Skocz do zawartości
Scoti

Głośna praca pompy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może ktoś z forumowiczów spotkał się z przypadkiem głośnej pracy pompy paliwa. Od kilku dni po odpaleniu auta jak również po włożeniu klucza do stacyjki i wciśnięciu go do momentu zapalenia się kontrolek, słychać buczenie pompy paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy może ktoś z forumowiczów spotkał się z przypadkiem głośnej pracy pompy paliwa. Od kilku dni po odpaleniu auta jak również po włożeniu klucza do stacyjki i wciśnięciu go do momentu zapalenia się kontrolek, słychać buczenie pompy paliwa.

 

 

Hej, ja tak miałem.... po jakimś czasie pompa była do wymiany - zgasł mi podczas jazdy :( Pompy to jeden ze słabych punktów B6 z początku produkcji, ale podobno i w nowych egzemplarzach lecą...

Edytowane przez cniedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamiętasz jaki jest koszt takiej pompy oczywiście poza serwisem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A pamiętasz jaki jest koszt takiej pompy oczywiście poza serwisem.

 

Pozdrawiam

 

 

Kupowałem w aso za ok 700 PLN po rabacie (cały moduł). Ciężko było znaleźć nowy zamiennik, a używanej nie warto wkładać, bo będzie to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawiozłem auto do mechanika. Wymontował i przeczyścił pompę. Na razie jest cisza. Zobaczymy jak długo pochodzi. Koszt pompy w serwisie to 900zł. Jutro będę miał również informację o zamiennikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

w trakcie jazdy w korku, średnio co 3 minuty, słychać głośne buczenie przez jakieś 2 sekundy z tyłu po prawej stronie (Passat B7, 1.8 TSI).

Czy ktoś się spotkał z podobnym przypadkiem ?

Czy może to być symptom psującej się pompy paliwa (przejechane 80 tys km) ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to jest naprawdę głośne to możliwe, że pompa powoli kończy swój żywot. U mnie po takiej głośnej pracy pewnego dnia zamilkła na amen. Przy moim przebiegu(też ok. 80tys km) już 2 razy wymieniałem. Pierwsza z wymienionych miesiąc po gwarancji padła:wsciekly A druga pracuje od ok. miesiąca. Ale u mnie słychać mruczenie pompy tylko przy rozruchu(może dlatego, że diesel?), albo po prostu podczas jazdy jej nie słyszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy ściszonym radio jest mocno słyszalne i irytujące (cykliczne buczenie, co ok. 3 min). Pojawia sie po jakimś czasie, jak juz silnik się porządnie rozgrzeje. Przy normalnej jeździe rzadziej (może dlatego ze słychac już prace silnika, bardziej skupiony jestem na jeździe, itp.).

 

Przed rozpoczeciem jazdy, po odblokwaniu alarmu i otworzeniu drzwi pojawia sie takze buczenie z tyłu przez jakies 2 sekundy,

ale rozumiem ze to normalne (przygotowanie pompy do pracy)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed rozpoczeciem jazdy, po odblokwaniu alarmu i otworzeniu drzwi pojawia sie takze buczenie z tyłu przez jakies 2 sekundy,

ale rozumiem ze to normalne (przygotowanie pompy do pracy)?

I to jest normalne, tyle tylko, że nie przygotowanie pompy do pracy ale pompowanie paliwa. Gdybyś zdjął pokrywę filtra paliwa i włączył zapłon(zapalił kontrolki) to wtedy siknie paliwem do zbiorniczka gdzie jest filtr. Ja tak zdiagnozowałem padniętą pompę. Niestety już 2 razy. Inną sprawą jest to dlaczego ciągle dopompowuje to paliwo. U mnie pompa załącza się(na ok 2 s) tylko przy rozruchu. Ale może dlatego, że diesel, albo podczas jazdy jej nie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Bogdan z odpowiedź.

 

pytanie teraz dlaczego słychać to dopompowywanie paliwa co 3 min. w trakcie jazdy (zaczyna sie przykładowo 15 min po ruszeniu) ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt, nic ?

 

po kolejnych oględzinach, dodam ze buczenie się pojawia jak pojeździ sie trochę (ze 20 min) w korku.

Niesety nie za każdym razem. jest to dość głośne i sporadyczne, wiec raczej nie klasyfikuję tego jako normalną pracę pompy (?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tez glosno chodzi ta pompa paliwa jak wsadze kluczyki by zapalily sie kontrolki to slychac buczenie po zaplonie tez co robic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
od czego sie psuja te pompy paliwa w naszych autkach

 

Mają ograniczoną żywotność jak pozostałe części. Wpływ na jej żywotność ma między innymi jakość paliwa oraz to czy jeździmy często na rezerwie. Łatwo możemy się też domyślać jaki na dnie zbiornika znajduje się syf, który jest zaciągany do układu zasilania. Jakiś czas temu widziałem co mechanik wylewał ze zbiornika VW golfa VI. Trudno było to nazwać olejem napędowym.

Podsyłam pokrewny temat dla zainteresowanych:

http://www.commonrailforum.pl/paliwo-w-zbiorniku-a-uszkodzone-wtryskiwacze-common-rail-cr-t1724.html

Edytowane przez 77Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek orientujesz się może po ile chodzą same ori wkłady do pompki w baku ? bo ori całość podejrzewam że będzie się wkręcić koło tysiaka :wmorde a to sporoo... chyba lepiej sam wkład ale czy to samemu łatwo zrobić to nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marek orientujesz się może po ile chodzą same ori wkłady do pompki w baku ? bo ori całość podejrzewam że będzie się wkręcić koło tysiaka :wmorde a to sporoo... chyba lepiej sam wkład ale czy to samemu łatwo zrobić to nie wiem

 

Tego Ci nie powiem ale możesz zadzwonić do ASO i się dowiesz. Myślę, że sama wymiana nie jest taka trudna. Nawet jest dużo informacji w sieci na forach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności