Skocz do zawartości
Gość soltys15

Rozmieszczenie kontrolek w Passacie B6

Rekomendowane odpowiedzi

Jeździłem ale tylko około 2 kilometrów. Odłączenie klemy akumulatora nic nie pomogło jak dotąd. Zobaczę po większym dystansie co z nim będzie dalej się działo.

Dzięki za szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeździłem ale tylko około 2 kilometrów
hmm to dziwne, bo normalnie to po paru metrach gaśnie. Wymień aku.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powinno zgasnąć po ok. 200m. Kontrolka kierownicy chyba dopiero po wykonaniu dwóch pełnych skrętów kierownicą (od lewej do prawej itp.). Być może wystąpił błąd systemowy i można go będzie skasować dopiero komputerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś robiłem skręty do skrajnych położeń, teraz już jadę jakby nic się nie działo i też wszystko wraca do normy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy włączonym silniku nadal świecą kontrolki blokady kierownicy(żółty kolor) oraz ikonka informująca o braku przyczepności kół z podłożem, dodatkowo przycisk ESP jest ciągle podświetlony.

 

Miałem dokładnie to samo po dwóch dniach postoju samochodu na -10/-15. Przestraszyłem się nieco, ale obryty w różnych tematach na forum pomyślałem, że może przejadę się kawałek i zobaczymy co będzie. Po 20 metrach odezwał się gong i wszystkie niepotrzebne kontrolki pogasły, a ESP/TCS zaczął działać.

Dodam, że też mam słaby akumulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sylus75

Witam

Mam problem z zapalającymi się kontrolkami: 3, 4, 16. Zapalają się podczas jazdy wszystkie na raz i do tego jeszcze tempomat i momentalnie silnik traci na mocy. Pół roku temu wymieniałam przycisk hamulca ręcznego bo było podejrzenie, ze to właśnie od tego się kontrolki zapalają. Na jakiś czas problem ustał, ale teraz jest to nie do zniesienia. Czy ktoś jest w stanie doradzić czy tylko serwis??????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dymek1939

Witam.mam pytanie chodzi o zapalanie sie kontrolki blokady kierownicy i nie moge odpalic mojego auta,wyciagam kluczyk i juz wszystko jest ok.podczas wyskoczenia tego bledu komputer pika czy wyje jakos tak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz problem z modułem blokady kierownicy, poszukaj w tematach B6/B7 bo jest całe obszerne info na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś mi pasztecik zrobił prezent świąteczny ...jego mać. Wracałem z zakupów i zapaliła mi się kontrolka silnika. Jadę zaraz do rrafałka na komputer ale póki co mam czarne myśli. Wczoraj tankowałem vervę. Autko jeździ ok, tylko jakby głośniej. Szlag by to trafił. Zobaczymy co pokaże komputer bo na razie to sobie mogę pogdybać.

 

------------

No i już wiemy że nic nie wiemy :)

 

1 Fault Found:

008201 - Intake Manifold Flap; Bank 1:

Short to Ground P2009 - 000 - - -

Intermittent - MIL ON

Freeze Frame:

Fault Status: 10100000

Fault Priority: 2

Fault Frequency: 7

 

Póki co błąd skasowany i zobaczymy co będzie dalej

 

I bym zapomniał :). Podziękowania dla rrafalka za szybką pomoc i podtrzymanie na duchu :)

Edytowane przez mkpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość frykaseq

Witam. Chciałabym się zapytać czy może ktokolwiek z Państwa mógłby mi wytłumaczyć co oznacza zapalona kontrolka z napisem Verbrauch? Zapaliła się gdy wracałam dziś z pracy. Mam passata B6, TDI, rocznik 2007. Nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi na to pytanie, więc zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pod spodem nie pokazuje x l/100km? Jak dla mnie to normalne wyświetlanie spalania (aktualnego/średniego).

Spróbuj zmienić język menu na angielski - Verbrauch zmieni się na Consumption.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak masz pełnego FIS-a to kontrolka zapala się na wyświetlaczu, gdy jest za mało oleju lub gdy jest za niskie ciśnienie lub brak ciśnienia itp. odpowiednio świeci na żółto luz czerwono...

 

Zapala się tylko wtedy gdy są jakieś problemy (napisałem wyżej) przy zapłonie się nie zapala...

Już miałem zadać pytanie (takie jak"dyego" na forum ale właśnie tu znalazłem odpowiedź-dzięki " Michał2008"

!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy działa Wam kontrolka otwartej klapy paliwa ? mi nie i nie wiem co może być przyczyną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam pytanie czy z paląca kontrolka nr 2 ( spaliny) można jeździć czy niezwłocznie trzeba udać się do mechanika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że powyższe pytanie pozostało bez odpowiedzi ;)

 

A ja mam podobny problem: ta kontrolka zapalała się już z pół roku temu, ale po zgaszeniu silnika już się nie świeciła.

Kolega mi skasował błędy, więc jak pojechałęm na przegląd do ASO, to było wszystko ok.

Ale dzisiaj jak się zaświeciła, to już na dobre - gaszenie silnika nie pomaga.

Wracałem 200 km w trybie awaryjnym :(

 

Odepnę na noc akumulator - może coś pomoże, bo rano auto potrzebne.

 

ALE...

W jednej instrukcji piszą, że to awaria układu wydechowego,

a w innej, że również awarii silnika.

 

Czy po podpięciu do komputera będzie widać, który konkretnie element jest uszkodzony, czy tylko ogólnie, że "sie zepsuło"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem odpowiadam sam :)

 

Po podpięciu do kompa wyskoczyły różne błędy, co kazało sądzić, że to nie awaria naraz iluś-tam elementów, ale coś w elektryce.

Poszukiwania wykryły w jednej z wiązek złamany kabelek.

 

Ot, cała awaria...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest jakaś kontrolka informująca czy jak?
Tak , taki mały tłumik się pokazuje w poście nr 58 masz pokazane kontrolki.
objawia się proces wypalania DPFu
Podwyższone obroty i spalanie chwilowe oraz białe dymienie z rury wydechowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasz
Dziś mi pasztecik zrobił prezent świąteczny ...jego mać. Wracałem z zakupów i zapaliła mi się kontrolka silnika. Jadę zaraz do rrafałka na komputer ale póki co mam czarne myśli. Wczoraj tankowałem vervę. Autko jeździ ok, tylko jakby głośniej. Szlag by to trafił. Zobaczymy co pokaże komputer bo na razie to sobie mogę pogdybać.

 

------------

No i już wiemy że nic nie wiemy :)

 

1 Fault Found:

008201 - Intake Manifold Flap; Bank 1:

Short to Ground P2009 - 000 - - -

Intermittent - MIL ON

Freeze Frame:

Fault Status: 10100000

Fault Priority: 2

Fault Frequency: 7

 

Póki co błąd skasowany i zobaczymy co będzie dalej

 

I bym zapomniał :). Podziękowania dla rrafalka za szybką pomoc i podtrzymanie na duchu :)

 

Witam, problem minął ? Mi też dzisiaj po vervie ON zaczęły się problemy. Najpierw kontrolka świec i zmniejszenie pracy silnika do max 3000 obr. Tak ze 3 razy a potem na stałe kontrolka silnika się zapaliła. Mam nadzieję, że problem nie jest zbyt duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czasem podczas odpalania auta (albo po włożenia kluczyka i przed opaleniem) pojawia się kontrola shif-lock (zielona kontrola z butem). Mam skrzynię w manualu. Czy to normalne, za co jest odpowiedzialna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, czasem podczas odpalania auta (albo po włożenia kluczyka i przed opaleniem) pojawia się kontrola shif-lock (zielona kontrola z butem). Mam skrzynię w manualu. Czy to normalne, za co jest odpowiedzialna ?

 

u mnie sie pojawia jak reczny chce wylaczyc bez naciskania pedalu hamulca takie przypomnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności