Skocz do zawartości
Slay

Obszycie kierownicy skórą

Rekomendowane odpowiedzi

W każdym mieście znajdzie się tapicer który za 140 zł obszyje profesjonalnie kierownice. Jak nie to na allegro jest pełno ofert... nie trudno znaleźć. Moja kierownica wygląda tak. Zawsze to lepsze niż goły plastik.

kierownica.jpg

Edytowane przez Slay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No lepirjm to wyglada niz te same obrecze bez wejscia pod poduche ciekawe moze sie ktos z forum skusi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze to juz lepiej dołożyć 40zł i obszyc sobie u tapicera i się nie meczyć. I miec gwarancję ze bedzie dobrze. Ale to tylko moje zdanie.

pzodrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez bym obszył, ale nie chce mi się zdejmwoać kiery i wysyłać do fachmana, zreszta nie mam kiedy tego zrobic a najblizszy mojego miejsca zamieszkania tapicer to jakies 50km....hrhrhrhr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko:

Czy wieniec ori kierownicy w skórze ma mniejszą grubość niż bez skóry ?

Obszywane u tapicera wydają się jakieś takie grube. Jak to jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po obszyciu u tapicera albo samemu kierajest grubsza nizw oryginale (zarowno zwykla jak i skora), ale cos w tym zlego? chyba lepiej lezy w dloni, no chyba ze ktos ma bardzo malutkie raczki.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropos obszywania, może ktoś polecić jakiegoś dobrego "obszywacza" z okolic Krakowa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiałem, ale nad innym trikiem. Chcę kupić kiere w skórze, a mulitfunkcyjne są stosunkowo tanie. Tak się zastanawiam nad wykręceniem przycisków od sterowania i wsadzeniem airbaga ze starej kiery. Bo do multifunkcji potrzebny jest specjalny airbag, a nie uśmiecha mi się wydawać kasy na airbag. I dlatego mam pytanie czy po wykręceniu przycisków będzie pasował airbag od zwykłej kiery czteroramiennej do multifunkcji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast szukać tapicera i jeździć tyle kilometrów szukając go nie lepiej zamówić kierownice już obszytą na allegro?

Wystarczy przełożyć poduchę i wnętrze ze starej.

Linku nie podam bo po chwili nie działają.. wpisujcie po prostu kierownica passat.

Cena 100-150pln za obszytą skórą.

Za jakiś czas zamawiam jak ktoś się zdecyduje wcześniej niech daje znać jak wygląda.

 

2 rodzaje do wyboru skóra i skóra/performa.

Piiijazz

 

OO poprawka. Nie doczytałem warunków. Cena wyżej jest za obszycie naszej kierownicy.

Edytowane przez Ercemo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety taki pokrowiec jaki zaaplikowales wyglada gorzej niz zle...

 

Co do skory na kierownicy zastanawiam sie dlaczego zadna firma nie obszywa kierownicy w 'fabryczny' sposob - czytaj dlaczego te skory sa tak kiepskiej jakosci.I dlaczego faktura jest inna,nie maja takze polysku jak np. w trojramiennej fabrycznej z paska b5 badz w audi a6 (taka mialem i mam bardzo podobna 3-ramienna w pasku) to nadal poziom nie do osiagniecia dla tych firmimg1869l.jpg

Edytowane przez czikabonita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tego połysku na kierownicy, fabrycznie paski, audi A6 jak wspomniałeś nie wychodziły z takimi połyskującymi kierami, połysk to efekt używania kierownicy, czyt.niszczenia skóry, braku odpowiedniej pielgnacji

500x375.aspx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie, ale ogolnie bardziej podoba mi sie blyszczaca niz matowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nie obszywaj od nowa kiery bo twoja pięknie się świeci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chciałem się was poradzić. Chcę obszyć kierownicę skórą i mam problem. Nie bardzo wiem jak to będzie wyglądało. Wiem że będzie grubsza ta kierownica. I mam pytanie. Nie lepiej będzie kupić kiere używaną bez poduchy w stanie bdb albo dopłacić za ideał niż obszywać? Może ktoś ma jakieś doświadczenia dobre/złe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzaj z tą gruboscią, skóra ma grubosc ok 1-1.5mm no moze 2mm (nie mierzyłem) więc o ile zgrubnie kierownica? bez przesady, ja obszyłem i ta ciut grubsza kiera lepiej lezy w dłoniach.

 

Najwazniejsze to kupic pokrowiec wykonany z jednego kawałka skory, znacznie lepiej sie układa bo nie matylu szyc-połączen jednego kawałka z drugim. Na miejscu zszycia skóra jest podwójna i w tych miejscach jedynie trudno ja odpowiednio naciagnac.

 

Kilka rad , kierownice trzeba odkręcic, skore trzeba zamoczyc w wodzie, podczas obszywania tez kilkukrotnie nalezy zamoczyc wraz z kierownicą.

Nigdy nie zaczynajcie obszywania od miejsca gdzie pokrowiec jest zszywany (podwójna skora) w tych miejscach pomagajcie sobie np okrągłym przedniotem (srubokret) obstukujac skóre w miejscu zszycia, przez co sie lepiej podda i naciągnie.

 

I najwazniejsze nitke przekładajcie przez kazdy (nie co drugi) szef jak pokazuje instrukcja, oczywiscie do tego nadaje się tylko nic nylonowa b. mocna tzw. nici do zszywania skór.

Najlepiej robic to we dwoje.....:dobrze

i najwazniejsze bez pośpiechu!!!! (hehhe wiem jak to zabrzmiało..)

 

Ja obszyłem i wyszło idealnie, z za szyby praktycznie nie poznac ze to samoróbka. Mam juz ponad rok czasu obszycie ni nadal wyglada jak w dniu zakupu.

Minus- dosyc zmudna robota....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przewrażliwiony bo widziałem ostatnio passka co miał obszytą i sprawiała wrażenie jakby była 3x grubsza skóra niż normalnie i wyglądało to okropnie.

 

Coś takiego znalazłem:

http://allegro.pl/show_item.php?item=1321659779

 

widzę że bardzo ładnie i profesjonalnie, a zarazem niedrogo, u mnie 200zł i trzeba jechać zostawiać itd.

 

Jak myślicie cała perforowana czy pół na pół będzie bardziej pasowała? W środku mam skórę z alkantarą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
musisz być niepełnosprawny umysłowo

 

nabijasz posty? regulamin forum poczytaj :wmorde

Edytowane przez Blop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności