Skocz do zawartości
turbobenzin

Łańcuch rorządu i napinacz w 1.8. T AEB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam planuję wymianę łańcuszka i npinacza (już dośc głośno chodzi) i mam pytanieczy można to zrobic bez wyciągania wałków rozrządu. Czy po zdjęciu obudowy i pokrywy będzie możliwa taka wymiana.:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien ale jest takie proste urządzenie do tego celu: słowo klucz "vag3366"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jestem pewien ale jest takie proste urządzenie do tego celu: słowo klucz "vag3366"

 

Przyrząd 3366 służy do ściskania sprężyny napinacza łańcucha (zapobiega rozpadnięciu się napinacza po wymontowaniu).

Moim zdaniem do wymiany łańcuszka będzie konieczny demontaż jednego z wałków rozrządu.

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa tu o VAG3366 ma ktos moze na stanie te cudo wo wyporzyczenia lub wie gdzie mozna nabyc ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do łancucha musisz wyjąc oba wałki ! Jeśli sam napinacz wystarczy jeden :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro mowa tu o VAG3366 ma ktos moze na stanie te cudo wo wyporzyczenia lub wie gdzie mozna nabyc ???

 

 

kupując napinacz to w pudełku z nim jest ten klucz ..o ile kupujesz ORI a myślę że nie porywasz się na jakąś podróbę, ja kupowałem przez znajomego w seacie :) (tylko mój jest dużo droższy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kupując napinacz to w pudełku z nim jest ten klucz ..o ile kupujesz ORI a myślę że nie porywasz się na jakąś podróbę, ja kupowałem przez znajomego w seacie (tylko mój jest dużo droższy)

 

To senk w tym kolego ze ja nie siluje sie z wymiana napinacza bo nie mam tak owej potrzeby, chcialem wymienic uszczelke pod nim bo mam i chyba ciut cieknie z niej albo z okolicy bo z tamtad gdzies ucieka mi olej, i chcialem porzyczyc wrazie cu :-))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo wszystkim za odpowiedź. Teraz nie będę kombinował. Cena łańcucha z napinaczem 270 Euro.pozdr.

 

---------- Post added at 21:10 ---------- Previous post was at 21:02 ----------

 

http://www.facom.fr/fr/telechargement/notices/Notices-A-Z/DT.VAG-A_0606.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za zapłaciłęm do AEB 400 za napinacz + 100 za łancuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa tu o łańcuchu napinacza. mam pytanko

 

Wymieniam napinacz ( bo niestety sie zepsul ) i czy musze odrazu wymienic łańcuch czy da sie okreslić jego stan techniczny i zostawić stary.

Czy ktos takie cos praktykował jaka jest opinia na pozostawienie starego łańcucha na nowy napinacz ??

Zalezy mi na podpowiedzi poniewarz musze wymienic napinacz jak najszybciej bo auto stoi :(

Ps. auto ma 145 000 czyli lancuch tyle samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wymienłem, jak juz tyle masz rozebrane to wato go zmienic a 100 zł za łańcuch to nie majatek !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek ,moim zdaniem powinieneś wymienić również łańcuch jeśli chcesz spokojnie jeździć swoim Passkiem - w sumie koszt niewielki jeśli to robisz przy okazji wymiany napinacza.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
100 zł za łańcuch to

 

Ale to chyba do AEB?? do AWT nie znalazlem taniej niz 200 zl za lancuch co prawda lancuch to pryszcz ale 1800 za naminacz :-(

Pozdrawiam dam znac co i jak czy dziala auto :-) jak skoncze.

Edytowane przez Brudek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze nie edytuje poprzedniego ale nikt by nie odpowiedzial wtedy mi.

 

Poniewarz dzwonilem wczoraj do VW pan powiedzial mi za napinacz 1450 zl a dzis mowi ze 2060 zl i tu mnie zalamal czy zastosowanie zamiennika jest wogole oplacalna dodam ze zamiennik np. ten http://www.allegro.pl/item596466819_napinacz_lancucha_rozrzadu_audi_vw_seat_skoda.html ( febi )

Ps. ogromny bol co do kosztu tego napinacza :-)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to ten napinacz nie będzie pasował do Twojego silnika. Ty masz AWT a ten napinacz jest to AEB.

 

Pozdr

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wykaz pojazdów , faktycznie dla Passata wymienione są AEB/ANB/APU. Dobrze było by abyś się skontaktował ze sprzedającym, by podał Ci nr.produktu Febi i wtedy można będzie zweryfikować to co jest napisane w opisie aukcji.

 

EDIT

 

Trochę dziwny ten opis z aukcji. Napinacz ma pasować do AWT m.in. Audi A4,A6 a i rocznik produkcji też się zgadza.Koniecznie musisz wydobyć nr Febiego.

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym dam rade :-) kwestia tego czy stosowanie zamiennikow ma sens i czy ktos juz stosowal, jak sie sprawuja itp. Bo wszedzie wszyscy pisza o orginalnych napinaczach. a koszt 2000 a 600 zl to jest ruznica i czy jest duza ruznica w jakosci. :-)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie Febi był montowany na pierwszy montaż (ja tego nie potwierdzę) to warto było by, bo tysiak jest w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli faktycznie Febi był montowany na pierwszy montaż (ja tego nie potwierdzę) to warto było by, bo tysiak jest w kieszeni.

 

Dokladnie tylko znowu pewnie nie ma kto potwierdzic tego faktu czy byl febi montowany :-)

A moze ktos z kolegow z forum wie przypadkiem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale AWT ma zmienne fazy i dla tego jest taki drogi napinacz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności