Skocz do zawartości
Gość janusz55

Pojemność zbiornika paliwa b3 kombi

Rekomendowane odpowiedzi

kuczlaw, a jak masz zbiornik 110 l lub 160 l od T4? Takie też były montowane.

Czyli po odpowietrzeniu powinno wejść 150 i 200 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
110 l lub 160 l od T4

Ale to rzadkość :611:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tankuje na BP głównie, a to dlatego że mam poza paskiem fiata pande i na tym paliwie idzie 160 km/h a na każdym innym max 150 i to nawet z górki. Z tego co wiem BP to Orlen, zresztą wszystko w polsce to orlen, a tylko shell dowozi swoje paliwo. Co do ilości wlewanego paliwa jest różnie Panda ma zbiornik 30 litrów, a niejednokrotnie weszło 32-34 - głównie na Orlenie. Jak im powiedziałem, że to niemożliwe to oni na to że dytstrybutory mają aktualne badania itd. Do paska leje tylko bp lub shell.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem swoją stację Orlen w Tarnogrodzie, do karnistra 5l weszło 4,98l (te 0,02) to mogł być błąd pomiaru :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adams zależy jak głęboko fajke włożysz, 6 też wejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brateczek

Passat TDI lub TD kombi ma zbiornik 100l. Sam w to nie wierzyłem dopóki nie postanowilem wybrac się po paliwo do naszych wschodnich sasiadow. Przed wyprawą opróżniłem bak do konca, po czym wlalem kilka litrow na droge i pojechalem. Na stacji panowie Ukraincy maja spacjalne podklady pod kola dla Polakow na ktore cofa sie, a nastepnie patrzy jak Ukrainiec cierpliwie leje nam do baku paliwko. Po jakis 80 litrach dystrybutor odbija, a pan Ukrainiec nadal powoli saczy paliwko do baku. Wskazowka zatrzymuje sie na (w moim przypadku) 96 litrach - gdy paliwo jest zatankowane doslownie pod korek. Oczywiscie mozna przebic poduszke w baku co daje dodatkowe kilka litrow. Znam przypadki gdzie ludzie wlewali do baku 104 l. Co do dokladnosci Ukrainskich dystrybutorow - jest ona z pewnoscia lepsza niz na wiekszosci naszych stacji, bo znam ludzi ktorzy to sprawdzali.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znam przypadki gdzie ludzie wlewali do baku 104 l.
a ja znam takie gdzie ludzie wlewali 115l ;] oprócz przebicia lub wyjęcia poduszki(wyjęcie więcej daje) można wyjąć zbiornik wywiercić otwór w najwyższym jego punkcie w ów otwór wstawić wentylnice, przyczepić szlauszek, wstawić zbiornik, doprowadzić szlauszek do wlewu, przymocować żeby nie spadał i bez stawania na żadne podkłady wchodzi minimum 112 litrów ;]

 

ja tak nie mam ale znam sporo osob co tak ma :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brateczek, po odpowietrzeniu wchodzi 102l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
brateczek, po odpowietrzeniu wchodzi 102l.
a to juz w każdym inaczej ;] w jednym 96 ciężko wcisnac w innych tak jak mówisz 102 i w tych granicach sie to wacha do mnie wchodzi 99 :P nie słyszałem zeby ktos wlał se wiecej niz 102 bez ww. przeróbek, no i mniej niz 96 tez nie spotykałem(oczywiscie jak sie 'umie' tankować) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gajdus, temat już był wałkowany.

Nominalnie wchodzi 70 l lub 110 l Taxi lub 160 l od T4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no był :P ale 160l w b4 chyba nie było... :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale 160l w b4 chyba nie było...

Polizei i military.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Erykoski

Witam.Do mojego Passata B3 GT 1,8L wchodzi pod samiutki koreczek 112L wczoraj sprawdzałem.

PS.Jesli odchylisz odpowietrznik przy wlewie paliwa jesli takowy masz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
96
102
99
112

 

A pomyśleliście że nie wszystkie stacje mają uczciwe dystrybutory no i jeszcze nie wiadomo ile mieliście w swoim zbiorniku przed tankowaniem.

Dla mnie ten temat już się zakończył, padło wiele odpowiedzi i nie ma już co kombinować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A pomyśleliście że nie wszystkie stacje mają uczciwe dystrybutory no i jeszcze nie wiadomo ile mieliście w swoim zbiorniku przed tankowaniem.
drogi Marcinie ;P ja sprawdzałem swoj zbiornik na działce bez dystrybutora tylko swoja miarką która na pewno nie kłamie :) przed tym zbiornik opróżniłem do sucha specjalną pompka :DD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość skelos

Witam do passka 1.8 93r idzie bez problemu wlać 86l :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pihis

Ja śmigając na ukrainę wlewałem 104 - 106 litrów do zbiornika bez przeróbek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gajdus napisał/a:

96

 

gajdus napisał/a:

102

 

gajdus napisał/a:

99

 

Erykoski napisał/a:

112

 

 

1o6l
86l
104 - 106

 

 

Coraz lepiej :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to robicie ??? Ja nie mogę wlać więcej niż przewiduje fabryka :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności