Skocz do zawartości
Dumanek

Oświetlenie wnętrza - brak zasilania całego układu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Fooytek

Witam,

Mam problem z moim passatem.

Niemam oswietlenia w swoim passacie, tylna klapa sie nie zamyka i swieci na pomarańczowo kontrolka poduszki powietrznej??

Mam pilną prośbe czy ma ktos moze schemat elektryczny podłączenia kabli do modułu komfortu bo być może przy wymianie kostki ktoś pomylil kolory kabli i dlatego chciałbym to sprawdzić sam czy jest dobrze??

Sprawa jest bardzo pilna.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niemam oswietlenia w swoim passacie

 

Sprawdź wcześniejsze opisy i wiązkę pod dywanikiem kierowcy..może akurat to to..:P

 

Mam pilną prośbe czy ma ktos moze schemat elektryczny podłączenia kabli do modułu komfortu bo być może przy wymianie kostki ktoś pomylil kolory kabli i dlatego chciałbym to sprawdzić sam czy jest dobrze??

 

Co do schematu to daj meila to ci wyśle:fajny

 

Wrzuciłem do tematu.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=854496#post854496

Edytowane przez Ercemo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie myślałem że w tak krótkim czasie mój post pomoże kilku osobom

No ale gdzie punkciki?

U mnie także nastała jasnośc dzięki Twojemu opisowi. Nie mogłem dać punktów za tamtego posta (za duży okres czasu minął) więc skoro się odezwałeś jest okazja.

Dzięki wielkie :padam:

:danek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie - ja robiłem u elektryka oświetlenie wnętrza w dniu dzisiejszym w moim PASSACIE B5 KOMBI!

Sprawdzał wszystko! Okazało się że wiązka kabli pod progiem kierowcy jest poutleniana!!! Kable w miejscu łączenia po prostu się rozleciały!

Zostały przelutowane na nowo - odpowiednio zabezpieczone jak kilka innych wiązek np od el.szyb i sterownika klimatronic które pewnie chciały zrobić psikusa w najbliższym czasie!

Koszt 50zł - Czas 1h

 

I stała się światłość !!!

 

 

Passat B5 Kombi 1,9TDI High Line, 99"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dziwne przelutowałem te feralne miejsce profilaktycznie ale na nim brak + bezpieczniki sprawne na 6 brak napięcia. Co dziwne w module było trochę wody. U góry przy lampce wchodzą 3 przewody brązowy czerwono niebieski i szaro brązowy chyba rozumuje w kolejności masa plus i krańcowy drzwi i tu zonk wszędzie jest masa. Brak koncepcji jeszcze ostatnio szyber działał a teraz ani drgnie. Passat B5 kombi 1,9TDI

Edytowane przez Krystian305

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wadą był kabelek z modułu komfortu, który łączy się z sześcioma /czerwono czarny/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krystian305 - daj do sprawdzenia moduł komfortu - tym bardziej że mówisz, ze w skrzynce modułu była woda - na 99% masz uszkodzony moduł - efekt "zabijania" po kolei kolejnych urządzeń to jego wina!

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i przyszła na mnie kolej :( prosiłbym kolegów którzy niemieli oswietlenia wogóle we wnetrzu, bagazniku i pod drzwiami niech napisza co u nich dokładnie było przyczyna. a i jeszcze jedno da ktos foto jak wyglada ten modół komfortu i gdzie on sie dokładnie znajduje ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś ten wątek od początku??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość CinCinnati

Jak zdemontować tapicerke pod nogami kierowcy aby dostać się do modułu komfortu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrzucasz fotel odkrecasz, odpinasz i jestes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za super opis tej usterki :dobrzejuz zrobione swiatła działaja pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , a może ktoś pomoże Mi podłączyć przewody do mikrowyłącznika oświetlenia bagażnika , bo poprzedni właściciel nie dbał o szczegóły i nie podłączył tego kabelka a czasami z racji zawodu potrzebuje poszperać w bagażniku . A cha Moja fura to kombi :-)

Więc proszę Was o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem posiadazem passata kombi 2004 1,9 tdi mam pytanie czy moglo sie rozlaczyc cos w zasilaniu na tylna klape bagaznika bo nieotwiera przez elektrostyk tylko kluczykiem i niemam oswietlenia bagaznika , jesli ktos moze pomodz dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy u tych ktorzy mieli utlenione te kabelki bylo tak ze lampki w drzwiach swiecily po otworzeniu drzwi ? i oswietlenie wnetrza wlaczane recznie tez swiecilo ? bo u mnie tak jest i nie wiem czy bedzie to ta wiazka. sprawdzic sprawdze, ale czy objawy mieliscie te same ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko czy u tych ktorzy mieli utlenione te kabelki bylo tak ze lampki w drzwiach swiecily po otworzeniu drzwi ? i oswietlenie wnetrza wlaczane recznie tez swiecilo ? bo u mnie tak jest i nie wiem czy bedzie to ta wiazka. sprawdzic sprawdze, ale czy objawy mieliscie te same ??

 

Może być tak że wiązka się utleniła ale niektóre połączenia (oświetlenie w drzwiach) jeszcze kontaktują. Sprawdź wiązkę, to 15 min roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede sprawdzal w niedziele. Oby to bylo to.. juz 2 lata odpuscilem z tym ale teraz sie wku... bo chce ledy wmontowac :bezzebow ale pierw musze przelutowac w drzwiach mikrostyki bo ostatnio zchrzanilem teraz mam lepsza lutownice a i bagaznik kiedys ze spryskiwacza zalalem to poprawie. Wielkie dzieki pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

howWitam wszystkim!Pierwszy raz do Was pisze także wybaczcie jak by coś nie tak !Śledzę często wasze tematy i nie raz mi to w niektórych sprawach pomogło.A więc mam do Was pytanie w związku z oświetleniem wnętrza mojego paska.Żeby było jasne posiadam paska kombi b5 rok 99,benzyna v6 , 4motion.Jaki dokładnie mam problem;znikło mi oświetlenie bagażnika , oświetlenie lusterka (lusterko znajduje się w zasłonce przeciwsłonecznej kierowcy , i dodam że po stronie pasażera oświetlenie lusterka działa bez problemu).Znika mi również oświetlenie w drzwiach przednich pasażera.Do tego wszystkiego zauważyłem brak podgrzewania fotela kierowcy .We wszystkich lampkach mam zasilanie lecz znikła mi masa , nie wiem co z fotelem bo nie przyjrzałem się jeszcze jemu ale podejrzewam wspólny problem.Sprawdziłem w wiązce zgrzewy kabli jak opisaliście i niby wszystko oki !Może mi ktoś z Was poradzi w którym miejscu ta masa mogła się skończyć i gdzie ją szukać?A druga sprawa to bardzo bym był wdzięczny za schemat tej instalacji bo z nią to już bym sobie jakoś poradził.mój emilek; [email protected] z góry dziękuje za facą pomoc i pozdrawiam całe grono !Cześć!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

howWitam wszystkim!Pierwszy raz do Was pisze także wybaczcie jak by coś nie tak !Śledzę często wasze tematy i nie raz mi to w niektórych sprawach pomogło.A więc mam do Was pytanie w związku z oświetleniem wnętrza mojego paska.Żeby było jasne posiadam paska kombi b5 rok 99,benzyna v6 , 4motion.Jaki dokładnie mam problem;znikło mi oświetlenie bagażnika , oświetlenie lusterka (lusterko znajduje się w zasłonce przeciwsłonecznej kierowcy , i dodam że po stronie pasażera oświetlenie lusterka działa bez problemu).Znika mi również oświetlenie w drzwiach przednich pasażera.Do tego wszystkiego zauważyłem brak podgrzewania fotela kierowcy .We wszystkich lampkach mam zasilanie lecz znikła mi masa , nie wiem co z fotelem bo nie przyjrzałem się jeszcze jemu ale podejrzewam wspólny problem.Sprawdziłem w wiązce zgrzewy kabli jak opisaliście i niby wszystko oki !Może mi ktoś z Was poradzi w którym miejscu ta masa mogła się skończyć i gdzie ją szukać?A druga sprawa to bardzo bym był wdzięczny za schemat tej instalacji bo z nią to już bym sobie jakoś poradził.mój emilek; [email protected] z góry dziękuje za facą pomoc i pozdrawiam całe grono !Cześć!

czerwone przewody idace do modułu komfortu na bank ! ( pod wycieraczka kierowcy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie czerwono-czarne

Zamek czerwono-niebieskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności