zostały usunięte.a pza tym mam problemy z odpalaniem czy może być wina tych kontrolek. Czekam na jaka kolwiek odpowiedż.

 

 

objawy uszkodzonego sterownika jezeli chodzi o brak lacznosci miedzy komputerem a systemem abs ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a co moze byc przyczyna odnosnie tego czyjnika jak odpale i jest auto zimne to sie swieci kontrolka ABS i ESP a gdy sie silnik juz rozgrzeje i sgasze i na nowo oidpale tro jest juz ok co to moze byc?? ktorys czujnik pada czy jak?? z goryu dzieki za odpowiedz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak samo mam ;/ dziś odkręciłem koła z przodu i chciałem się bliżej przyjrzeć tym czujnikom abs . od strony kierowcy wyciągłem "normalnie" ten czujnik a z drugiej strony nie dałem rade :/.

Demontował ktoś te czujniki?? Jak one maja tam "siedzieć" luźno??(da sie nimi poruszać / obracac w prawo lewo) czy twardo(w bezruchu)??

dodam że abs działa normalnie (gdy świecą kontrolki abs esp i gdy nie świecą)

Miał ktoś juz taka usterke??/ jak naprawiliście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jesli chodzi o tej kontrolki to jesli Ci sie swieca caly czas to bys nie mial ABS bo wtedy on jest nie aktywny najlepiej to podlacz pod kompa bo u mnie jak narazie to jest ok jak docisnalem jedna kostke dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak myślałem . czujnik abs od strony pasażera odmówił posłuszeństwa :/

wie kto może jak sie nazywa ta podkąłdka/tulejka trzymająca czujnik abs?? jesli można prosił bym o link :)

THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobnie. Wczoraj wymieniałem z klocki i tarcze z przodu. Jedna z wtyczek czujnika zużycia klocków jest pęknięta i teraz świeci mi się ABS i ESP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

U mnie jest tak: od jakiegoś czasu zapalały się kontolki ABS i ESP, po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu wszystko OK. Dziś po przejechaniu kilometra zapaliły się znowu po następnych kilku kilometrach jak zatrzymałem się na światłach zapaliła się jeszcze dodatkowo kontrolka świeć żarowych i zaczęła migać cały czas podczas jazdy - poszperałem na forum i sprawdziłem światła stop okazało się, że nie działa żadne, więc najprawdopodobniej czujnik pod pedałem.

Pytanko tylko, czy kontrolki ABS i ESP mają z tym coś wspólnego czy to jeszcze jakaś inna usterka???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o poradę od pewnego czasu (nie jestem wstanie określić dokładnie) dość często jednak nie zawszę przy uruchamianiu miga mi żółta kontrolka ABS i pojawia się 3 krotny krótki sygnał dźwiękowy. Zaznaczam problem pojawia się tylko przy uruchamianiu później już się nie zapala. Co może być tego przyczyną???- auta pod komputer nie podłączałem jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ronino

Witam,

mam podobny problem: zapalają mi się kontrolki ABS + ESP podczas pierwszego, czy drugiego hamowania i świecą do momentu wyłączenia silnika. Powtarza się to z regularnością.

Na VAGu wykryto błąd z czujnika świateł stopu, który wymieniono dwa razy, bez powodzenia.

Sprawdzane były wizualnie czujniki ABSu, trwale siedzą w swoich gniazdach.

 

Ponieważ ta kwestia była podnoszona informuję, że nic nie było robione przy układzie kierowniczym.

 

Czy ktoś na na to złoty środek?

 

Zrobione, źle był włożony czujnik świateł stopu. Powodowało to, że po wciśnięciu pedała hamulca komputer rejestrował zmianę ciśnienia u układzie hamulcowym a światło się nie włączało. To wystarczało, aby interpretować zdarzenie jako błąd i wyłączyć ABS i ESP.

Edytowane przez ronino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności