Skocz do zawartości
fonfel

światła do jazdy dziennej-jak zamontować????

Rekomendowane odpowiedzi

 

Czyli jak chińskie to na pewno podrabiane mają homologacje? Może i masz racje, ale ja twierdzę, ze wszystkie homologacje są dla tych którzy je wprowadzili. Po co, no właśnie nie wiadomo, a mi nasuwa się myśl: pieniądze. Dla mnie to plus, że moża kupić coś co wygląda i działa jak oryginał a nim nie jest i zapłacić 10% ceny oryginału.

Totalna porażka to wydać 800 zł na jakieś ledy, których nie będzie można naprawić i żal będzie wyrzucić, bo to ORYGINAŁ. :)

Ja osobiście profesjonalne rzeczy kupuje jeśli chodzi o narzędzia i elektronarzędzia, reszte mam od chinola. i dobrze mi z tym.

 

No OK,zagalopowałem się trochę ;) Przyznaję Ci rację-nie wszystko musi być oryginalne.Jeżeli spełnia normy,ma "normalny" wygląd,cena jest przystępna to czemu nie...Co do narzędzi-jak z czegoś się dużo korzysta to lepiej kupić sprzęt markowy,bo i tak się po jakimś czasie koszty zwrócą,a co do tanich sprzętów-każdy wie jak długo wytrzymują ;)

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Z też bym polemizował. Na początku w firmie kupowałem narzędzia profesjonalne - wkrętarki za ok 1000 zł, ręczne śrubokręty itp. za kilkaset. Wydane pracownikom bardzo szybko zamieniały się w śmiecie. Nikt ich nie szanował. Przeszedłem na Toolsowe wkrętarki za 100 zł. Jak się zepsują, to mam gwarancje - 2 lata. W tym czasie wymieniam je średni 5 razy. Po zakończeniu gwarancji kupuje następna za 100 zł i tak w koło. Rachunek ekonomiczny jednoznacznie pokazuje, że oszczędzam 90%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z też bym polemizował. Na początku w firmie kupowałem narzędzia profesjonalne - wkrętarki za ok 1000 zł, ręczne śrubokręty itp. za kilkaset. Wydane pracownikom bardzo szybko zamieniały się w śmiecie. Nikt ich nie szanował. Przeszedłem na Toolsowe wkrętarki za 100 zł. Jak się zepsują, to mam gwarancje - 2 lata. W tym czasie wymieniam je średni 5 razy. Po zakończeniu gwarancji kupuje następna za 100 zł i tak w koło. Rachunek ekonomiczny jednoznacznie pokazuje, że oszczędzam 90%.

 

A ja tam zostanę przy swoim sprzęcie...Szczerze powiedziawszy mam niemiłe wspomnienia związane z tanim sprzętem.Oczywiście wszystko zależy od tego jak się go użytkuje,to normalna rzecz że jeżeli się czegoś nie szanuje,lub używa nie do końca zgodnie tak jak się powinno to wszystko się rozsypie...Do przykładu-porównanie młotów udarowych np.Bosch kontra Chiny,efekt wiadomy.Ok,kończmy OT.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, nie wszystko tanie jest dobre ale też nie wszystko co drogie jest dobre. Trzeba kierować się rozsądkiem. Jeśli chodzi o elektronarzędzia, to do 10 letniego młota BOSHa dostanę wszystkie części zamienne, do TOYA nic nie dostaniesz nawet kiedy model jest w ciągłej produkcji. Każdy ma swoje doświadczenia, moje z narzędziami pokazują, że profesjonalne są nie do przebicia. Kiedy nie trzeba wywalać kasy, to kupuję coś na jeden raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jakiej firmy polecacie kupić światła do jazdy dziennej,proszę o linki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jakiej firmy polecacie kupić światła do jazdy dziennej,proszę o linki.

 

Odpowiem Ci w ten sposób: Poszukaj jakichś z automatycznym wyłącznikiem,homologacją i jakie Ci się podobają to powiem Ci czy są OK :) Pisaliśmy już o tym parenaście razy ;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie zamontowane, kupiłem za 165 zeta w Zabrzu naprzeciw hali sportowej (znalazłem oferte na alledrogo), wstawiłem w kratki nad chalogenami.

jedyny problem to ten ze te swiatełka "rozpychały" te plastikowe żaluzje więc jedną musiałem wyciąc., jak się dobrze przytnie to nie wyglada to wcale tak zle.

mam je juz ze 3 mce i żadnych problemów! nawet misiaki się nie czepiają.

 

a propo jechał ostatnio merc beczka i miał oswiecone wewnętrzne światła czy halogeny/drogowe (nie wiem dokładnie, nie znam sie na mercach) oczywiscie gosciu miał je przez sterownik "przyciemnione" no i misiaki go skasowały bo nie jechał na swiatłach mijania a tymbardziej na RL'ach.......... a mnie dali spokój choc "power" LEDy dawały im po oczkach.... Normalnie niemozliwe jak misiak wydar na drogę ze lizaczkiem.. na setke miałby ponizej 10sek.

Edytowane przez KrisT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam takie zamontowane
Czy to są takie z trzema kabelkami? Czy nie sieją po radiu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Krist czy możesz zamieścić fotki jak masz zamontowane światła dzienne z góry dziękuje.

 

Różnica w tym,że Ty masz Passata 3B ;) Trochę inwencji twórczej i zgodne odległości i masz gotowe.Jak chcesz to zerknij u mnie w profilu na foty.Trochę lektury: muszą być na wysokości co najmniej 25 cm od ziemi, ale nie wyżej niż 150 cm, maksymalnie 40 cm od bocznego obrysu pojazdu, a wzajemna odległość między nimi nie może być mniejsza niż 60 cm.Pzdr.

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem u tego samego sprzedawcy, tylko te krótsze i niestety zakłócają radio. Instalacja banalnie prosta chociaż zajmuje trochę czasu.

Passek nabrał wsiowego wyglądu, ale przeważyły aspekty ekonomiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche niechlujnie i krzywo to wyszło,nie mogłeś włożyć równo z halogenem,a i są troche za szerokie,philipsy pasują idealnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o jakich Philipsach mówisz kolego? Czy pasują do krzywizny kratki tzn. czy są trochę zaokrąglone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A o jakich Philipsach mówisz kolego? Czy pasują do krzywizny kratki tzn. czy są trochę zaokrąglone?

 

Krzywizna niebardzo,ale za to są slim ;)http://www.auto-lamp.pl/sklep/product_info.php?products_id=311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie takie ,pasują idealnie,ale trzeba wyciąć naddatek plastykuprzy halogenie od wewnętrznej stronie,na alledrogo są za 360zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta.:)

 

A czy można zastosować światła do jazdy dziennej zamiast halogenów - w sensie podłączyć ledy pod włącznik halogenów w autku? Po co? Chcę sobie zrobić coming leaving home doświetlanie zakrętów itd. a nie mam halogenów więc pozostaje mi rzeźba:) Pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odgrzeje kotleta.:)

 

A czy można zastosować światła do jazdy dziennej zamiast halogenów - w sensie podłączyć ledy pod włącznik halogenów w autku? Po co? Chcę sobie zrobić coming leaving home doświetlanie zakrętów itd. a nie mam halogenów więc pozostaje mi rzeźba:) Pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi.

 

Podłącz jak chcesz-tylko pamiętaj-światła które zamontujesz nie będą ani światłami do jazdy dziennej-bo będą źle podłączone wtedy,ani halogenami-bo takiej homologacji nie mają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak ale będą się zapalały jak będę włączał kierunkowskaz itd i tu się zastanawiam czy miśki się nie przyczepią, nie wiem czy nie lepiej byłoby zamontować jakieś halogeny z allegro w kratkę....

 

http://allegro.pl/halogeny-soczewkowe-2-szt-homologacja-soczewki-i1294921145.html coś bardzo zbliżonego do tego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no tak ale będą się zapalały jak będę włączał kierunkowskaz itd i tu się zastanawiam czy miśki się nie przyczepią, nie wiem czy nie lepiej byłoby zamontować jakieś halogeny z allegro w kratkę....

 

http://allegro.pl/halogeny-soczewkowe-2-szt-homologacja-soczewki-i1294921145.html coś bardzo zbliżonego do tego....

 

Dokładnie,zapomniałem Ci jeszcze dopisać-jeżeli mają działać jakodoświetlanie zakrętów to nie montuj żadnych do jazdy dziennej-będą poprostu za słabo świecić i nie doświetlą prawie nic...Halogeny będą o wiele lepszym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności