Skocz do zawartości
lukas63

Kryzys gospodarczy

Rekomendowane odpowiedzi

Kurs EURO na dziś 4.67 tylko się cieszyć :)

tak?a to niby czemu?żeby spekulanci mogli działać?

 

czy masz na myśli exporterów?pomyśl o imporcie

 

ja bym się tak nie cieszył, przemyśl sprawę ilu ludzi ma kredyty w eur i chf.

może wtedy zmienisz zdanie

 

przykład: kiedyś Słowacja była tania....jedź zobacz teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tej słuby zdrowia, to mam na ten temat jedno zdanie; Upadek tejże służby nie jest spowodowany kryzysem gospodarczym, tylko tym, że z roku na rok rządzili nią nieudolni ludzie co raz bardziej doprowadzając ją do długów, gigantycznych wręcz długów. Co z tego, ze jest planowana nowelizacja ustawy :?: co to zmieni np. dla mnie :?: A to, ze składka na NFZ ma wynosić nie 9% a 10%, czyli będe zarabiał mniej, niewiele mniej, ale zawsze mniej. Służbie zdrowa potrzebny jest gruntowny "remont" a nie tylko ustawy zmieniające ustawy. A największą legalną firme- złodziej, czyli ZUS powinni zlikwidować, banda złodziei, zdzierusów.

 

ps. Jeżeli ktoś z Was pracuje w ZUSie, to sorki, nie chciałem obrazić.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kiedyś Słowacja była tania....jedź zobacz teraz

 

a co to ma że tak powiem do euro? przecież kurs euro do korony od 3 lat był stały - wymogi wstąpienia do unii walutowej. więc nie zdrożało z wprowadzeniem euro....

 

euro w takiej cenie to masakra. przebiło 4,50, następna bariera psychologiczna 5,00...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A który z Was odczuł kryzys?a jeżeli tak to jak?

Niestety my odczulismy ten kryzys...prawie natychmiast, czyli we wrzesniu zeszłego roku.

Mąz ma firmę chłodniczą. Ale nie żadne zakładanie klimatyzatorów. To firma zajmująca się chłodnictwem przemysłowym. Min. robił część chłodniczą w linii do liofilizacji kawy ( trudny temat i pionierski jak na warunki polskie), zakładał instalacje chłodnicze w fabrykach, zakładach przemysłowych( mięsnych),chłodniach do przechowywania warzyw, czy owoców. Serwisował juz istniejace instalacje i cuda wyprawiał żeby ta , która juz była żyła dalej.

Ale klimę w aucie tyz moze napełnic jak w moim pasku :)

Sumując, jesli budowlanka się rozwija, mąż ma pracę. A jak wiadomo wiekszośc inwestycji stanęła z dnia na dzień. Nie ma nowych obiektów, to nie ma zapotrzebowania na nowe instalacjie chłodnicze. Albo jak sie jakaś trafi , to wygrywają duże, znane firmy , które to robią po kosztach, bo jeszcze mogą sobie na to pozwolić.

Tak na marginesie , pierwszy mój post na tym forum, to było ogłoszenie o sprzedaży paska :( Wtedy udało sie tego uniknąć. Niestety ta groźba nadal nad nami wisi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy sie nie da zrobic tak, aby wszyscy byli zadowoleni. mam gdzies czy zarobia spekulanci,eksporterzy czy importerzy. nikt nie plakal nade mna, kiedy dostawalem 'smieszne pieniadze' za korone. i ja tez nie plakalem. wqrzalo mnie szczegolnie jedno. wszyscy 'znawcy' twierdzili caly czas ze zlotowka jest za droga, ze jest sztucznie utrzymywana na za wysokim poziomie. a teraz ?? teraz wszyscy narzekaja na za niski kurs pln.

swieci slonce - zle

pada-zle

jest wiosenna bryza-zle

pada snieg-zle

a ja sie ciesze ze zlotowka sracila i traci i bedzie tracic. nie interesuja mnie placzacy ze maja kredyty w chf i eur. TAKIE ZYCIE. raz pod wozem, raz na wozie. a jezeli jestes caly czas pod wozem to albo masz pecha albo jestes nieudacznikiem albo (i to najczesciej) poprostu nie mozesz zyc nie narzekajac.

j@ceq

to prawdopodobnie , ktorys z moich znajomych albo cie kroil, albo usypial ;)

mam nadzieje, ze mieli dobry dzien i zona im dala i nie spie.......li roboty.

widzisz to nie wina kryzysu, ze szpital posiadal sprzet(notabene najlepszy w kraju w tym okresie) a Ty musiales byc transportowany ponad 100 km w jedna strone. a wystarczyloby zjechac winda. i to jest najsmutniejsze, bo ktos wzial w lape i szpital wybulil naprawde ogromna kase za urzadzenie, ktore pozniej niszczalo w piwnicy.

zus i inne instytucje calkowicie panstwowe to panstwa w panstwie. obsadzanie stanowisk 'po rodzinie' i inne walki. nikt nie wezmie sie za robienie porzadkow, bo kto zadzieralby ze swoja rodzina. mam i mialem paru znajomych, ktorzy tam pracowali i zaden z nich nie byl 'z rodziny' wiec wyzej niz wklepywacz danych nie podskoczyli. zus to chyba najgorsza instytucja w pl.

zippo68

nie daj sie kryzysowi. musisz byc przygotowany. nastepnym razem zrob zaopatrzenie sam!!

pozdro :provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co to ma że tak powiem do euro? przecież kurs euro do korony od 3 lat był stały - wymogi wstąpienia do unii walutowej. więc nie zdrożało z wprowadzeniem euro....

 

euro w takiej cenie to masakra. przebiło 4,50, następna bariera psychologiczna 5,00...

 

 

ma to ,że terez Polak jadący na słowację płaci drożej...więc i słowacka gospodarka/turystyka dostanie po tyłku, mniej ludzi pojedzie/kupi

w tym kontekście pisałem,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ma to ,że terez Polak jadący na słowację płaci drożej...więc i słowacka gospodarka/turystyka dostanie po tyłku, mniej ludzi pojedzie/kupi

w tym kontekście pisałem,

a co Ciebie to obchodzi??? chcesz zbawic caly swiat?

teraz slowak przyjedzie do pl i bedzie sie bawil jak panisko. bo on dalej zarabia 1000 euro a to juz jest 4600 pln a nie 3400. i my na tym zyskamy! bo wiecej wyda.

a chyba o to chodzi zeby nam bylo lepiej. no ale ja tu tylko sprzatam i moge nie wiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo mnie obchodzi i nie będę ci tłumaczył tego bo możesz nie zrozumieć tak samo jak mojej wcześniejszej wypowiedzi.

twoje życie jak widać kręci się wokół zabawy...i wszystko najwyraźniej na to przeliczasz.

już widzę te korowody słowackich pojazdów jadących do PL na zakupy... <rotfl>

zbawianie świata pozostawiłem dla innych, mam nadzieję że nie takich jak ty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak?a to niby czemu?żeby spekulanci mogli działać?

 

czy masz na myśli exporterów?pomyśl o imporcie

 

ja bym się tak nie cieszył, przemyśl sprawę ilu ludzi ma kredyty w eur i chf.

może wtedy zmienisz zdanie

 

przykład: kiedyś Słowacja była tania....jedź zobacz teraz

 

A jak EURO w sierpniu wynosiło 3.19 to kazdy był happy że PLN stoi wysoko a jak teraz poleciała na łeb na szyje to nagle takie komenty jak Twoje, zastanów sie też że nie każdy utrzymuje sie z tego co zarobi w Polsce :mad:. Oby EUR dorównało GBP !!!

Edytowane przez kamil_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dużo mnie obchodzi i nie będę ci tłumaczył tego bo możesz nie zrozumieć tak samo jak mojej wcześniejszej wypowiedzi.

twoje życie jak widać kręci się wokół zabawy...i wszystko najwyraźniej na to przeliczasz.

już widzę te korowody słowackich pojazdów jadących do PL na zakupy... <rotfl>

zbawianie świata pozostawiłem dla innych, mam nadzieję że nie takich jak ty.

hmm

widasz znasz mnie lepiej niz ja sam. gowno o mnie wiesz i sam nie rozumiesz. a druga sprawa jak chcesz oceniac kogos to zrob pw a nie ot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma złotego środka , ale tak ogromne różnice w kursie waluty nie powstają same z siebie.

 

lysy :

a ja sie ciesze ze zlotowka sracila i traci i bedzie tracic. nie interesuja mnie placzacy ze maja kredyty w chf i eur. TAKIE ZYCIE. raz pod wozem, raz na wozie. a jezeli jestes caly czas pod wozem to albo masz pecha albo jestes nieudacznikiem albo (i to najczesciej) poprostu nie mozesz zyc nie narzekajac.

 

 

to chyba twoja wypowiedź, na jej podstawie takie mam zdanie a nie inne

ale jeżeli pozwolisz to zostawmy to , bo nie o tym temat.bez urazy

Edytowane przez martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Według mnie drugą stroną medalu w genezie powstania kryzysu, a także ZUS-u, KRUS-u, NFZ-u i innych "rodzinnych" firm które są Państwem w Państwie jest podejmowanie przez WSZYSTKICH rządzonych decyzji POPULARNYCH a nie POŻYTECZNYCH i rozsądnych. Każdy z nich patrzy na sondaże i szanse utrzymania stołka, a przy nie popularnych decyzjach mógł by go stracić. W innym przypadku już dawno nie było by w/w instytucji lub była by po generalnym "remoncie"....

Powodzenia wszystkim w trudnych czasach.....!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to prawdopodobnie , ktorys z moich znajomych albo cie kroil, albo usypial

mam nadzieje, ze mieli dobry dzien i zona im dala i nie spie.......li roboty.

Mieli dobry dzień bo miałem zmiażdżony dysk między 4 a 5 kręgiem z przestawieniem kręgów. Naprawili mnie tak że teraz chodzę o własnych siłach i jestem im za to wdzięczny, ale niestety podano mi w czasie operacji wirusa, którego teraz leczę. Lekarza z którym rozmawiałem nazywał się Krynicki (pamiętam te nazwisko bo był kiedyś fotograf o tym nazwisku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kryzys, kryzys...

 

Dla mnie narazie kryzys to przypływ gotówki. Nie jest to wynik wzrostu samego euro czy spadek jakiś cen. Poprostu ogólnie jak dotąd wszystko składało sie tak pomyślnie dla mnie że kasy tylko przybywało mi w portfelu, także ten cały kryzys jest dla mnie pozytywny.

Czy to znaczy że zarabiam na nieszczęściu innych? Tak to chyba zabrzmiało.

 

Ale wokoło mnie widzę także negatywy tak jak inni.

Znajomi siedzą w domach z braku zleceń. Kolejni połowę czasu siedzą przez obniżenie produkcji. Szwagier miał w firmie spadek o 65% w produkcji. Także jest zle. Dla innych. I kto wie, może jutro ja także dołączę do ich grona. Trzymajmy się ramy......

 

Macie może jakieś pomysły jak radzić sobie z kryzysem??? Albo jak go zakończyć?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nigdy sie nie da zrobic tak, aby wszyscy byli zadowoleni. mam gdzies czy zarobia spekulanci,eksporterzy czy importerzy. nikt nie plakal nade mna, kiedy dostawalem 'smieszne pieniadze' za korone. i ja tez nie plakalem. wqrzalo mnie szczegolnie jedno. wszyscy 'znawcy' twierdzili caly czas ze zlotowka jest za droga, ze jest sztucznie utrzymywana na za wysokim poziomie. a teraz ?? teraz wszyscy narzekaja na za niski kurs pln.

swieci slonce - zle

pada-zle

jest wiosenna bryza-zle

pada snieg-zle

a ja sie ciesze ze zlotowka sracila i traci i bedzie tracic. nie interesuja mnie placzacy ze maja kredyty w chf i eur. TAKIE ZYCIE. raz pod wozem, raz na wozie. a jezeli jestes caly czas pod wozem to albo masz pecha albo jestes nieudacznikiem albo (i to najczesciej) poprostu nie mozesz zyc nie narzekajac.

I tu sie z kolega calkowicie zgadzam bo co ustalimy zloty srodek oooo 4.3 za euro i koniec ani grosza wiecej i mniej bo jak za duzo to zle jak za malo to jeszcze gorzej. Niech pada na pysk ta moja kochana zlotoweczka bo mniej musze kasy wysylac do PL, a w sytuacji w ktorej jestem to pasuje mi jak najbardziej. Funt wychodzi juz na dzisiaj okolo 5.20 dzieki czemu oszczedzam chociaz na czyms. I ktos mi powie ze jestem samolubny to odpowiem tak jestem w tej sytuacji jestem bo mam zone, bede mial dziecko i rachunki i to jest dla mnie w tej chwili najwazniejsze nic innego sie nie liczy tylko oni moja rodzina i jak smiem przypuszczac dla kazdego innego to tez jest najwazniejsze. Nikt inny ich za mnie nie utrzyma. To ze ktos bral kredyt z walucie no i co z tego jak bral to dobrze wiedzial co robi zawsze istnieje ryzyko w walucie ze albo bedzie taniej albo drozej. Jak zlotowka byla sztucznie utrzymywana w gorze to sie cieszyli ze jest ekstra i nikt nie mowil ze Ci co maja w zlotych to ale traca. Przestanmy plakac jestesmy dorosli i musimy wiedziec co robimy gdy podejmujemy jakies decyzje zyciowe nawet kredyty.

Czy jest kryzys? Pewnie ze jest potwierdzilo to juz wielu z nas widzimy go dookola siebie dotyka nas i naszych znajomych i rodziny, ale zyc trzeba dalej!!!

Moze rzeczywiscie to dobrze ze zlotowka idzie na dol to moze Polsce pomoze z uwagi na to ze bedzie korzystnie inwestowac czy chociazby wydawac kase na przyjemnosci, hmm no tak tylko gdzie bo turystyka PL tez pozostawia wiele do zyczenia a na pewno jej promocja.

EHH Dziekuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos pytal sie mnie o bank i czy rzeczywiscie byloby lepiej gdyby go nie finansowac. Pewnie nie, Polska jeszcze nie odczuwa kryzysu tak bardzo jak USA bo na szczescie kredyty w Poslce nie byly tak latwo dostepne jak w US. Nietety setki milionow ludzi zyje na kredyt, na kredyt biora wszystko, od czajnikow i inne wyposazenie kuchni po samochody, kredyty dostawali ludzie niezdolni do splaty, ale kazdy przyznany kredyt to dzialka dla pracownika banku no i odsetki dla banku.

Teraz sami sobie odpowiedzcie, czy lepiej ukrocic zycie na pokaz ludzi bioracych kredyty i zaoszczedzic sobie nerwow z niepwenoscia "czy jutro bede nadal miec prace" czy nie. Mysle, ze ze wole byc spokojny o jutro kosztem nie posiadania najnowszej 60 calowej plazmy na kredyt.

Co do kursu euro - nie jestem ekonomista (choc ja studiowalem hehe) ale wiadomo - jak ktos zyskuje to ktos traci - dla mnie (z wiadomych wzgledow) im euro lepiej stoi tym lepiej, ale dla firm eksportujacych to tragedia taki skok kursu no i jesli firma zatrudnia 1000 osob, to wiadomo ajk to sie konczy najczesciej - bynajmniej nie przez zmiane auta prezesa na ekonomiczne Audi A2 TDI.

A eksperci mowia, ze taki kurs jest chwilowy, ale ta chwila moze trwac pare tygodni albo i pare miesiecy. Osobiscie, troche sie przejmuje sytuacja Polski i ciekaw jestem jak to wszystko sie skonczy.

A z roku na rok, coraz bardziej nie trawie Ameryki. Od ich prezydenta po idiotyczne spoleczenstwo po ich zalazek swiatowego kryzysu.

W kazdym badz razie jak zwykle - za wszystko zaplaca najbiedniejsi - czyli my. (tak jak w WOSP)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
eksportujacych

 

importujących

 

eksport ma się doskonale teraz

 

 

co do USA to też mam o nich kiepskie zdanie

fakt faktem nasze władze lepsze nie są

Edytowane przez martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyborcza nie jest dla mnie opiniotwórczą gazetą, ale cieszę się że ktoś się cieszy.

pozdrawiam ;)

ja w każdym razie się nie cieszę , ale też nie płaczę,

 

dopisałbym tu jeszcze : Kupujcie dolce i euro , bo będzie szło bez końca w górę ...każdy zarobi :rotfl:

Edytowane przez martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GW to gazeta pokroju Fakt - nic więcej - kiedyś coś reprezentowała, ale teraz to dno totalne

 

A co do waluty - złotowka nie będzie się juz osłabiać - spekulanci z JP Morgan i inni zauważyli, że NBP nie będzie interweniował więc dadzą sobie spokój

Edytowane przez lukas63

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności