Skocz do zawartości
Gość mag

Złodzieje robili zdjęcia paska ! :(((

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mag

Witam, jestem tu nowy.

2 dni temu w nocy w Zielonej Gorze na parkingu w nocy sąsiad zobaczył gości w samochodzie jak robili zdjęcia mojej b5-tce :(. No nie powiem, troche sie przestraszylem

tym wszystkim, dalem na miesiąc samochód na parking strzeżony. Pewnie pokazaliby

jakiemus ruskowi zdjecia i jakby mu sie spodobal to kolejnej nocy ukradliby go :(.

Jakies zabezpieczenia tam mam niby ale je chyba latwo obejsc(nie bede

mowil jakie z wiadomych przyczyn).

Chcialłbym mu zamontowac coś jeszcze.Jestem tylko biednym studentem i

mam na to tylko 150zl.

 

Myślałem o blokadzie solex na pedały oraz o imitacji blokady skrzyni biegów(akurat 150zl by wystarczyło):

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=115616668

 

 

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=116066754

 

Co o tym myślicie? Macie takie cos w swoich passatach? Myslicie ze bedzie pasować na blokada na pedały w passacie? Jest w ogole sens to kupować? Ahaa- AC mam wykupione, ale i tak stracilbym duzo kasy.Dzieki, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mag

ależ ja czytałem wszystkie tematy o kradzieżach na tym forum, i mało sensownych porad tam jest, dużo bełkotu, chodzi mi konkretnie o tego solexa i lip-locka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem tylko biednym studentem

Ale 3B się jeździ, co :624: :614:

A tak poważnie, to tylko niestandardowe zabezpieczenia i AC. Bo jak zwiną to chociaż coś Ci zostanie (poza zimówkami w piwnicy) :625:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pit

AC tylko to poważnie bierz pod uwagę bo jak się uprą to ci odwiozą auto na lawecie i tyle będziesz widział............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mag, magoog to Ty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mag

pakafoto-ja nie jestem magoog :641: , pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie tylko odciecie zaplonu albo elektryki w niestandardowym miejscu moze utrudnic kradziez, blokady mechaniczne nie stanowia zbytniej przeszkody, tym bardziej jej imitacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość snoo

Możesz zamontować elektrozawór paliwa to całkiem dobre zabezpieczenie bo auto odpala i po chwili gaśnie (czasem nie odpala to zależy od auta ;) ) a tego te cwele nie lubią.

 

Zaworek może być załączany:

 

-ręcznie, minusem jest problem z umiejscowieniem, musi być jednocześnie pod ręką ale "wystarczająco ukryty" i tu często jest problem, ludzie wsadzają włączniki w miejsca typowe dla danego modelu i nie spełniaja one swojej roli.

 

-automatycznie poprzez kartę identyfikacyjną, minusem karty jest fakt ze potrzebuje sterownika a to wydatek ok 100zl, można wprawdzie podpiąć ją do wielu alarmów ale to nie ma sensu ona powinna być zupełnie niezależnym zabezpieczeniem a wtedy może spełnić swe zadanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziadek

Sory ale biedny student w B5-tce :614: ,chyba jaja sobie robisz :641: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mag

Co sie czepiacie, passat to samochod dla ludu a nie dla wybrancow, jakbym byl bogaty to wozilbym sie porsche cayenne albo lexusem, a nie volksvagenem. Chyba jedzie wam to po ambicjach ze jakis marny studencina jezdzi tym samym co wy:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość snoo

Oj uważaj Mag bo nadepniesz komuś na odcisk albo nie daj Boże na ambicje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba jedzie wam to po ambicjach ze jakis marny studencina jezdzi tym samym co wy:P

Hmm, ja jestem biednym studentem (prawie studentem) i ledwo ciągnę jazdę B3-ką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mag

No nie no, ludzie ogarnijcie sie, zazdroscicie mi czy co ???. Ja oprocz tego ze studiuje to pracuje na swoje utrzymanie jako programista komputerowy (amatorsko), jak mam dobre zlecenia to nie spie po nocach i w ciagu miesiaca potrafie zarobic tyle co przecietny Polak w rok, a jak nie zarobie to tez musze sobie jakos radzic, wynajmuje stancje, sam place rachunki itp. Kurde no wkurzylem sie. Myslalem ze na tym forum jest miła, przyjazna atmosfera, a tu mi ludzie brudzą ze jezdze B5, a gdybym miał B6 to chyba zmieszaliby mnie z błotem. Jakbym jezdzil B3 to wszystko byloby w porzadku tak?. Zniesmaczony troche tym wszystkim jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakbym jezdzil B3 to wszystko byloby w porzadku tak?. Zniesmaczony troche tym wszystkim jestem.

mag, przeciwnie. Ja np cieszę się, że będąc studentem możesz sobie pozwolić na B5 :) Ale skoro masz możliwość zarabiania w miesiąc tyle 12 średnich krajowych to nie jesteś biedny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Tez jestem biedny student, ten samochod chlonie tyle pieniedzy ze od kiedy nim jezdze to koniec z imprezami, zamiast lac za kolniez leje do baku, zamiast kupic sobie jakies ubrania, kupuje czesci zamienne :P ... samochod teoretycznie nie jest moj tylko matki ... a jako ze ja posiadam prawojazdy, jezdze nim to musze też go utrzymywac ...

 

Jako zabezpieczenia ktore polecam to takie:

 

1. mechaniczne:

- wymontowac wszystkie zamki w drzwaich i bagażniku, kupic zaslepki, trzeba utrudnic dostanie sie do samochodu.

- zamknąć na kluczyk przegrody bagażnik - tylnie siedzenia

- zmiana położenia gniazda OBDII lub zamontowanie innego gniazda i dorobienie sobie przejściówki.

 

2. elektryczne:

- elektrozaworek odcinający dopływ paliwa (dobrze ukryte miejsce)

- dobrze ukryty alarm odcinający linie K, zasilanie rozrusznika itp ...

- elektryczne zabezpieczenie na skrzyni biegow tylko w TIPTRONIC (zasada ze bez wcisnietego hamulca biegów nie mozna zmienic)

- antynapad + zamykanie sie drzwi od wewnątrz po przekroczeniu 15km/h (standardowa funkcja do włączenia)

- syrena z własnym zasilaniem w dobrze ukrytym i ciężko dostępnym miejscu.

 

Każdy samochod da radę zwinąć ale do tego potrzeba czasu, czym lepiej ukryte zabezpieczenia tym jest to trudniejsze dla złodzieja i zabiera dużo czasu, oby samochod wytrzymal do rana ...

 

Taka wskazówka żeby zawsze zaciągać hamulec reczny i wrzucac na niski bieg, trudniej wciągnąć na lawetę. W automacie na P i hamulec reczny, bedzie wtedy o wiele trudniej. Nie zaszkodzi miec sportowe zawieszeie i spojlerki, takiego bez zwrocenia uwagi na lawete nie wciągną bo jest za niski. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość snoo

Pojęcie "biedny" jest względne i jest to widoczne również w tym topiku.

Proponuję mniej nerwów, więcej luzu i..... trzymanie się tematu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ktoś kiedyś widział bogatego studenta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak juz nam wmowili ze studenci sa biedni ze biedne panie w sklepach na paczke cukru w kostkach mowia ze to bombonierka studentow :619: Co do tematu: a jak zlodzieje radza sobie z "laska" na kierownicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy ktoś kiedyś widział bogatego studenta :D

:D Chyba trafiłeś w sedno :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności