Skocz do zawartości
cniedzi

Dla potomnych - rozwiązanie błędów świec żarowych

Rekomendowane odpowiedzi

VW podaje by sprawdzic rezystancje świec. Wymieniałem u siebie w BKD 4 szt BSOCH jedna spalona co zgłaszała mi błąd miała 6ohm, pozstałe 3 po mniej niz 1ohm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem taki, wymieniłem 4 świece na orginalne z ASO. Skasowałem błędy i co jakiś czas mam tak, jak odpalam auto to mam na tablicy pomarańczową kontrolkę silnika zapaloną, a błędy odczytane to : 05661 P161D i 05660 P161C dotyczy świec 3 i 4.

Kij diabeł jeszcze ?? :(

Edytowane przez waldiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam problem taki, wymieniłem 4 świece na orginalne z ASO. Skasowałem błędy i co jakiś czas pojawia jak dopalam auto to mam na tablicy pomarańćzowa kontrolka silnika zapalona a błedy odczytane to : 05661 P161D i 05660 P161C dotyczy świec 3 i 4.

Kij diabeł jeszcze ?? :(

a wiązka do nich jest ok ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi to przyszło do głowy że może wiązka. Wizualnie jest O.K. i jak pisałem błąd pojawia się co jakiś czas. Ale nic nie szarpie, odpala no problem, jakaś chwilowa przerwa musi być. Nie mam od kogo podmienić żeby pojeździć trochę, bo jakby błąd był na stałe to inna sprawa odrazu by wyszło po podmianie. A zaś kupić i się okaże że nie to. Ale tak zastanawiam się jeszcze, czy coś poza tym może być uszkodzone.. hmm...

Edytowane przez waldiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też mi to przyszło do głowy że może wiązka. Wizualnie jest O.K. i jak pisałem błąd pojawia się co jakiś czas. Ale nic nie szarpie, odpala no problem, jakaś chwilowa przerwa musi być. Nie mam od kogo podmienić żeby pojeździć trochę, bo jakby błąd był na stałe to inna sprawa dorazu by wyszło po podmianie. A zaś kupić i się okaże że nie to. Ale tak zastanawiam się jeszcze czy coś poza tym może być uszkodzone.. hmm...
może przekaźnik świruje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm przekaźnik, a jego lokalizacja to gdzie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki... sprawdze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie świece do 1.9 TDI BLS ?. Jedna nie działa - na 4 cylindrze . Wszystkie są firmy Beru 10591602.

 

Komp. wywala błąd:

 

005661 - Nieznany kod błędu - P161D

 

Czy oryginalne też były Beru ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomut

Witam serdecznie

 

właśnie spotykam się z podobnym problemem. zapaliła mi się kontrolka silnika po diagnozie u elektryka pokazało błąd świecy na bloku pierwszym, więc kupiłem od razu 4 aby mieć problem z głowy, wymieniłem wszystkie 4 na NGK (tej firmy miałem założone) które to były zamawiane według katalogu w sklepie motoryzacyjnym. Po wymianie i zgaszeniu kontrolki następnego dnia znowu zapaliła się kontrolka silnika więc dalej do elektryka, który zdiagnozował błąd na 4. Przewody wszystkie były sprawdzone i są ok. Znajomy podpowiedział że to może być wina tych świec które kosztowały 50 zł za sztukę. Zdecydowałem się na zakup świec na serwisie (wzór świecy dałem na której nie było problemu) świece te kosztowały 110 zł za sztukę. I moje pytanie brzmi CZY JEST TO MOŻLIWE ŻE TE PASSATY CHODZĄ TYLKO NA ORYGINAŁACH posiadam passata B6 2.0 TDI 140km DSG. proszę o pilną pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z

Witam serdecznie

 

właśnie spotykam się z podobnym problemem. zapaliła mi się kontrolka silnika po diagnozie u elektryka pokazało błąd świecy na bloku pierwszym, więc kupiłem od razu 4 aby mieć problem z głowy, wymieniłem wszystkie 4 na NGK (tej firmy miałem założone) które to były zamawiane według katalogu w sklepie motoryzacyjnym. Po wymianie i zgaszeniu kontrolki następnego dnia znowu zapaliła się kontrolka silnika więc dalej do elektryka, który zdiagnozował błąd na 4. Przewody wszystkie były sprawdzone i są ok. Znajomy podpowiedział że to może być wina tych świec które kosztowały 50 zł za sztukę. Zdecydowałem się na zakup świec na serwisie (wzór świecy dałem na której nie było problemu) świece te kosztowały 110 zł za sztukę. I moje pytanie brzmi CZY JEST TO MOŻLIWE ŻE TE PASSATY CHODZĄ TYLKO NA ORYGINAŁACH posiadam passata B6 2.0 TDI 140km DSG. proszę o pilną pomoc

 

Byl juz taki problem poruszany, oryginalne a ASO maja chyba troche inna opornosc niz te ze sklepow i nie ma z nimi problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli lepiej brac swiec z aso a nie sklepu?

 

---------- Post added at 21:36 ---------- Previous post was at 21:31 ----------

 

bo tez mam swiece do wymiany a teraz mam boscha i nie wiem czy nie beru brac czy moze w aso a jaka firma robi do aso na 1 montaz

 

---------- Post added at 21:45 ---------- Previous post was at 21:36 ----------

 

A musza byc 7 v czy 5 do 1.9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Potwierdzam !! zakładać tylko oryginalne takie jak na pierwszy montaż czyli NGK D-POWER CZ 304 7V K86RA Numer vw N105798.05

Do kupienia na allegro 80zł sztuka. Pierwsze świece wymieniłem przy 180 tys w ilości 3szt a czwartą miałem od nowości gdy ją wymieniałem było 270 tys.

 

świece.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, przerabiałem ten temat. Podła jedna, pomyslałem że wymienie wszystkie, i wymieniłem na Boscha, dwa dni spokoju i na nowo, pomyslałem wiazka, ok wymieniłem i znowu po dwóch dniach wywalił błąd, dopiero mój znajomy z ASO wyslał zapytanie do producenta i odpowiedź była zaskakująca - tylko i wyłącznie orginalne w ASO NGK o ironio made in japan:mniam9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mialem 3 beru i 1 boscha i wymienilem na 4 boscha i nic sie nie dzieje jezdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też ma Beru i wszystko OK. Ale to jest 1.9 TDI .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i ja dzis doswiadczylem bledu 001649 na pierwszym cylindrze, zwarcie do plusa przy -3 stopniach na zewn. Mam nadzieje ze po wymianie na oryginaly przejdzie mu.

Edytowane przez tmstp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności