Skocz do zawartości
marty78

Jakie turbo - nówka czy regenerowane?

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

w najbliższym czasie zamieniam u siebie suszarkę na większą, od AWX-a (z korektą softu u Rogala). I tutaj mam dylemat, jakie turbo kupić – regenerowaną od karambola za 1000 zł:

http://moto.allegro.pl/item567307871_audi_a4_a6_passat_skoda_130_km_turbo_regener.html

czy też nówkę sztukę za 1400 zł

http://moto.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=9741435

 

W przypadku tej nówki, trochę niska wydaje mi się cena...którą gościu wyjaśnia w ten sposób:

 

Witam

proszę pana , to ze akurat ktoś ma dojście za granica do tańszych części nie znaczy ze to jakieś "złomy"

ale na ten temat nie bede się rozpisywał.

Jeśli moja cena jest za atrakcyjna , zapraszam pana więc do mojej w cudzysłowie konkurencji , gdzie dosłownie moją turbinę (gdyż biorą odemniew dużych ilościach) - kupi pan za 2500zł i wiecej, (chyba że płaci się za fakturę , której ja nie wystawiam) :)

 

Co byście wzięli na moim miejscu: regenerowaną czy nówkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

regeneracja kolego moim zdaniem to nic dobrego nie na długa metę ja bym poszukał ori używki bez luzów, takie moje zdanie więcej niech się wypowiedzą eksperci .pozdr

chyba jak się nie mylę w szukajce jest coś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał nówke nie wiem czy jest tania ale kolega po znajomości w serwisie skody do octavii 110KM za turbine zapłacił 1200zł tej samej firmy i już śmiga prawie rok i jest wszystko ok(powtarzam po dużej znajomości)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena za nówkę wydaje się prawdopodobna. Moja kosztowała 1700zł. A ciekawe jest jak firma, która kupuje od tego sprzedawcy duże ilości, wystawia faktury skoro on ich nie wystawia?

Edytowane przez javwor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ci powiem tak. to nie jest nówka, bo za nówke na czarnym rynku trzeba wiecej zaplacic niz tu. Nie widziałem nówki która ma malowane nakretki itp. Zreszta zobacz sam czy twoja nówka ktora byla w aucie ma cos pomalowanego. albo zobacz u kogos. To moze byc co najwyzej poskladane z nowych czesci, i wywazane na wywazarka laserowych i to wszystko. Kupowałem nówke z rynku "....." i kupiłem Garreta. Tyle ze garret mi wladowal 1l oleju w wydech na teście i musiałem jechac 500km by ja wymienic, straciłem czas, pianiadze, facet sie klucil, powiedzial ze zle zalozylem, to sami zakladali 2h na aucie, i potem szczena opadla i przeprosiny wielkie ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rok temu jak mi padła turbina to tez taka znalazłem "nową" i byc może od tego samego gościa bo i cena podobna była i facet powiedział mi że jest nowa ale gwarancji nie daje bo nie wystawi faktury a jak chce fakture to turbina kosztuje 2.000 ! Dziwne to było więc nie kupiłem wstawiłem używke po małym przebiegu i śmiga rok bez problemów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak nap wyżej też bym tak zrobił ja kolega ziewal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od karambola już rok czasu regenerowaną turbinkę(od gości z pierwszego linku) i muszę powiedzieć, że wszystko ok. Dostajesz pisemną gwarancję jak i instrukcję pierwszego odpalenia. Gościa mogę z czystym sumieniem polecić. Tylko oddaj autko do dobrego warsztatu lub sam ją wymień bo u mnie mechanik przytarł turbinę przy pierwszym uruchomieniu. Dziad nie zalał jej olejem, ale to już inna historia. Pozdrawiam i polecam gościa.

 

Co to tej nowej turbawki to oczywiście jak najbardziej, ale jak ktoś piszę, że nowa a nie daje gwarancji to troszkę lipa.

Edytowane przez Dżozef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to tej nowej turbawki to oczywiście jak najbardziej, ale jak ktoś piszę, że nowa a nie daje gwarancji to troszkę lipa.

 

ja pisałem o swoim przypadku facet nie musi byc tan sam ale cena była tez coś koło 1.400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

są firmy które sprzedają regenerowane turbiny i dają na nie 2 lata gwarancji.

np:"Turbo tec " są dobrzy ale drodzy

Ja bym wolał wydać więcej na starcie i mieć gwar na 2 latka

pozdrawiam

Edytowane przez szefomaciek22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
są firmy które sprzedają regenerowane turbiny i dają na nie 2 lata gwarancji.

np:"Turbo tec " są dobrzy ale drodzy

 

Niestety Turbo-tec nie daje gwarancji przy tuningu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Goloner

Witam wszystkich mam takie pytanie odnoście firmy Autokarambol z Białegostoku. Znalazłem dla siebie niby fabrycznie nową oryginalna turbine z tej aukcji : http://allegro.pl/item587573376_nowa_turbina_1_9tdi_110_115_km_audi_passat_skoda.html ,dzwoniłem do nich no i to samo uslyszalem ze jest to sprzęt fabrycznie nowy nie po żadnych regeneracjach. Jesli ktos zetknął się z tematem tej firmy bardzo prosze o opinie. Nie chce pchać sie w niepotrzebne koszty bo juz dwa razy regenerowałem turbine i chce teraz kupic nówke?

 

---------- Post added at 21:23 ---------- Previous post was at 11:02 ----------

 

odświeżam moje pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje się ktoś czy można zamienić turbosprężarke model 058145703N na 058145703J ?

VW Passat B5 1999 rok 1.8T APU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o regenerowanej turbinie i wcale niesugeruj sie gwarancja na 2 lata po tak naprawde to mozesz sobie nia tylek podetrzec. Kup tylko i wylacznie nowke turbine i najlepiej z pewnego zrodla. Chcesz napewno zaoszczedzic tak jak ja, ale w gruncie zeczy to poplyniesz na kasie i to duzo.

Zachecam do przeczytania mojego watku: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=54239

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że znalazłem używaną,wyjętą prosto z auta bez regeneracji 100 000 km przebiegu wygląda nie źle ale to na zdjęciu(ebay).

Jeżeli chcę kupić nową to tylko ASO czy gdzieś indziej taniej troszke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASO bedzie najpewniejsze, ale takze najdrozsze, poszukaj w sklepach lub hurtowniach motoryzacyjnych. To ze turbina wyglada jeszcze niezle z zewnatrz to o niczym nie swiadczy, moze puszczac juz na uszczelniaczach lub miec jakis inne ukryte problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi o to że znalazłem używaną,wyjętą prosto z auta bez regeneracji 100 000 km przebiegu wygląda nie źle ale to na zdjęciu(ebay).

Jeżeli chcę kupić nową to tylko ASO czy gdzieś indziej taniej troszke?

 

odpuść sobie ASO bo zapłaciesz coś około 5 tyś :eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym?

Czy ktoś się już spotkał z takim zamiennikiem "na żywo"?

Szczegółowego opisu tam bardzo nie było tylko do jakich modeli to pasuje.

To ebay w USA.

Ja zwróciłem uwagę na regulację sztangi jest w miare nie jak w chińszczakach na jedną nakrętkę.Chociaż w stanach 90% towaru na ebayu to chinol.

tturbo1223.jpg

tturbo1224.jpg

tturbo1225.jpg

tturbo1226.jpg

tturbo1227.jpg

Edytowane przez galileo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie - jako, ze za pare dni bede wymieniac turbine, jestem troche w kropce bo tez nie wiem co wybrac.

 

Czy regenerowac swoja czy kupic uzywana.

 

Ale jescze bardziej mnie interesuje, jakie oznaczenie turbiny potrzebowalbym do swojego 1.8T AEB? Co oprocz turbiny trzeba dokupic(uszczelki, olej?)

 

Koles sprzedaje turbine ktora ma nalatane 40kkm. To duzo czy malo jak na turbine? Mozna jakos wzrokowo sprawdzic jej stan?

 

Czy jesli bede regenerwoac swoja, to cena jest stala, czy zalezna od uszkodzenia turbiny?

 

Prosze o szybka odpowiedz, bo jutro konczy sie aukcja;)

 

Aha, a mozna wpakowac wieksza turbine? Te K04?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to ci coś pomoże masz wykaz ETKA.

 

Ja wymieniłem na używaną i się chyba "przejechałem":(

Jeszcze do końca nie mam pewności muszę zrobić więcej logów i wymienić to i owo a chwilowo barakuje czasu ale to mam odzielny wątek:599:

 

Ja się nikogo nie pytałem czy moje turbo się nadaje no i mam.

Sprawdzałem sztangę-domykała,luz na wirniku-w normie a ciśnienia jak nie było tak nie ma.Oczywiście przyczyna może być w czym innym ale...szlak mnie trafił.

Jak się nie znasz na tym tak na 100% to lepiej znajdź fachowca bo szkoda kasy .

Każdy może wykręcić turbo jeżeli wie jak się koło zmienia;)

 

Po zdjęciu czy opisie używanego turbo (pewnie mały przebieg,auto jak nowe-to czego na części idzie:638:) nic nie wywnioskujesz.

Z drugiej strony pełno na forum o regenerowanych turbinach,które np. gorzej kopcą i puszczają olej niż stare..

 

Ja wymieniałem na używkę bo chciałem zaoszczędzić ale skąpić to tylko bogaty może więc mam.

 

P.S. wymień nakrętki od strony katalizatora,może śruby od kolektora strony,uszczelki wiesz które i te na przewodach olej,woda też by się przydało.

aeb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności