Skocz do zawartości
mwlodarc

Bi-ksenony - adaptacyjne, czy doświetlanie tylko?

Rekomendowane odpowiedzi

DLA polega tylko na automatycznym skręcaniu wiązki światła, samopoziomowaniu (ustawieniu długości świecenia). Ja nie mam czujnika zmiany z drogowych na mijania, taka opcja była ale gdzieś podczas konfiguracji mi to uleciało. Natomiast automatyczna korekcja szerokości wiązki w PL na razie nie występuje. Nie było jej można dobrać w opcjach. To na tyle. Oświetlenia jak już pisałem w B7 uważam za bardzo mocna stronę tego samochodu, a pozycja "Auto" działa nad wyraz sprawnie. Jeśli nawet jest jasno a prędkość jazdy przekroczy 140 km/h zapalają się xenony. Gasną jeśli prędkość przez kilka minut będzie utrzymywana do 70km/h. Jeśli wycieraczki wykryją zwiększone opady deszczu (ciągła praca) to xenony tez zastąpią LED do jazdy dziennej. To działa naprawdę sprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pozycja "Auto" działa nad wyraz sprawnie. Jeśli nawet jest jasno a prędkość jazdy przekroczy 140 km/h zapalają się xenony. Gasną jeśli prędkość przez kilka minut będzie utrzymywana do 70km/h. Jeśli wycieraczki wykryją zwiększone opady deszczu (ciągła praca) to xenony tez zastąpią LED do jazdy dziennej. To działa naprawdę sprawnie.

To akurat było już wcześniej, w B6-ja tak mam :) Tzn. tylko LED'ów nie mam, ale mam światła do jazdy dziennej zaprogramowane ;)

W B7 są 2 rodzaje xenonów

 

- zwykłe (tylko z kurvenlicht PR-8IM) lewy 3AB941753 i prawy 3AB941754 ze sterownikiem 3D0941329

- DLA (PR-8IP) - lewy 3AB941043 i prawy 3AB941044 ze sterownikiem 3D0941329A

No to już się coś wyjaśniło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DLA polega tylko na automatycznym skręcaniu wiązki światła, samopoziomowaniu (ustawieniu długości świecenia)

 

czy też działa w bi-xenonie w B6, jeżeli tak, to czy skręcanie wiązki światła uzależnione od prędkości pojazdu? czy działa to zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skręcają powyżej 40 km/h. Do 40 działa statyczne doświetlanie dolnymi lampami wbudowanymi w zderzak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skręcają powyżej 40 km/h. Do 40 działa statyczne doświetlanie dolnymi lampami wbudowanymi w zderzak.

 

żarówki H7 co są w xenonach to one doświetlają zakręty, chyba że nowszy B6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żarówki H7 co są w xenonach to one doświetlają zakręty, chyba że nowszy B6

No my tu właśnie rozkminiamy B7 ;) A tam statyczne doświetlanie jest realizowane przez lampki przy p/mgielnych, w zderzaku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pany doświetlanie odbywa się za pomocą żarówki H7 w Passacie B6 która służy tez jako Flash świateł drogowych [ATTACH=CONFIG]67359[/ATTACH] czy wyłączne włączanie się halogeny po stronie w którą mamy zamiar skręcić ?

 

Ale wróćmy do tematy B7

Podczas wizyty jak wspomniałem wyżej zapytałem również o :

Pytałem: czy w Nowym pasku w kloszy z Bi-Xenonem jest montowana żarówka halogenowa typu "H" usłyszałem odp. że nie jest tam tylko żarnik typu 2D.. cos tam cos tam.. z przesłoną oraz 15 LED_ami na klosz [ATTACH=CONFIG]67358[/ATTACH]

Pytanie : To jak mam błysnąć światłami jak coś się dzieje na drodze albo "Miśki" testują nowy laser za krzaków - no jak to jak Xenonka , no dobrze ale palnik zanim się rozgrzeje mija około 3s ....a to on nie bardzo wie ale na pewno nie ma żarówki typu "H" w kloszu są tylko w światłach przeciw mgłowych .... To co mam mrugając halogenami .. nie otrzymałem odpowiedzi

Edytowane przez winiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie : To jak mam błysnąć światłami jak coś się dzieje na drodze albo "Miśki" testują nowy laser za krzaków - no jak to jak Xenonka , no dobrze ale palnik zanim się rozgrzeje mija około 3s ....a to on nie bardzo wie ale na pewno nie ma żarówki typu "H" w kloszu są tylko w światłach przeciw mgłowych .... To co mam mrugając halogenami .. nie otrzymałem odpowiedzi

Mrugnięcie odbywa się xenonem. Tak samo już było w Tiguanach.

Ten xenon nie rozgrzewa się tak długo-to nie chiński HID.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem: czy w Nowym pasku w kloszy z Bi-Xenonem jest montowana żarówka halogenowa typu "H" usłyszałem odp. że nie jest tam tylko żarnik typu 2D.. cos tam cos tam.. z przesłoną oraz 15 LED_ami na klosz

 

W B7 jest palnik D3S, który całkiem ładnie błyska i nawet błyskawicznie pełni funkcję coming i leaving home.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem swojego paska z salonu i powoli testuje

Dodam że auto posiada Bi Xenon+LEDy itd

W nawiązaniu do tematu DLA

Instr. Obsługi

Włączanie : - przy włączonym zapłonie , obrócić wyłącznik świateł w pozycje AUTO i przesunąć wskaźnik kierunkowskazów w położenie świateł drogowych.

Kiedy lampka kontrolna [ATTACH=CONFIG]68554[/ATTACH] pojawi się na wyświetlaczu zestawu wskaźników , regulacja świateł drogowych lub automatyczna regulacja dr. jest włączona

 

No i tak : podczas wyjazdu w nocy zastosowałem się do wskazań Instrukcji obsługi , ustawiłem na AUTO + na światła drogowe i w trasę (będą mrugać to zmienimy ;) - dodam że na wyświetlaczu pojawiła się tylko niebieska ikona świateł drogowych a nie jak w załączniku) przejechałem ok 200km , nie mogłem oślepiać innych bo nikt mi nie sygnalizował swoimi światłami że świece w oczy. Po dojechaniu do auta przede mną światła zaczęły świecić na wysokość zderzaka samochodu poprzedzającego (cały czas niebieska ikonka długich) Denerwujące może być to że np. na łuku sygnalizują zmianę świateł, a bezpośrednio na wprost już nie

Według mnie system działa, tylko zastanawia mnie czy musi się zapalić kontrolka (załącznik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo ale myślałem, że po prostu to u mnie nie działa. Musze sprawdzić. Dziwne to by było, aby kontrolka świateł drogowych wkurzała przez cały czas. Coś to chyba jednak nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem zapytanie na temat DLA do importera VW i od ponad tygodnia nie otrzymałem na ten temat żadnej odp.

Mam zamiar ustawić się z kolega na 2 auta i pojeździć w nocy (droga sporadycznie uczęszczana po godz. 22) - sprawdzić jak wygląda oślepianie. Jak coś więcej rozminie to dam znać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy konfigurowalem passata w marcu, w momencie wybrania opcji bi-ksenon a potem light assist, bi ksenon wypadał z konfiguracji. Powiedziano mi w salonie ,ze to się wzajemnie wyklucza. Mam biksenon i chyba oslepiam dlugimi , bo mrugaja z przeciwka. Natomiast mam tez w lusterku od strony szyby, po prawej takie okienko. Macie takie tez? To moze jest ta kamerka. Albo miejsce na nia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki lusterka widzianego przez przędna szybę [ATTACH=CONFIG]68770[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]68771[/ATTACH]

Może nie są powalającej jakości , ale zawsze coś :

 

Lampy przednie są firmy Valeo

Edytowane przez winiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Natomiast mam tez w lusterku od strony szyby, po prawej takie okienko. Macie takie tez? To moze jest ta kamerka. Albo miejsce na nia

 

Jeśli masz to okienko i po wpatrzeniu się w nie widzisz lekko czerwonawą/bordową kropkę to masz Light Assist. Działa to na zasadzie wiązki podczerwonej, czy laserowej, czy jakoś tak. Nie kojarzę samochodu z grupy VAG, któty miałby to okienko i nie posiadał Light Assist. Jak nie ma okienka to nie ma tego systemu i odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba nie tak,kolego."Okienko" w lusterku mierzy ilość światła z przodu auta i porównuje z ilością światła padającego z tyłu,z reflektorów auta za nami.a to po to,żeby przyciemnić lusterko lub nie.Żadne lasery i inne wiązki tylko czujniki typu fototranzystor lub fotodioda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś chyba nie tak,kolego."Okienko" w lusterku mierzy ilość światła z przodu auta i porównuje z ilością światła padającego z tyłu,z reflektorów auta za nami.a to po to,żeby przyciemnić lusterko lub nie.Żadne lasery i inne wiązki tylko czujniki typu fototranzystor lub fotodioda.

 

Ajć... racja kolego wektor. :rumieniec Źle doczytałem. Myślałem, że chodzi o to okienko koło czujnika deszczu, a nie w lusterku od strony szyby... Przy czujniku deszczu to jest właśnie do Light Assist, ale nie ma go na powyższych fotkach.

W przyszłym tygodniu będę na szkoleniu w Centrali to postaram się cyknąć fotkę tego okienka od Light Assist (tego o którym pisałem), jak tylko uda mi się dorwać samochód, który to posiada.

 

Bardzo przepraszam za wprowadzenie zamieszania moim poprzednim postem. :dolamam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja dostępna w Nowym modelu Tiguana [ATTACH=CONFIG]69213[/ATTACH] a w konfiguracji Passata nie występuje .

Według mnie dziwne bo jeśli nie ma homologacji na PL dla modelu w Passat i nie da się tego dołożyć to dlaczego jest możliwość dodania w Tiguanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy nie wie ktoś ile Kelwinów mają oryginalne xenony w PASSACIE B6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżby 4300?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności