Skocz do zawartości
Gość marco

Mój pali za dużo

Rekomendowane odpowiedzi

:D Sprawa jest prosta - korekta dotyczy wartości czujników które dostają dane

podczas pracy jazdy - jak trochę zmienimy np: masę powietrza to tak jak bym kręcił śrubokrętem w gażniku. Na trasie zatrzymałem się i kilka razy sobie pogrzebałem. Ale to tylko moje takie tam obserwacje i zabawa oczywiście. Jeszcze książki nie napiszę bo cały czas obserwuje niektóre zachowania i ustawienia - ostatnio trochę za mocno przyciąłem i chodził jak wół. Więc sprawa ma się dwojako: albo sportowa rakieta która musi dostać odpowiednią dawkę paliwa, albo dwu tonowy ślimak na drodze.

 

:PMrWho - w "X" - który dostałeś - luknij w [24-129] to jakoś się od tego zaczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak Ty zrobiłeś 7 to nie mam pojęcia... z tempomatem na 120 ustawionym chyba :)

 

Gwoli scislosci - samochod z tempomatem na ON pali wiecej, niz gdy samemu sie zarzadza pedalem gazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do tej pory mój 9-10l raczej spokojnie 100-130km/h jazda mieszana trasa -miasto posiadam go od miesiąca więc myśle że z czasam jak naucze sie jeździć będzie wiecej :D silnik 1.8T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrka to co jest ze mi ostatnio wkopcił 16l gazu na 300km z czego 90% km to trasa???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- 16l. gazu = ~8l. pb?

- dodatkowo wywalą cię z garażu podziemnego

- trzeba dodatkowo płacić za przeglądy gazowe

- i cały kuferek zawalony albo butlą albo kołem zap.

 

:P Czyli co wychodzi na to że znów niedługo wrócimy do beznzynki :?:

 

;) Czy w takim razie warto wywalić 4500 na instalację do turbolota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek a uwazasz ze to jest ok ze mi zacza kopcić 16l :| Toż to szok!!! Moim zdaniem powinien mniej palic!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
qrka to co jest ze mi ostatnio wkopcił 16l gazu na 300km z czego 90% km to trasa???

o kurcze 16L na 300Km to 5,33333L na 100 Km gratuluje wyniku

P.S gdzie zakładałeś instalacje i co to za marka instalacji ?

 

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16l to wynik całkiem normalny dla ciężkiej nogi, turbo i LPG ;) Mi się raz zdarzyło urwać 15 litrów, ale odkąd zmieniłem zbiornik, do którego wchodzi 67-69l, gazik mi się kończy z budzikiem w ręku przy 500km. Może po prostu popełniłeś błąd przy obliczeniach? Przy 300km między tankowaniami trudno jest mówić o dokładności...

 

...druga sprawa - jakość, tzn. ilość gazu w gazie... może stacja zafundowała Ci 50% roztwór LPG w H20? :P

 

A co do opłacalności - bo temat się rozjeżdża już - stanowczo - NIE. Ale mądry Polak po szkodzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marecek... on spalił mi liczac 16l/100km ... po przejechaniu 300 paru km.. dokładnie to jak zacza mi juz na benzyne sie przełaczać to zatankowałem do pełna i wlazło w butle do odciecia 48l... a butla 50l... w ziemie włazi tam wiecej troche ... no ale spalił mi 48l gazu na chyba 312 albo 321km! wie cmoim zdaniem to coś zaduzo :/ oczywiście + jeszcze benzyna... pytam sie gdzie oszczedność ??

 

ciezkiej nogi raczej nie mam jezdze tak 100-130 zalezy jak pogoda szybciej bardzo zadko! wiec powinien w 10 sie mieścić...

 

auto jest bez turbiny! instalka 4gen... strasznie mnie wqrza... w pn jade do nich i ich ostro zjebie... ogólnie powinna tyle samo palić i iśc jeszcze lepiej niz na benzynie... a jak wiecej palić to max o 1l... ale nie tyle :/ na benzynie palil mi w granicach 10 ... a teraz wkopci mi benzyny i jeszcze gazu... denny interes!

 

gaz raczej ok ... bo zawsze tam tankowałem i nigdy mi tyle nie palił... gaz jest z bialgazu czy jakos tak a stacja to rafineria gdańska zdaje sie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MrWho, Masz butlę 50 litrów i wchodzi Ci 48? Ehm... może ja się nie będę wypowiadał. Do 45 wchodziło mi 33l, teraz mam 90 i tankuje max 68-69l :| Na gazie nigdy nie będzie Ci palił tyle samo z prostej przyczyny - gaz ma mniejszą wartość energetyczną od benzyny i zachowując parametry jezdne musi palić więcej. Zwykle mówi się o 20%... A co do jakości gazu na konkretnej stacji - wiesz jak to jest - w przypadku gazu to nadal partyzantka jest :|. Ten kolejny bak też taki duży wyszedł?

 

BTW. 320km to równe 15l/100km. Jeżeli jeździłeś tylko po mieście - zakładam, że często startowałeś na zimno. O Ile nie masz ciepłego garażu, to taki wynik jest prawdopodobny. Mamy ujemne temperatury - auto dłużej się rozgrzewa...

 

Ale co tam - jedź do gaziarzy i zj...b ich za to ;) Mówili, że będzie oszczędniej, a tu same kłopoty :P. Nawtykaj im i ode mnie :twisted: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz zanim on sie rozgrzeje to chodzi na benzynie aż do 30 stopni... zawsze w butle 50l wchodziło mi 45l... latem - teraz wchodzi troszke wiecej do odciecia tak do 47l... raz udało mi sie wyjeździć prawie na czysto ale wtedy nie mogłem depnać powyzej 2.5tys obrotów :) i wtedy wlazło 50l...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to dziwne co opowiadasz....

w butle 50 l udalo Ci sie raz zapakowac 50 l a przewaznie wchodzi 47 l ???

dla mnie to strasznie niezwykłe zachowanie... ja miałem butlę 45 l i max mieściło się 36 litrów....

coś mi chodzi po głowie że do butli tankuje się 80% jej pojemności (z małymi rozbieżnościami) czyli do twojej powinno wejść około 40 litrów (i to max).... oczywiście pewnie wszystko zależy od ustawień, ale dla mnie NIEREALNE jest, abyś zatankował do swojej butli nawet 49 litrów!!!

więc może stacje mają jakieś dziwne dystrybutory?

oczywiście proszę poprawcie mnie jeśli się mylę....

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe to to jest, ale dosyc niebezpieczne. Mozna wyregulowac zawor tak, by nie zostawil marginesu bezpieczenstwa w postaci banki powietrznej w butli ale ta banka po cos jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sobie smigam kombiaczkiem w trasie spalil mi 8.6 ale jak sobie do pracy jezdze i polega to na tym ze wsiadam 600 metrow do pracy taka sama trasa powrotna to 20 mu zamalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_zamkniety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności