Skocz do zawartości
Gość ptoks7

17'cali...JAKIE ROZMIAARY OPON NAJLEPSZE DO B5????

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam w b6 235/45R17 i koledze bardzo się podobały. Chciał zobaczyć jak jego b5fl będzie na nich wyglądał więc zrobiliśmy próbę i okazało się że przy stanie 5 osób trochę ociera. W b6 wszystko ok nawet gdy auto załadowane na maxa na wakacje :jasne. Kolega w b6 ma 215/50R17 i mówi że też wszystko ok.

Mam takie koła na zbyciu, jakby co to na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Strona jak oponeo, oracownik InterCars? Taka swego rodzaju reklama portalu ?

 

haha:D Reklama dzwignią handlu:P

 

Jak by większość tutaj sprawdzała po przez kalkulator jakie felgi i opony dać:D to teraz większośc by smigała na 15-16 z oponami 195-205/ 55-60 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja jeździłem na 17-stkach około pół roku,trochę hardkor do tej mocy

na koleinach strasznie rzuca na boki, auto jest twardsze, mniej resoruje nierowności

wpadłem w poprzeczny uskok, pogiałem 2 przednie, następnie wyprostowałem u

wulkanizatora i sprzedałem bo miałem dość...

Teraz 15-stki ale 205/65 R15 i jest bardzo dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 17" dobre rozwiązanie 205/45 ..oponki wąskie więc nie rzuca w koleinach a i trochę wysokości jest więc w miarę bezpiecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej na 17" reprezentują się 225/45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów, sprowadziłem mojego paska B6 od Niemca na 205/55R16 i byłem przekonany, że wszystko jest OK. Ale zahaczałem, bo było trochę za nisko (Sportline, na fabrycznym zawiasie, chyba obniżony w stosunku do np. Trendline). Wyczytałem z dokumentów, że wyjechał z fabryki na 215/55R16. No i zmieniłem na 215/zima i teraz jest o niebo lepiej. Ale na lato jestem w rozterce czy 215/55R16 czy 235/45R17? żeby plomby nie wypadały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam w b6 235/45R17 i koledze bardzo się podobały. Chciał zobaczyć jak jego b5fl będzie na nich wyglądał więc zrobiliśmy próbę i okazało się że przy stanie 5 osób trochę ociera. W b6 wszystko ok nawet gdy auto załadowane na maxa na wakacje :jasne. Kolega w b6 ma 215/50R17 i mówi że też wszystko ok.

Mam takie koła na zbyciu, jakby co to na PW.

 

Ale masz 215/50R17 czy 235/45R17 ? Kompletne koła? A jakie obręcze? Ile mm? Wrzuć może jakieś foty...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapsun

witam,

mogę mieć takie opony Yokohama PARADA Spec-2 215/40r17, moge je wrzucić do passka, na felge 17" szeroka 7"

bedzie pasować, nie będzie lipy z prędkościomierzem etc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kapsun, co do predkościomierza to bedzie przekłamanie. Prawidłowa wielkość dla 17 cali to 225x45. A tu masz i węższe i o niższym profilu . Czyli normalnie wysokość opony to 45% z 225 mm a u Ciebie będzie 40% z 215 mm. Nie mam teraz nic do liczenia pod ręką ale policz, koło bedzie za małe :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapsun
kapsun, co do predkościomierza to bedzie przekłamanie. Prawidłowa wielkość dla 17 cali to 225x45. A tu masz i węższe i o niższym profilu . Czyli normalnie wysokość opony to 45% z 225 mm a u Ciebie będzie 40% z 215 mm. Nie mam teraz nic do liczenia pod ręką ale policz, koło bedzie za małe :(

 

Kurcze mam prawie nowki za mega dobry chajs. Trudno odpuszczam temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

225/45/17 takie są fabryczne wskazania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co jakbym chcial zalozyc 235/55 17'?Będzieto obcierać? alufelgi są ze skody superb, nie wiem jakie maja ET ale standardowe pewnie.

Mam dwa komplety opon jedne 225/45 a drugie 235/55 i nie chce zeby odbiło mi sie to na komforcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielony

Taki balon to można zapodac do np a6 albo a5 gdzie buda jest większa i cięższa

Mam podobny komplet właśnie 17 na takiej oponie jak piszesz i nie wyobrażam sobie paska na takich balonach

A pochodzą one od a5 ori

Ja juz gdzieś pisałem ze wg mnie do 17 to opona 215/50/17

Nie za szeroka a i wyższa na nasze lux drogi

Wybierz 225/45/17 bo to taki trochę standard :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności