Skocz do zawartości
Gość Trejser

Wymiana chłodnicy...

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, pod warunkiem że obydwa mają lub nie mają klimatyzacji.

No tak zgadza się ponieważ jak nie ma klimy to i nie ma już jednej chłodnicy, a co przy tym idzie inne wzmocnienie i chyba kostrukcja..

Ale mówimy tutaj o kompletnym z dwoma chłodnicami.

Czyli na 100% jest to samo w benzynie co i w dieslu ? Te same rozmiary te same objętości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli na 100% jest to samo w benzynie co i w dieslu ?

Wzmocnienie przednie- wszystkie 4-ro cylindrowe silniki benzynowe i diesla z układem klimatyzacji.

Chłodnica- silniki o oznaczeniach ALZ, AWT, AZM, AVB, AVF, AWX, AWM, ALT.

Skraplacz- brak rozgraniczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów, w najbliższym czasie będę wymieniał cieknącą chłodnicę. W dniu dzisiejszym zdemontowałem przedni zderzak i dokładnie ustaliłem miejsce wycieku (dziura w dolnej części chłodnicy). Wstępnie zorientowałem się w jaki sposób (również dzięki waszym opisom) wyjąć chłodnicę. Natomiast w tej chwili zastanawiam się jak postępować mam po zainstalowaniu nowej. Czy w momencie odłączenia przewodów cały układ zapowietrzy się? Jak wtedy można go odpowietrzyć? Czy mam dolać borygo do zbiornika wyrównawczego, uruchomić i później na zimnym silniku dolać znowu? Co dalej robić żeby wszystko działało.

Pozdrawiam:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy w momencie odłączenia przewodów cały układ zapowietrzy się? Jak wtedy można go odpowietrzyć?

Zapowietrzy się na 100%

Zalewasz płyn, nie borygo tylko G12, odpalasz na pracującym silniku dolewasz jeśli poziom płynu spadnie. Zakręcasz korek zbiorniczka, grzejesz silnik do temperatury 90* gasisz silnik, czekasz aż trochę ostygnie i ewentualnie uzupełniasz ubytki. Warto jeszcze kontrolować przez kilka dni czy poziom płynu nie opada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a czy ma znaczenie włączone lub wyłączone ogrzewanie wnętrza kabiny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że ma w nagrzewnicy też znajduje się płyn chłodzący.Czyli ogrzewanie włączone.:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście że ma w nagrzewnicy też znajduje się płyn chłodzący.Czyli ogrzewanie włączone.:fajny

 

:rotfl: Nie ma znaczenia. Przez nagrzewnicę płyn przepływa niezależnie od tego czy ogrzewanie jest włączone czy wyłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dziś wymieniali mi chłodnice w passacie avf i powiedzieli że musieli wyjąć chłodnicę klimy rozszczelnić ja znaczy spuścić cały układ klimy a potem znowu napełnić ? czy faktycznie czy zrobili mnie w jajo i naciągnęli na kolejne koszta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam dziś wymieniali mi chłodnice w passacie avf i powiedzieli że musieli wyjąć chłodnicę klimy rozszczelnić ja znaczy spuścić cały układ klimy a potem znowu napełnić ? czy faktycznie czy zrobili mnie w jajo i naciągnęli na kolejne koszta ?

Ja wymieniałem chłodnicę w swoim aucie i nie musiałem nic rozszczelniać, fakt faktem było by troszkę łatwiej wymienić po odkręceniu chłodnicy klimy, ale wcale nie trzeba tego robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w silniku AVF ale w moim AVB nie bylo potrzeby rozszczelniania chlodnicy klimy przy wymianie drugiej a chyba zbyt duzej roznicy w przestrzenie wokol naszych chlodnic nie ma.

Edytowane przez mabra2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak w silniku AVF
Patrz post #29, mam silnik AVF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po odkręceniu chłodnicy klimy

 

ale odkręcenie chłodnicy klimy jest równoznaczne z jej rozszczelnieniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem chłodnicę parę tyg.temu i nie ma potrzeb wyjmować chłodnicy klimy.Chciałem to zrobić przez warsztat i faktycznie każdy wliczał sobie ponowne nabicie klimy.Zrobiłem to samemu,klima nadal działa.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i teraz nie mam pewności czy nabijali ponownie czy zrobili mnie w jajo bo klimę i tak chciałem na bić na wiosnę a poco skoro mówią że zrobili to teraz no ale nie mam 100% pewności :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłodnica klimy jest na miękkich wężach i można ją bez problemu odgiąć i wymienić chłodnice wody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poście powyżej masz wszystko napisane, do wymiany chłodnicy nie jest potrzebny demontaż chłodnicy klimy.O ile pamiętam a sam to przerabiałem odkręcasz dwie śruby M-6 i odsuwasz ją na bok, węże sa na tyle długi że sama chłodnica nie będzie ci w niczym przeszkadzała.Czyli teza mechaników jest błędna, a może chcieli cię przyciąć na parę złociszy.Pozdrawiam.:mlask

A w tym poście pooglądaj zdjęcia i zobaczysz że chłodnica klimy leży na ziemi poniżej podłużnicy i żadne przewody od klimy nie są odłączone.http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=47394

Edytowane przez bodzio63

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności