Skocz do zawartości
fonfel

światła do jazdy dziennej-jak zamontować????

Rekomendowane odpowiedzi

to proste jak masz lampki z automatycznym przełącznikiem to podłaczasz plus i minus do akumulatira a 3 kabelek do kabla prądowego postojuwek

 

---------- Post added at 11:38 ---------- Previous post was at 11:33 ----------

 

wystarcza ci swiatła dzienne z tyłu nie musisz miec ale lampy muszą miec RL na kloszu

 

Wszystko było napisane,popatrz na datę ostatniego postu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy wcześniej nie myślałem o założeniu tych lampek, ale to jednak dobry pomysł. Martwię się tylko jak to będzie wyglądać. Znalazłem takie lampki:

lampy do jazdy dziennej, allegro

Są chińskie, ale nawet niedrogie i posiadają wymagane homologacje. Jedyny problem to taki, że nie mają czarnych obudów i będzie trzeba je pomalować. Druga sprawa jest taka, że przestrzeń między kratkami w zderzaku to 15mm a lampka ma 18mm. Obawiam się, że trzeba będzie wyciąć jedną listewkę na tą lampkę. Jeśli ktoś już założył takie chinole, to dajcie jakieś fotki jak to się prezentuje, no i jak działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nigdy wcześniej nie myślałem o założeniu tych lampek, ale to jednak dobry pomysł. Martwię się tylko jak to będzie wyglądać. Znalazłem takie lampki:

lampy do jazdy dziennej, allegro

Są chińskie, ale nawet niedrogie i posiadają wymagane homologacje. Jedyny problem to taki, że nie mają czarnych obudów i będzie trzeba je pomalować. Druga sprawa jest taka, że przestrzeń między kratkami w zderzaku to 15mm a lampka ma 18mm. Obawiam się, że trzeba będzie wyciąć jedną listewkę na tą lampkę. Jeśli ktoś już założył takie chinole, to dajcie jakieś fotki jak to się prezentuje, no i jak działa.

A gdzie jest napisane, że maja mieć czarne obudowy. ?

Ważne, aby znaki homologacji były wyciśnięte na szkle klosza !

Lampki wchodzą bez problemu miedzy żeberka i wystarcza dwie śrubki, aby je zamontować.

Sam mam podobne.

Pamiętaj tylko, aby ta zamontowana w zdejmowanym panelu była na złączach, bo inaczej nie dostaniesz się do haka jakby co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pamiętaj tylko, aby ta zamontowana w zdejmowanym panelu była na złączach, bo inaczej nie dostaniesz się do haka jakby co.

to przewidziałem, ale jeszcze odnośnie tych kolorów, to nie chodzi o to że muszą być czarne, tylko że ja chcę czarne a ich nie ma. Myśle że czarne w czarnej kratce jakoś będą pasować "jak stąd" a nie jakieś w kolorze jasnym.

 

Mógłbyś podesłać jakąś fotkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ?

Odkręcasz te blaszki a same lampy wsuwasz miedzy żeberka tak głęboko, aby wystawały tylko częściowo klosiki kolor obudowy bez znaczenia. Już siedzą ciasno i jak przykręcisz dwoma wkrętami przez żeberko do obudowy od dołu - jak od góry to będzie naciekać - to masz zupełnie pewne mocowanie.

Fotka dopiero jutro może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja dzisiaj kupiłem takie oto lampki http://www.allegro.pl/item970613384_swiatla_jazdy_dziennej_led_smd_homologacja_f_vat.html

Fakt kratka ma ok 23mm szerokości luzu a lampki 25mm, bez pilnika czy multi dremela i małej rzezby sie nie obejdzie...

Lampki sa zbudowane na bazie takich diód mocy

http://robotechnik.abc24.pl/default.asp?kat=38296&pro=390527

Tylna częśc obudowy to aluminiowy radiator.

Wiec nie sa to żadne badziewne, marnie swiecące zwykłe diody LED, sprawdzałem pod zasilaczem i powiem jedno, dają czadu :devil i lepiej nie świecic z bliska po oczkach bo...:zeco tak wam gały wyjdą...

Jedyna wada to ze nie mają automatu (samoczynnego załaczenia po odpaleniu silnika) i trzeba je podpinac pod plus "po zapłonie" ale za tę cenę chyba warto.

Automatyczne załączenie dotyczy tego ze przy załaczewniu postojowek Ledy się same wyłączają i odwrotnie.

Może ktos wie gdzie pod maska w okolicach lamp znalezc plus po zapłonie?, zebym nie musiał przeciagac kabli do np wyłacznika? Byłbym wdzięczny za info.

Edytowane przez KrisT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sadzę, że spokojnie każde żeberko ugnie się o ten 1 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, ja dzisiaj kupiłem takie oto lampki http://www.allegro.pl/item970613384_swiatla_jazdy_dziennej_led_smd_homologacja_f_vat.html

Fakt kratka ma ok 23mm szerokości luzu a lampki 25mm, bez pilnika czy multi dremela i małej rzezby sie nie obejdzie...

Lampki sa zbudowane na bazie takich diód mocy

http://robotechnik.abc24.pl/default.asp?kat=38296&pro=390527

Tylna częśc obudowy to aluminiowy radiator.

Wiec nie sa to żadne badziewne, marnie swiecące zwykłe diody LED, sprawdzałem pod zasilaczem i powiem jedno, dają czadu :devil i lepiej nie świecic z bliska po oczkach bo...:zeco tak wam gały wyjdą...

Jedyna wada to ze nie mają automatu (samoczynnego załaczenia po odpaleniu silnika) i trzeba je podpinac pod plus "po zapłonie" ale za tę cenę chyba warto.

Automatyczne załączenie dotyczy tego ze przy załaczewniu postojowek Ledy się same wyłączają i odwrotnie.

Może ktos wie gdzie pod maska w okolicach lamp znalezc plus po zapłonie?, zebym nie musiał przeciagac kabli do np wyłacznika? Byłbym wdzięczny za info.

 

Raczej będziesz musiał podciągnąć zasilanie...Co do montażu tych lamp-licz się z tym że pozbedziesz się dowodu,niestety taka jest prawda.A automat możesz zawsze dokupić,widziałem takie bodajrze na alledrogo.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi na jakiej podstawie moga mi odebrac dowodzisk skoro światełka na kloszu maja wybite E4 R87 oraz oznaczenie swiateł do jazdy dziennej RL ???

Narazie sciagam i drukuje przepisy, (dzienniki ustaw) aby miec spokój z wiejskimi policjantami ktorzy sa na bakier z przepisami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A powiedz mi na jakiej podstawie moga mi odebrac dowodzisk skoro światełka na kloszu maja wybite E4 R87 oraz oznaczenie swiateł do jazdy dziennej RL ???

Narazie sciagam i drukuje przepisy, (dzienniki ustaw) aby miec spokój z wiejskimi policjantami ktorzy sa na bakier z przepisami.

A choćby na takiej podstawie że światła do jazdy dziennej muszą zgasnąć choćby po włączeniu świateł mijania a nie po wyłączeniu zapłonu.Zauważ że w PL mogą świecić z postojówkami,ale nie muszą.A homologację to można wygrawerować na byle czym,to tak na marginesie.Muszą się wyłączać automatycznie i tyle w temacie ;)

 

---------- Post added at 08:10 ---------- Previous post was at 08:09 ----------

 

sa na bakier z przepisami.

W tym przypadku by mieli rację...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam za sobą już kilka kontroli.

NIKOMU !!! jak do tej pory, nie chciało się uklęknąć i sprawdzać oznaczeń. Wystarczyło zapewnienie, że "są właściwe literki na kloszu". Jedynie co sprawdzili, to to, czy rzeczywiście automatycznie gasną po włączeniu mijania.

Ja podciągnąłem zasilanie przez osobny wyłącznik zamontowany w miejsce zasklepki w panelu środkowym. Zasilanie wiozłem z przełącznika świateł.

Dzięki temu automatycznie gasną po włączeniu mijania i dają się też całkowicie wyłączyć. Może dlatego na przeglądach nikt się nimi nie interesuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli ktoś już założył takie chinole, to dajcie jakieś fotki jak to się prezentuje, no i jak działa.

 

W tym wątku http://www.forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=810879#post810879 w poście numer #93 i #95 masz parę moich fotek.

Zakładałem o ile dobrze pamiętam takie LED.

A działa to wszystko bardzo dobrze, na TÜV nie miałem żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk napisał cyt:" A choćby na takiej podstawie że światła do jazdy dziennej muszą zgasnąć choćby po włączeniu świateł mijania a nie po wyłączeniu zapłonu.Zauważ że w PL mogą świecić z postojówkami,ale nie muszą.A homologację to można wygrawerować na byle czym,to tak na marginesie.Muszą się wyłączać automatycznie i tyle w temacie "

 

jakbys przeczytał o lampkach dokładnie co napisałem to wyczytałbys ze mają "automat" ktory je wyłacza po podaniu napiecia z postojowek, badz swiateł mijania.

 

Poza tym na kloszu sa wybite wszystkie potrzebne numery homologacji i atestu więc nikt sie nie ma prawa doczepic o legalnosc.

A jesli pójdziemy Twoim tokiem rozumowania to mozemy miec wszystko nie legalne i do wszystkiego mogliby sie doczepic na siłę bo " pan to sobie sam wygrawerował"

Dlatego klosze nie maja grawerunku tylko nadlane wypukłe numery, po to aby domowe podrobienie homologacji było praktycznie nie mozliwe. (choc znam magików co i takie zeczy potrafia zrobic)

 

moim zdaniem jesli ktos chce zamontowac dzienne lampki niech lepiej z sobą wozi wydrukowane stosowne dzienniki ustaw bo nie ma nic gorszego niz niedoinformowany policmajster...:doh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie własnych kontroli twierdze, że oni doskonale wiedzą o możliwości i legalności posiadania świateł dziennych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna wada to ze nie mają automatu (samoczynnego załaczenia po odpaleniu silnika) i trzeba je podpinac pod plus "po zapłonie" ale za tę cenę chyba warto.

Przecież to Ty pisałeś,nieprawdaż?

 

---------- Post added at 20:19 ---------- Previous post was at 20:18 ----------

 

jakbys przeczytał o lampkach dokładnie co napisałem to wyczytałbys ze mają "automat" ktory je wyłacza po podaniu napiecia z postojowek, badz swiateł mijania.

 

Czytałem,wierz mi :)

 

---------- Post added at 20:21 ---------- Previous post was at 20:19 ----------

 

Poza tym na kloszu sa wybite wszystkie potrzebne numery homologacji i atestu więc nikt sie nie ma prawa doczepic o legalnosc.

Tak,na chińskich badziewiach też są wybite :lol

Skończmy już tą jałową dyskusję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przy takich lampach dziennych led muszą działać naraz tylne mijania czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To przy takich lampach dziennych led muszą działać naraz tylne mijania czy nie?

Jakie to są tylne mijania? :lol OK,nie czepiam się...

Nie,nie i jeszcze raz nie ;) Ale mogą w PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam też uważam ze te podroby z allegro dziennych swiateł to lipa i wiocha.. a juz napewno w passku fl..

 

oryginalne najlepsze i nie trzeba ulepszac ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stworzenie przekaźnika, który wyłączy światła dzienne podczas, gdy włączymy światła mijania, lub pozycje jest banalnie, lub prawie banalnie prosta.

 

Zobaczyłem zdjęcia kolegi tra i jestem za zastosowaniem tych lamp. Praktycznie nie pogorszyło to wyglądu samochodu.

 

Tak,na chińskich badziewiach też są wybite

Skończmy już tą jałową dyskusję...

Czyli jak chińskie to na pewno podrabiane mają homologacje? Może i masz racje, ale ja twierdzę, ze wszystkie homologacje są dla tych którzy je wprowadzili. Po co, no właśnie nie wiadomo, a mi nasuwa się myśl: pieniądze. Dla mnie to plus, że moża kupić coś co wygląda i działa jak oryginał a nim nie jest i zapłacić 10% ceny oryginału.

Totalna porażka to wydać 800 zł na jakieś ledy, których nie będzie można naprawić i żal będzie wyrzucić, bo to ORYGINAŁ. :)

Ja osobiście profesjonalne rzeczy kupuje jeśli chodzi o narzędzia i elektronarzędzia, reszte mam od chinola. i dobrze mi z tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram.

Maja mieć literki na szkle i mają !.

To nie konsumetnt musi sprawdzać, czy jest homologacja prawdziwa czy nie. W Polsce jest 63 instytucje, rządowe i fundacje (też utrzymywane z naszych podatków), mające za cel kontrole rynku. Żądanie, abyśmy to jeszcze my robili jesat bezczelnością.

Dla mnie spraw prosta.,

Ma literki ?- ma, to na drzewo.

Jak policjant chce zanegować to może, ale to on musi udowodnić a nie my !!!

Głupotę urzędników należny zwalczać ich własna bronią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności