Skocz do zawartości
Stochastic

Przebieg na wahaczach - Paski 3b i 3bg.

Rekomendowane odpowiedzi

447 tyś km po dobrych drogach wachacze orginał wymieniłem 2 końcówki przy 446 tyś km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie pocheslićby się;)

 

Do 200kkm autko smigało w Szwecji.

Kupiłem je na felach 18cali oponki 225/40, nie wiem ile na tym latało ale wszystko ori i bez zarzutu .

Dołożyłem sportowe zawieszenie H&R -40mm i przelatałem 45kkm i nadal nic nie słychać:D

 

Tak więc jak słyszę jak ludzie narzekają na alumniowe wahacze bo się gną i wyczepuja to daje to obraz jak te osoby jeżdżą bo jeżdżąc po kraterach i krawęznikach stalowe wahacze tez sie poddają:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wymieniłem cały komplet wahaczy.

Większość była oryginalna (jeden górny tylni z prawej był zamiennikiem).

Zaczęły się stuki na nierównościach.

Trzy wahacze były do wymiany, więc postanowiłem wymienić komplet.

 

Auto przejechało prawie 250 tyś .km w tym ok. 120 w Szwajcarii, pozostała część w Polsce.

Teraz założyłem nowe z firmy Meyle HD.

Mama nadzieje, że będą na długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzednie - oryginały we Francji 130 tysięcy, w Polsce 40 tysięcy.

Wymienione Hart - komplet

Passat na 15", styl jazdy umiarkowany, drogi - jak to u nas.

Przebieg 16 tysięcy km - wahacze do wymiany, góra całkowicie rozwalona, dół jako-tako.

Szajs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przebieg 150 000 km z czego 100 000 km w Niemczech (ja przez 7 lat zrobiłem nie dużo bo 50 000 km)

Jeżdżę na felgach 15" alufelgi lato zima stalowe, styl jazdy raczej ostrożny, drogi pół na pół bardzo dobre/normalne.

A jeżeli chodzi o zawieszenie to polecam tylko i wyłącznie firmę lemforder sprawdzone w moim drugim samochodzie mondeo mk3, drogie ale robimy raz i mamy długo spokój. Meyle też całkiem dobre części robi, na pewno lepsze od febi i broń boże żadnych włoskich wynalazków typu topran itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowiutkie, tanie wahacze z Allegro za 500zł.

Przebieg? Całe sto kilometrów! Są do wywalenia.!

Ściągnięty przeze mnie wahacz z Audi A4 B5 2001r (identyczne jak w Passacie B5). Mój znajomy założył je do swojego wozu, ale nie nie zdążyły "się zwrócić". Chytry traci dwa razy.

Zobaczcie, potraktujcie jako przestrogę.

http://youtu.be/94i1FaY2Eac

 

Wahacz nie jest pęknięty. Być może tuleja jest zbyt mała, lub odlew alu zbyt duży. Usterka ujawniła się dopiero po ostrym hamowaniu. Potem auto "pływało" już przy każdym ruchu kierownicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 195000,sprowadzony przy 145000.Jeszcze nic nie wymieniałem jest ori,a bałem się że to najsłabszy punkt mojego passacika:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy 103 kkm przyjechał z Francji na oryginalnych wahaczach. W Polsce zrobiłem prawie 90 kkm i nadal są jak najbardziej ok. Cały przebieg na felgach 16"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w chwili obecnej 230 tkm. Wahacze ok ( fabryka ), ale dwa razy wymienialem tuleje na bananie lewym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie 201 tyś wszystkie oryginalne koleżanka ma prawie 290 tyś na swoim pasku i też wszystko oryginalne na sprawdzeniu zbieżności ukręcili jej końcówkę drążka i wymienili na nową ale stara zero luzu !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam ms caly komplet i narazie 30000 i cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniałem dwa górne od strony pasażera na Master sport przejechałem 20 tys i wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam 298000 km nie wymieniane ok. 80000 km teraz stukaja górne wachacze części ori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem paska 99r sprowadzony z Austrii z przebiegiem 170tys(niby na liczniku). Zawieszenie ori zmienione całe przy 210tys na najtańsze,

przy 240tys jeszcze nic nie pukało jak sprzedawałem pasztecika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

286tyś na oryginalnych. Wymieniłem jedynie górny przedni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim pasaciaku juz nabite 195 tys.mil i narazie na orginalach jade.Jestem pelen podziwu za trwalosc.:danek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 235 tyś na ori potem chiny wytrzymały 4 miesiące,potem były Lemforder ok 40 tyś, teraz mam Wertteile ok 10tyś narazie cisza.Tuleje na belce wytrzymały 285tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie zawieszenie przednie polecacie pod kątem wytrzymałości i komfortu prowadzenia?

 

Monroe,Swag,Febi,Moog,TRW,Lemforder,Ruville,Spidan ,Sidem,TruckTec, Meyle, MasterSport ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LMO ewentualnie TRW takie szły na pierwszy montaż i są najdroższe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

197 tyś. Całe zawieszenie ori z fabryki. Nic nie stuka ani nie puka. Przy 160tyś do teraz jeżdże na fel 18 cali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności