Skocz do zawartości
ACTINA

Ile oleju na stanie (bagnecie)

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio też miałem podobny problem

autko do tej pory niebrało nic oleju ,zrobiłem trase 400 km no i pozniej troche pojeżdziłem po mieście i pózniej autko stało .W dniu następnego wyjazdu sprawdziłem olej a tu zonk - troszke poniżej minimum a miałem na połowe.Więc dolałem 600 ml ,aby się zruwnało i pojechałem znowu 400 km zostawiłem autko do rana patrze i jest ponad stan .Jeżeli od min do max jest 1l ,to jak mogę mnieć teraz ponad max dolewając 0,6 l jak było poniżej min ?bagnet oszukuje ?

brak wycieków ,egr i ic suche

Edytowane przez kris22bln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z dymieniem rano po nocy (zima) odpalam to w momencie rozruchu wyrzuci niebieski dymek pozniej spoko jak to zauważyłem przejechałem parę kilometrów i zagrzałem silnik do 70 stopni na postoju poprosiłem o przygazowanie i dopiero przy 3000 obr leciutko leciała błękitna mgiełka, zaznaczam podczas jazdy nic nie widze w lusterku a wim ze to moga być pierścienie lub cylindry ale miałem tak kiedys w innym aucie i dymiło strasznie tu jest ledwo zauważalne ale jednak, Samochod od lat bez zarzutu chłodzona zawsze turbina nie przekraczam jak silnik zimny 1500 obr co sie mogło porobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kowalos84

 

Jak z dzieckiem, nie obraź się. Chyba w twoim wypadku nie obejdzie się bez kompletnego remontu silnika;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie denerwuj sie dałem dwa posty bo myslałem ze w tym temacie to nie zbyt odpowiedni post i przeszłem do następnego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

w jakim czasie od zakończenia jazdy olej silnikowy spływa w pełni do miski olejowej?

kiedy jest jak najbardziej wiarygodny odczyt na bagnecie?

 

Ja sprawdzam zawsze rano, po parogodzinnym postoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostając w temacie oleju na bagnecie czy ktoś z Was potrafi powiedzieć dokładnie ile oleju zawiera się w przedziale punktu/znacznika "B" na obrazku ? (zakratkowane pole). Poza tym tak przy okazji co oznaczają stany "A" i "C" ? Czy są one dozwolone ?

 

23483459522487473445_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktoś z Was potrafi powiedzieć dokładnie ile oleju zawiera się w przedziale punktu/znacznika "B" na obrazku ? (zakratkowane pole).

Dokładnie +/- 0,5 litra :niewiem

Stany A i C są dozwolone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stawiam na 1l między A-B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Między A i C jest litr. To poziom max i min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stawiam na 1l między A-B

Litr jest między strzałką nr 1 i nr 2, patrz załączony plik pdf, jest tam też mały opis tych literek ;)

Opis bagnetu.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dziękuję Panowie za info. Szacuję stan zakratkowany na około 0.7 litra. Postaram się sprawdzić to przy następnej zmianie oleju. Będzie ciężko ale postaram się określić dokładnie ponieważ te zakratkowane rzędy pomogą man oszacować ile bierze oleju na krótkich dystansach. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , przez przypadek przelałem ojej.. Na bagnecie pokazuje mi ponad max. i wycieka mi gdzieś pod paskiem (dokładniej , gdy auto pochodzi troszkę olej tryska obok "puszki" od filtra powietrza i za nim)

Może ktoś mi doradzić co mam zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz odessać nadmiar oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jak? :/

 

Może auto na lewarek i przez korek zlać olej? Tylko nie wiem gdzie ten korek na misce się znajduje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu osłony zobaczysz miskę - korek znajdziesz bez problemu.

Ewentualnie podjedź do jakiegoś warsztatu z wysysarką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po zdjęciu osłony zobaczysz miskę - korek znajdziesz bez problemu.

Ewentualnie podjedź do jakiegoś warsztatu z wysysarką.

Czyli jak ten olej się leje to jest możliwość pojechania do warsztatu? Chyba nic z silnikiem się nie stanie jak przejadę 3/4 km?

 

---------- Post added at 17:34 ---------- Previous post was at 16:38 ----------

 

Proszę o szybką odpowiedź..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie. Tylko powoli nie kręć go mocno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Łysy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności