Skocz do zawartości
Lukasz_150286

Czas schnięcia lakieru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam pytanko odnośnie czasu schnięcia lakieru. Kolega dzisiaj pomalował mi drzwi bazą+lakierem bezbarwnym (były porysowane) skończył malować o 12.30 i jeszcze dzisiaj około 17 - 18 chce je już polerować, czyli po około 5 godzinach. W garażu ma ogrzewanie i jest tam około 20 stopni C, czy to aby nie za szybko??:confused: Ja się nie znam ale on twierdzi, że będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_zlydzial1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od temp. jak dlugo schnie przy 20 stopniach to niewiem, ale tam gdzie pracuje to po skonczeniu lakierowania czekaja okolo godziny i wyjezdzaja autem z komory, pozniej jeszcze jakies 30min i poleruja, jaka maja temperature to dokladnie niewiem, ale mysle ze okolo 50-60 st. bo jest tam bardzo goraco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malowałem parę dni temu lusterko i na opakowaniu od klaru stoi napisane: polerować po upływie 24 godzin

IM000128.jpg

Edytowane przez ormowiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hudzior, powiem Ci że mega szybko polerują te autka u Ciebie ...

Po godzinie czasu od lakierowania ... aż dziwne że się nie maże lakier ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hudzior, powiem Ci że mega szybko polerują te autka u Ciebie ...

Po godzinie czasu od lakierowania ... aż dziwne że się nie maże lakier ...

Pracuje w tym warsztacie niezadlugo i powiem szczerze, ze tez bardzo sie zdziwilem, nawet w piatek okolo 11 godziny chlopaki skonczyli lakierowac Zafire, do okolo 12 schla w komorze, moze byla 12,15 jak zaczolem ja powoli skladac, a w miedzyczasie chlopaki zaczeli powoli polerowac, jezeli mi by ktos takie cos powiedzial to bym go wysmial, ale sam tego doswiadczylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak, robie w tej branży i jest takie coś możliwe, muszą być spełnione 2 warunki: po 1- do klaru powinien byc dodany utwardzacz o szybszym działaniu schnięcia i 2- to oczywiście pomieszczenie dobrze nagrzane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od utwardzacza. Po ok godzinie od malowania ruszylismy naczepą do domu w dosc nieciekawą pogodę i nic sie ani nie przykleiło ani nie uszkodził sie lakier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No suche w dotyku to jest w parę minut, ale te 24h to chyba gwarancja porządnego utwardzenia lakieru i przyczepności do podłoża (pewnie ze sporym marginesem bezpieczeństwa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumię tylko jednego-po co walisz ten sam post w trzech różnych wątkach... :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklama dźwignią handlu ;) Chciałbym zobaczyć profesjonalną polerkę za 300 zł, koledze się chyba coś pomyliło. Samo polerowanie nie jest takie trudne - jak przy wszystkim, trzeba to robić "z głową".

Edytowane przez pszemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Reklama dźwignią handlu ;) .

Jest odpowiedni dział :] A przy okazji nabija posty...Powinny być za to punkty ŻEGNAY...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności