Skocz do zawartości
tigerone

jak naprawić mechanizm otwierania szyb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam passka 91r i wszystko bylo by ok gdyby nie to ze za kazdym razem jak otwieram szybe od strony kierowcy nie da sie jej zamknac zacina sie i tak jakby opadala w dol przodem. Znajomy powiedzial ze trzeba bedzie rozlozyc cala tapicerke drzwi i przykrecic śrubki tak zeby trzymaly przod tyle ze jak naprawialam sobie klamke wlasnie pomyslalam o tym i rozlozylam cala tapicerke a;e nie ma dojscia do mechanizmu otwieramia szyb bo jest metal drzwi i teraz pytanie jak dostac sie do tego mechanizmu?? szybko i sprawnie nie rozwalajac drzwi :D z gory dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma z tym dużego problemu pod tapicerką masz folie, odsłoń ją i jest dostęp do mechanizmu nie aż taki trudny bo można go całego wyciągnąć, podnoś i opuszczaj szybe- przyglądaj się w którym miejscu i przez co opada. Może tak się dziać również przez prowadnice od strony zawiasów ona nie puszcza szyby do góry a dróga strona się unosi. Sprawdż czy wszystko jest dokręcone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok pod folia mam metal (drzwi), miejscami sa tylko dziury przez ktore widze niewiele, no ale jak wyciagnac mechanizm bo on jest w drzwiach. a przez te dziurki to sobie moge duzo...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem to samo ;) szybę trzyma metalowa szyna, szyna ma 2 blaszki i jest przykręcona 2 śrubami do mechanizmu szuby. Jedna z blaszek urwała się. Dodatkowe efekty to piękny klekot szyby przy zamykaniu drzwi keidy jest ona trochę opuszczona ;) Kupiłem szynę ale starej nie dałem rady wyjąć, więc wyrzeźbiłem blaszkę która zachodzi na tą szynę jakby od góry. Widać to o czym mówię kiedy opuścisz szybę jakieś 10 cm w dół przez te dziury w drzwiach.

aha, mechanizmu nie trzeba wyjmować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie go nie wyciągaj podnoś pomału szybe i obserwuj (manualna czy el.?) w którym miejscu opada. Zdejmij czarną listwe z góry tam gdzie jest rygielek i od góry też możesz się temu przyjżeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jedna z blach była lekko wygięta i też się tak działo. Jeśli poradzisz już sobie z tym problemem, nasmaruj przy okazji prowadnice - szyba będzie lżej chodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm da rade wyjąć, musisz popatrzeć przez te otwory i wyczuć sytuacje :D żeby poodkręcać srubki. Ja u siebie wymieniałem, troche sie nameczylem ale dałem rade jakos. Przyczyną opadania przodu moze być ta blaszka, jak pisał ormowiec. U mnie tez sie tak działo, jak źle poskładałem i szyba wypadała mi z prowadnicy - tej przedniej przez co nierówno sie opuszczała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki jutro jak bedzie ladna pogoda to sobie posiedze przy autku bo przydalo by sie tapicerke zalozyc ;) dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem mechaniczne podnośniki szyb na 4x elektrykę, każdy element wyjmowałem i podmieniałem - nie jest to jakoś wielce trudne. Żeby odkręcić niektóre śruby należy odpowiednio upuścić albo podnieść szybę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość majkelos

witam,

 

pozwolę sobie podpiąć się nieco pod temat. u mnie sytuacja wygląda tak: szyba od strony kirowcy chodzi elegancko góra/dół, problem pojawia się w momencie, kiedy szyba jest już zamknięta (dochodzi do góry drzwi) - wtedy silniczek dalej próbuje ją podnosić (gdy wciska się przycisk) i rozlega się wtedy głośne, b. nieprzyjemne stukanie. tak jakby silniczek się nie zatrzymywał (jakiś czujnik, czy cuś?). Wiadomo - da się z tym jeździć, ale wkurzające są takie detale (zwłaszcza w dopiero co kupionym aucie). Macie jakieś pomysły? Kosztowna sprawa to może być? Przegrzebałem wyszukiwarke, ale nie znalazłem podobnego problemu.

 

Pozdrawiam,

 

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam również podepnę się pod temat

Szyba po stronie kierowcy działają elegancko ale po stronie pasażera od pewnego czasu się krzani ... tzn odsuwa się ale gdy ją dosuwam nie dochodzi do końca i jakiś centymetr przed ramą drzwi slychać takie głośne stukanie jak u kolegi wyżej.

 

OCB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie, mechanizm podnośnika do wymiany, częsta bolączka niestety tego modelu, wiem bo sam przerobiłem już 2 sztuki, mój padł, kupiłem używkę, padła, teraz mam nowy nieoryginalny z allegro, chodzi ale jakośc wykonania i działania taka że raczej nie polecam

gdy rozbierzecie drzwi na jednym końcu wycinka zębatki będą zjechane zęby i to właśnie odpowiada za to terkotanie, niektórzy próbują to naspawywać ale chyba to tak jak reanimacja śmierdzącego już trupa :(

a czy kosztowna? poszukaj na allegro używek (kiedyś kupiłem za 150 zł z silnikiem, silnik pogoniłem za 40 zł potem), podróby też coś ok. tej ceny były, w tym przypadku najlepszy byłby oryginał w dobrym stanie ale tako ciężki jest do upolowania

 

ps. w wyszukiwarce napewno coś jest szukaj podnośnika szyby itp., sam kiedyś czytałem i pisałem w takich tematach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rozebralam cale drzwi i sie okazalo ze po ruszaniu w gore w dol itd szyba mi calkowicie opadla i zlamala mi sie spinka na prowadnicy do tego ten podnosnik byl na "drucikach" zylkach gratuluje poprzedniemu wlascicielowi :( 40zl pojdzie sie... no ale co uroki posiadania auta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam jeden wolny mechanizm prawych przednich drzwi z silniczkiem, 70 zl. kto zainteresowany pisać na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja potrzebuje z lewej strony manualny ;) jakby ktos mial za rozsadna cene to pisac :D

przod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pijacek

Witam. Ja miałem wyrobione 3 zęby, naspawałemi wypiłowałem pilnikiem. Działa od tygodnia...

Pozdrawiam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności