Skocz do zawartości
Gość markw28

kolo dwumasowe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość markw28

Witam mam pytanie czy kolo zamachowe to samo co kolo dwumasowe.

 

tez mam wyczuwalny pod sprzegłem szum lekkie chrupanie . niestety kierownik serwisu go nie wyczuwał czułem go juz po przejechaniu 1tys.

auto kupiłem w salonie . zglaszalem to przy 1 przegladzie i nic dopiero za trzecim razem pofatygowali sie i rozkrecili skrzynie okazalo sie ze kolo zamachowe wyglada jakby przejechało 350 tys km a mialo wtedy przejechane 17 tys. najleprze jest to ze po wymianie ja czuje przy wciskaniu sprzegla to samo . i zastanawiam sie czy znow za 17tys km kolo nie bedzie wygladac tak samo czy moze miec wplyw cos co niszczy kolo.??????????????????????:634:

Edytowane przez markw28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, rowniez mialem wibracje na lekko wcisnietym sprzegle i taki jakby szum po jego wcisnieciu. Po ilus tam jazdach probnych z mechanikiem z ASO stwierdzili, ze do wymiany dwumas ze sprzeglem. Wymienili na gwarancjii, tylko ze te wibracje dalej jak byly tak sa. Teraz mi ASO wmawia ze niektore tak maja...od wymiany kola zrobilem juz ok 16 tys km i nic sie nie pogarsza, wibracje dalej tak samo wyczuwalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, z uwagi na fakt, ze jestem nowym użytkownikiem nie moge w pelni korzystac z forum, wiec pisze tutaj. Otóż posiadam auto z silnikiem 1.9 tdi bkc, prawdopodobnie siada mi dwumasa, ostatnio auto zaczęło dziwnie się zachowywać otóż, przy jeździe od około 80 km/h samochód drży, czuć to na fotelach, czy może być to spowodowane walniętą dwumasą? Geometria, opony, tarcze ok. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cemey603@ niestety tez mam problem z kolem dwumasowym ale jedynie je slychac przy zimnym silniku w sumie nie odczułem aby mi drżał przy jakis predkosciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak samo, dziwne postukiwanie przy zimnym silniku, im silnik cieplejszy tym mniejsza częstotliwość tych stuków, czyli po około 5 minutach całkowicie ustępuje, i tak mam od początku jak nabyłem auto, czyli od ponad roku, przejechałem prawie 30tys.km, żadnych drgań, przebieg 177tys.km, na razie nie zamierzam nic z tym robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm u mnie pewnie dwumas jest do wymiany bo też metaliczne stuki występują chwilowo oraz czuć drżenie sprzęgła... ale jeśli chodzi o to drżenie na fotelach wydaje mi się, że było chyba spowodowane nagromadzeniem lodu gdzieś na feldze lub podobnym elemencie i może przez to trochę biło koło, bo dzisiaj np. przy 200 km trasie nie było już tego odczuwać. Moje auto ma 120 tys przebiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...Czy w Passacie B6(2.0FSI 150koni) jest też koło dwumasowe tak jak w silnokach Tdi jak tak... I ile wytrzmuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam...Czy w Passacie B6(2.0FSI 150koni) jest też koło dwumasowe tak jak w silnokach Tdi jak tak... I ile wytrzmuje

 

Jest. Moje wytrzymało 168tkm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy rozruchu na zimnym silniku stuka jak dodaje gazu, jak się rozgrzeje to cichnie. przebieg 200 tys i jest tak od 50 tys km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam te taki problem ze przy wciśnięciu delikatnie sprzęgła to jest takie dziwne drganie na pedale i jak stoje na wolnych obrotach to mi tak chodzi silnik jak by coś przerywało jak by chodzi nie na wszystkich baniakach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności