Skocz do zawartości
fonfel

światła do jazdy dziennej-jak zamontować????

Rekomendowane odpowiedzi

No więc własnie o to chodzi, dzięki za info - szukam halogenów soczewkowych. Ich dodatkowym atutem jest również cena:) P.S będe miał jeszcze pare pytań ale to już na PW.

Dzięki i Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnośnie montażu świateł dziennych.

A mianowicie chodzi mi o to ze mam sterownik który muszę podłączyć w następujący sposób:

plus do plusa

masa do masy

i 2 kolejne

jeden do zapłonu żeby się światła włączały po przekręceniu kluczyka w pozycje 1

i drugi do prądowego świateł żeby się dzienne wyłączały.

I teraz moje pytanie gdzie podpiąć 2 ostatnie pozycje żeby było najprościej a jednocześnie nie zaszkodziło elektryce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeden do zapłonu żeby się światła włączały po przekręceniu kluczyka w pozycje 1

i drugi do prądowego świateł żeby się dzienne wyłączały.

Sygnał ze świateł z żarówki postojowych.

Prąd po stacyjce z listwy nad sprzęgłem

 

Jeżeli ktoś nie ma świateł z automatem, to najprościej a za razem najpewniej zastosować przekaźnik PRE0004. Kosztuje kilka zł, do kupienia w każdym sklepie motoryzacyjnym.

Podłączyć tak jak na schemacie.

przekanikdoswiatedzienn.th.jpg

 

Nie chciało mi się rysować, schemat autorstwa bartti89 (Spryciarze.pl)

Edytowane przez webi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najprościej a za razem najpewniej zastosować przekaźnik PRE0004

 

chyba nie zrozumiales pytania kolegi - ktory ma w swoich swiatlach dziennych juz sterownik a pytal sie tylko gdzie najlepiej w poblizu ich montazu znalezc przewod od stacyjki i od swiatel pozycyjnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sygnał ze świateł z żarówki postojowych.

Prąd po stacyjce z listwy nad sprzęgłem

 

Że ze świateł łapie, ale listwę nad sprzęgłem średnio kojaże może bardziej konkretnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Że ze świateł łapie, ale listwę nad sprzęgłem średnio kojaże może bardziej konkretnie?

Odkręć dolną osłonę/półkę pod kierownicą a stanie się jasność. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odkręć dolną osłonę/półkę pod kierownicą a stanie się jasność.

 

A coś w komorze silnika znajdę? Jeśli nie to kolejne pytanie gdzie jest przelotka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A coś w komorze silnika znajdę?

Znajdziesz np. w ,,pudle,, z ECU, ale odradzam się tam wpinać.

W większości przypadków kończy się to nieszczelnością obudowy ECU, a dalej różne cyrki z instalacją.

 

P.S. twojej wypowiedzi ,,jeden do zapłonu żeby się światła włączały po przekręceniu kluczyka w pozycje 1,,

A nie lepiej żeby się włączały dopiero po odpaleniu silnika ? Podepnij się pod alternator :)

Edytowane przez vipereeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też o tym myślałem:) A gdzie koło tego alternatora bo tam średnio z dostępem jak się orientuje przynajmniej tak mi się wydaje?

 

Myślałem o tym i chyba to lepszy pomysł.

Edytowane przez BartCh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bardziej konkretnie?

 

A proszę bardzo…

 

zdjcie001nl.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest z wnętrza jak widzę? i tu pytanie gdzie jest przelotka którą bym mógł się przebić z komory silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest z wnętrza jak widzę? i tu pytanie gdzie jest przelotka którą bym mógł się przebić z komory silnika?

 

Ta listwa ukaże Ci się jak zdemontujesz plastik pod kierowajką.Jest przykręcony na dróch śrubach (na torx) od dołu i z boku pod plastikiem bezpieczników też chyba dwa.Przebić się możesz razem z instalacją idącą do komputera-spokojnie się tam kabel zmieści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki będę więc kombinował i zobaczymy jak wyjdzie dam oczywiście znać co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś te osramy mi się bardziej podobają. Tylko nie wiem czy wejdą w środkowe kratki przy halogenach. Wie ktoś ile tam jest mm ??? Te osramy mają 160 mm długości i 22 mm wysokości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem wczoraj światła do jazdy dziennej pod alternator i przez przekaźnik wszystko działa bez zarzutu mam pytanie czy dodatkowo zamontowaś na kablu od alternatora do przekaźnika bezpiecznik np:5A? podpowie ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy dodatkowo zamontowaś na kablu od alternatora do przekaźnika bezpiecznik np:5A? podpowie ktoś?

Obowiązkowo.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzywyy92 na tym przewodzie wystarczy 1A. Bezpiecznik 5A jest w tym miejscu za duzy, bo przy zwarciu moze uszkodzic regulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kłóciłbym się czy 1A wystarczy. Światła NSSC pobierają ok. 900mA i producent standardowo stosuje tam bezpiecznik 5A. Proponuję sprawdzić miernikiem ile pobierają te Twoje lampy, bo jak więcej niż 1A to trzeba dać ten bezpiecznik 5A albo jakiś większy od 1A.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności