Skocz do zawartości
jacekJI

Zamontowanie sterownika na pilot do fabrycznego centralnego

Rekomendowane odpowiedzi

znalazłem instrukcje obsługi do langeford zacząłem wprowadzać inne ustawienia i okazało sie ze to nie do tego modelu i teraz ciągle mi alarm wyje i kierunki mrugają. odłączyłem go na pare minut i dalej to samo. alarm nie reaguje na nic. zaproponujesz mi cos kolego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki dokładnie masz ten alarm. Napisz mi jeszcze z jakiej instrukcji korzystałeś? Bez tego nie ruszymy.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam instrukcję do Twojego alarmu.

Nie wiem co dokładnie wprogramowałeś. To, że odłączysz zasilanie nic nie zmieni, bo wszystkie dane są zapisywane w nieulotnej pamięci.

Musiałbyś dokładnie opisać co się dzieje, kiedy się dokładnie włącza wyjec. Po jakiej czynności. Chyba, że sobie przestudiujesz instrukcję, którą załączyłem, może do czegoś dojdziesz....

Pozdrawiam.

Legendford F-14 -2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki. juz wiem co zrobiłem-otóż wszedłem w stan serwisowania, włączyłem 7razy zapłon i tym samym włączyła sie funkcja anty hi jack co sprawiło rozprogramowanie pilota. dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ktoś wspominał o diodach prostowniczych do podłączenia kierunkowskazów. Dziś zamontowałem u siebie centralkę ale nie podłączyłem kierunków, został 1 brązowy przewód (w centralce, który obsługuje kierunki). W jaki sposób go podłączyć żeby kierunki świeciły przy otwieraniu i zamykaniu?

Edytowane przez stbsm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał10 dzieki serdeczne za pomoc ;) zrobilem tak jak pisałeś chodzi pięknie;);)

 

mam jeszcze pytanko, bo do kierunków wychodzi od sterownika tylko jeden, to pewnie trzeba go rozdzielić na 2 i wpiąć się do kierunków? tylko do którego kabla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na pewno trzeba rozdzielić ten kabelek, ale też trzeba założyć diody żeby napięcie jak włączysz kierunkowskazy względnie awaryjne nie szło na sterownik centralnego. Niewiem tylko czy podpinać się pod kable kierunków w światłach czy pod pompkę i jakich diód powinienem użyć. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ręce opadają ;P bierzesz diody prostownicze 3A, i wpinasz się w przewody do kirunkowskazow poprzez diody z tego jednego przewodu pamietajac ze diody charakterystyka diody jest tylko w jedna strone przewodzaca a w druga zaporowa. ->I- kierunki tak sie wpinamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale też trzeba założyć diody żeby napięcie jak włączysz kierunkowskazy względnie awaryjne nie szło na sterownik centralnego.

 

Diody te mają jeszcze jedno zadania. Bez nich nie będzie kierunków ale tylko i wyłącznie awarajny, bo jak np włączysz lewy kierunek, to prąd "powędruje" sobie przez rozgałęzienie do prawego kierunkowskazu. Diody możesz wyjąć np ze starego zasilacza od kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszt takiej diody to około 60gr więc po co się męczyć ze starym kompem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukałem na forum ale tej konkretnej informacji nie znalazłem.

gdzie w okolicy skrzynki bezpieczników znajde przewody do sterowania kierunkowskazami.

jakie to kolory.

licze na pomoc, poniewaz, sprawdzanie każdego kabla ze skrzynki bezp. troche czasu zajmie.

 

moze ktoś już podłączał i może i udzielić takiej informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolory kabli od kierunkowskazów to czarny z zielonym paskiem i czarny z białym paskiem. Ale to w B3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie, jakbys jeszczemógł napisać gdzie ich szukać, tzn, czy z tyłu skrzynki bezpieczników, czy w jakiejś wiązce kabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przed chwilą podłączałem kierunki i wpiąłem się do tylnej lewej lampy pod czarny z zielonym paskiem i czarny z białym paskiem (b4) i wszytko śmiga. (oczywiście centralkę mam zamontowaną z tyłu przy pompce).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem tak jak kolega stbsm czyli przy tylnej lampie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki wielkie, jakbys jeszczemógł napisać gdzie ich szukać, tzn, czy z tyłu skrzynki bezpieczników, czy w jakiejś wiązce kabli.

 

Te kable znajdziesz i bardzo prosto się do nich podłączysz jak zdejmiesz osłonę kolumny kierownicy, idą do złącza pod kierownicą, mniej więcej pod spodem.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te kable znajdziesz i bardzo prosto się do nich podłączysz jak zdejmiesz osłonę kolumny kierownicy, idą do złącza pod kierownicą, mniej więcej pod spodem.

Pozdrawiam.

tam to raczej nie wygodnie.

w te kable najłatwiej wpiąć się w wiązkę która idzie na tył auta. Zdejmujesz tą osłonę nad progiem(jest tylko na zatrzaski) i masz wszystko na wierzchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy niewygodnie to już temat umowny, w każdym bądź razie tak zaleca większość podręczników, oraz montażystów. Kable praktycznie idą pojedynczo i bardzo selektywnie. Bardzo łatwo zaizolować każdy lut. Nie wiem, czy równie łatwo się izoluje kable we wiązce pod listwą progową... A niestety powinno być dobrze zaizolowane.... Wiadomo, że tam nie idzie masa...

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie,

 

stało mi się takie coś że jak zamykam auto bądź otwieram- nie zależnie czy kluczykiem czy pilotem to zamyka sie wszystko oprócz bagażnika, a pompka pompuje jeszcze przez jakąś minute minute, wydaje mi się że to wina zamka w klapie?? jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności