Skocz do zawartości
Gość volume92

nie chodzi na benzynie b3 1.8 (RP)

Rekomendowane odpowiedzi

Głośna plus nieobliczalna praca pompki to niestety jej agonia.

Szukaj nowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Buczenie to jedna sprawa ale ona raz działa ,raz nie .Czasami cały dzień odpalam i jeżdżę na gazie bo pompa nie ma zamiaru nawet się odezwać .

 

Szukaj pompki porostu się zaciera możesz jeszcze przed założeniem nowej wymienić filtr paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po wymianie pompki.filtra paliwa ,tulejek i szczotek rozrusznika .Cena za części plus robocizna(złapałem się za głowę)780złotych.Stara pompka po przekręceniu kluczyka na zapłon uruchamiała się cichutko a nową słychać dużo głośniej i słychać przez sekundę takie jakby zasysanie paliwa.Mechanik powiedział że tak ma być bo to nie orginał tylko zamiennik(kosztowała 380zł.Bosch). Czy tak może być.I jeszcze dziwna sprawa,na benzynie chodzi pięknie,a na gazie po naprawie podczas jazdy czuć spadek mocy.Nie wiem czy coś pogrzebał przy gazie ,czy jak ,umówiłem się na regulację gazu.Wymiana pompki paliwa przecież nie ma nic wspólnego z jazdą na gazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie popłynąłeś z kasą :gwizdze

A co do różnicy między gazem a benzyną, to może teraz dopiero odżył na Pb i dlatego taki efekt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ładnie popłynąłeś z kasą :gwizdze

A co do różnicy między gazem a benzyną, to może teraz dopiero odżył na Pb i dlatego taki efekt ;)

Chyba nie ,jedziesz na gazie wciskasz pedał gaz a on jedzie ale jest taki mułowaty.Miałem tak samo po wymianie parownika na nowy .Wtedy gazownik twierdził ,ze nic nie trzeba regulować.Podjechałem do innego podłączył miernik do sondy i okazało się że dostawał za dużą dawkę gazu i dlatego był taki mułowaty.po regulacji autko chodziło jak burza .W poniedziałek podjadę do tego gazownika i niech wyreguluje instalację gazową, zobaczymy efekty.tak mi się wydaje że nie może być nic innego poza regulacją ,parownik wymieniałem rok tamu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, ja natomiast mam inne pytanie. Wysiadła u mnie pompa paliwa, Bosch o oznaczeniu 0 580 453 016, kupiłem na szrocie inną z silnika 1.8, ale najwyraźniej nie z AAM, tylko ABS, albo RP. Po wyciągnięciu zepsutej zdziwiłem się, że są inne, moja pompa jest ,,gładka", tamta nie i ma wężyki prążkowane, moja zaś gumowe. Moja uszkodzona ma króciec prosty, a ,,nowa" wygięty. Różnią się czymś te pompy poza wyglądem, można bez obaw ładować świeżo zakupioną do baku, będzie pasowała w to ,,gniazdo" od starej w baku? Na oko się różnią, a jak od sprawy technicznej?

 

Moja spalona pompa: http://img12.tablica.pl/images_tablicapl/72537539_1_644x461_pompa-paliwa-vw-passat-b3-20i-100-sprawna-koscian.jpg

Zakupiona pompa: http://img05.tablica.pl/images_tablicapl/76930007_1_1000x700_pompa-paliwa-03-bara-vw-golf-passat-b4-18-benzyna-katowice.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna pasować, różnica to inny producent, VDO lub BOSCH lub jeszcze inne, sam wkład może być identyczny np. ATE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powinna pasować, różnica to inny producent, VDO lub BOSCH lub jeszcze inne, sam wkład może być identyczny np. ATE.

 

Stara była Boscha, nowa VDO, zaraz jak tutaj napisałem poszedłem sobie przyświecić w baku latarką i dopatrzyłem się, że mocowania te same są, udało się założyć, wszystko pięknie chodzi. Dziękuję :)

Mam jeszcze pytanie, u Was w tym otworze, gdzie jest pompa jest też tyle brudu? Widać, że do tego otworu dociera światło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u Was w tym otworze, gdzie jest pompa jest też tyle brudu? Widać, że do tego otworu dociera światło?

 

Tak nawet bardzo duzo to kurz się zbiera tam i z czasem robi sie takie nie wiadomo co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam podepne sie pod temat .U mnie w B3 kombi 1.8 90km. benz. + gaz

jakiś jeleń wsadził do zbiornika jakąś chyba nie od niego pompę całą z obudową i zauważając że jest za duża po prostu ją tam zostawił nie zapiął jej nawet na pierścieni w zbiorniku.Ale do rzeczy , rozkręciłem zobaczyłem że sie nie da jej zamontować skręciłem do kupy i jazda. No ale , po odpaleni z pB jest ok przejade pare metrów na Lpg i chcę jechać dalej na pB i lipa nie chodzi ,Nie podaje paliwa (pompka chodzi napięcie ponad 13V jest paliwa brak)Założyłem przezroczysty wężyk na zasilani pompki i nic brak pB.Ale jak na krótko podepnę niezależne zasilanie to po chwili tłoczy paliwo i jest ok.Założę wtyczke i chodzi przejade kawałek i to samo kicha.Dokupiłem na szrocie od golfa III kombi nieco mniejszą pompkę całą przełożyłem zapiołem na koronie w zbiorniku i git.Chodzi wszystko fajnie i nagle znowu to samo ,czy w koszu pompki są tam może jakieś zaworki zwrotne czy co??Stara pompa na gumowych prostych wężach ta pasująca od golfa 1.8 na karbowanych kątowych jak u Majki93

Edytowane przez dzidek31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam widzę odp. jak na lekarstwo?Dziś odpaliłem na pB przejechałem kilka metrów i znowu zgasł w przewodzie zasilającym przy nonowtrysku susza.Nie wiem czy to wina pompki ale dwie by były walnięte chodziły cały czas czyli w trakcie przekręcenia kluczyka jak i po uruchomieniu silnika ??Postał z 5min. i odpalił normalnie .Zauważyłem że w nowej pompce tej z karbowanymi wężykami na górze pompki przy wężyku jest taka mała siateczka i tam przez nią sadzi paliwko czy to jakiś przelew jest?? W starej tego nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam widzę odp. jak na lekarstwo?

Spokojnie.

Skup się na przekaźniku pompy, być może luty w nim puściły i wymaga rozebrania i poprawienia lutów.

Można założyć zworkę w miejscu przekaźnika (na szybko nie powiem które piny) ale wtedy zaraz po przekręceniu na zapłon pomka będzie pracowała non stop....nic strasznego ale lepiej zrobić tak jak powinno być.

Postaraj się o drugi przekaźnik, załóż np. na kablu zasilającym pompkę jakąś kontrolkę żarówkę i będziesz wiedział czy to wina prądu czy samej pompki.

Jak stwierdzisz na 100% że to nie wina prądu to będziemy myśleć dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę jutro na szybko ten przekaźnik .Czy mam go zmostkować jak na rys.przekaznik.GIF

 

Kabelek zasilania ,, + "podłączyć do pinu z rys. ten pin po lewej ?

Ale przekaźnik ma być wpięty czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik wypinasz i odnajdujesz plus (stacyjka włączona) ten plus łączysz z wyjściem na pompę, jak jest schemat na przekaźniku to powinieneś dojść który to konkretnie.

Warto też sprawdzić stan bezpiecznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne problemy u mnie zaczeło sie od czujnika halla

 

---------- Dodano o 21:26 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:25 ----------

 

dalej poleciała sonda czyszczenie silniczka biegu jałowego, wymiana i ustawienie czujnika tps teraz wszystko śmiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wyciągnąłem pompę ze zbiornika i wsadziłem do miski z benzyną i podłączyłem .co się okazało że ni podaje pB tz. pompka pracuje ale nie daje ciśnienia 0.Po zamianie + na - czyli odwrotnie biegunami żeby wypychała paliwo ,a następnie podłączenie jej prawidłowo zaczyna pompować prawidłowo.Ale po paru włącz. i wyłącz. paliwo pojawia się na powrocie czyli z powrotu i zasilania leci to samo plus jeszcze z góry wkładu gdzie jest wyjście (taki przelew ze siateczką) .Dwa zasilania ciekawe ?Czasem nawet na powrocie jest większe ciśnienie niż na wyjściu! Obserwując pracę pompki stwierdziłem że winę może ponosić zaworek zwrotny ten na wyjściu(zasilaniu) jeśli takowy jest tam. Jak się przytnie to paliwo wraca sie do kosza i tam wybija do przelewu.

Czy ktoś może potwierdzić moją tezę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się... witam mam problem gdyż nabylem paska b3 1.8rp i mial kłopoty z praca na benzynie, walniete czujniki, pomylone podcisnienia, a wiec tak wymieniłem czujnik temp, sonde lambda podcisnienia przy wtrysku założone tak jak ma być, wymieniony czujnik tps oraz ustawiony. Problem jest w tym że po przekroczeniu 140km/h przyspiesza ale z wielkim bólem ma ktoś jakieś pomysły, ostatnie co mi zostało do sprawdzenia to ciśnienie na cylindrach i przedstawia sie ono tak 1cyl-10 2-gi-9,8 3-ci-9,8 4-ty-9,8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obserwując pracę pompki stwierdziłem że winę może ponosić zaworek zwrotny ten na wyjściu(zasilaniu) jeśli takowy jest tam

Nie pamiętam jak tam to wszystko jest poskładane i czy jest jakiś zaworek ale może faktycznie jest.

Choć z drugiej strony to niby nie jest on potrzebny w benzynie.

Dobrze sprawdź czy masz dobrze poskładaną obudowę pompki i czy nie pomyliłeś powrotu z zasilaniem.

 

przyspiesza ale z wielkim bólem

Sprawdź jeszcze wyprzedzanie zapłonu i znaki na rozrządzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzone przez trzech mechaników a na końcu przeze mnie samego wszystkie znaki się zgadzaja zapłon ustawiony lampą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprawdzone

Jeśli tylko na gazie "nie idzie" to odkręć delikatnie pokrętło na wężu zasilającym od LPG.

Sprawdź też czy nie masz przytkanego filtru powietrza albo od razu wymień go na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności