Skocz do zawartości
Gość huba25

Niezamierzona zmiana oleju z longlife o specyfikacji 507 00 na 505 01

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli w moim przypadku zastosować trzeba 507.00, czy ten olej będzie dobry: MOBIL 1 ESP Formula 5W30 http://www.mobil.com/Poland-Polish/Lubes/PDS/GLXXPLPVLMOMobil_1_ESP_Formula_5W-30.asp :638: Jeżeli ten olej byłby dobry to mam jeszcze jedno pytanie co ile go trzeba będzie wymieniać :638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy mozna tak skakac z 5W50 na 5W30 napewno pasuje dla DPFa a ja nadal jestem w klopocie jakiego mam Castrola wybrac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Castrol 5w30 LL Professional 507.00, mozesz wymieniać co 15 kkm, mimo że jest dedykowany na 30 kkm.

 

Musi być spełniona norma 507.00, to jest najważniejsze, a nie producent oleju.

 

Castrol nie musi być chociaż, VW zaleca akurat tą markę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomeeek a czy w moim przypadku (pisalem chyba 2 posty wcześniej) można z oleju 5W50 odrazu przejść na 5W30 :638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma być norma 507.00 i koniec.

 

zresztą wyraźnie jest to opisane w instrukcji samochodu.

 

Charakterystyka techniczna 3.3, str. 35.

Edytowane przez tomeeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
można z oleju 5W50 odrazu przejść na 5W30 :638:

Nawet bym powiedział że trzeba jak nie chcesz po serwisach z filtrem zapchanym jeździć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za pomoc :)

Mam jeszcze dwa pytanka, czy samodzielna wymiana oleju w B6 (3C) jest prosta :638: i na co zwrócić szczególną uwagę :638: w moim poprzednim B5 FL (3BG) sam wymieniałem olej i nie miałem kłopotów... I ostatnie pytanie jakiej firmy polecacie kupić filtry oleju, paliwa itd... Za odpowiedzi z góry dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ma być norma 507.00 i koniec.

PRAWDA! Dac mu piwko ! Ja tez sie do tego stosuje.

Ja wymieniam olej tak jak nakazal producent oleju. Mam zalanego Shella 5-30 i oczwiscie LL. Bo po co latac do mechanika co 15 kkm jak mozna co 35kkm - po to zostaly wymyslone te oleje :) .

Dla porownania kolega ma Jette od nowosci , i leje to samo. Nic sie nie dzieje, i nie ma potrzeby zmieniania oleju czescie jak jest jeszcze nie zurzyty.

Pilnowac stanu i jezdzic !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest określony czas po jakim należy wymieniać olej? Np mam LongLive i wymieniać po 30 tys czy po określonym czasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy robiąc małe przebiegi tak czy siak lepszy będzie olej long life ale wymieniany co 15k/rok niż normalny olej wymieniany co 15k/rok? Pomijam oczywiście kwestię ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniamy olej w zależności od tego co prędzej nastąpi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież komputer w trybie longlife wam pokazuje, kiedy należy zmienić olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja robię małe przebiegi, mam zalane fabrycznie ll i czy przy małych przebiegach lepiej przejść na normalny olej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczysz co Ci pokaże komputer. Jak jeździsz bardzo mało to np może Cię zawołać po 17kkm na wymianę. Masz autko do niedawna nowe? To poczekaj z pierwszą wymianą wg komputera, zorientujesz się co on mówi o twojej jeździe. Zawsze możesz potem przejść na wymianę co 15kkm i wlewać tańszy olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności