Skocz do zawartości
Gość Paweł_Kg

Poci się spod wtryskiwacza

Rekomendowane odpowiedzi

Mi też leciały bąbelki z gniazda wtrysku, które było zalane ropą. Pojechałem do pompiarza i stwierdził, że to normalne, bo przy takim ciśnieniu zawsze minimalna ilość sprężonego powietrza się wydostaje. Efekt się uwidacznia kiedy paliwo na skutek wycieku z wężyków przelewowych gromadzi się w gniazdach. Dobrze, że się nie dobrałem do dokręcania wtrysków. Przyczyną były stare wężyki przelewowe z których ciekło paliwo. Po wymianie na nowe, bez oplotu szmacianego, wszystko wróciło do normy i w kabinie nie śmierdziało paliwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bąbelki leciały w gnieździe świec żarowych w głowicy. Wydaje mi się, że nie powinny lecieć. Gdy świece zostały mocniej dokręcone to nie leciały.

Tylko co do wtryskiwaczy to nie orientuję się dokładnie - chyba są dociskane w gniazdach głowicy przez takie jarzma. Nie wiem jak dokręcenie jarzm wpłynie na szczelność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tdi wtrysk trzyma łapka ze śrubą, moment dokręcania 25 Nm więc nie za duży. Ciśnienie na pewno nie powinno tam uciekać. Jak ucieka to sprawdzić czy łapka jest dobrze dokręcona lub wyjąć wtryskiwacz, oczyścić gniazdo i założyć nową uszczelkę miedzianą na końcówce wtryskiwacza. Na łączeniu rurek wys.ciśn. z wtryskiwaczem nie ma uszczelek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po wymianie rury ciśnieniowej tej co idzie z pompy do wtryskiwacza potrzebna jest jakaś regulacja u pompiarza? W moim ASV 110 KM widać że ta ropka ucieka z łączenia wtrysku z tą właśnie rurą ciśnieniową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy po wymianie rury ciśnieniowej tej co idzie z pompy do wtryskiwacza potrzebna jest jakaś regulacja u pompiarza? W moim ASV 110 KM widać że ta ropka ucieka z łączenia wtrysku z tą właśnie rurą ciśnieniową.
jeśli ucieka to albo za słabo dokręcona albo uszczelka do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli ucieka to albo za słabo dokręcona albo uszczelka do wymiany

 

Dokręcona jest dobrze zresztą z dokręcaniem należy uważać a co do uszczelki to jaką tam masz uszczelkę ?? Bo mój EDEK nie pokazuje tam nic:|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie trzeba regulować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności