Skocz do zawartości
Gość arek-f

GŁOŚNO CHODZI SILNIK- Buczy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość arek-f

Witam... mam problemik... mam Be 3 ;) Passacika 1.8 ABS i dziwnie mi buczy silnik.. chodzi tak jakby mial dzire gdzieś a jej nie ma... Słychać go spod kokpitu... Tłumiki mam wymienione.. Rurka kolektorowa byla wyciagana i zaspawana.. zamiast katalizatora mam strumiennice... .. Powiedzcie , co to moze być..?? hmmm . czekam :o:rolleyes::)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zamiast katalizatora mam strumiennice... ..

 

To Ci bucy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arek-f

mialem katalizator i tez buczal.. wiec to nie jest wina WYdechu.. ukladu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zewnątrz słychać? w jakim zakresie obrotów? podczas jazdy czy na postoju? opisz trochę dokładniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arek-f

powiedzmy ze... w czasie jazdy i na postoju ... obrotów nie powiem , ale tak kolo 2.5- 3 tys sie zaczyna... na kazdym biegu.... na zewnatrz ne slychac buczenia , tylko silnik... jak to silnik...

 

SŁYCHAĆ W ŚRODKU

tak jakby spod maski......

 

Po wymianie dalej to samo.. wydaje mi sie ze moze to byc poduszka z Tylu za silnikiem ... ta zaraz przy sciance dzialowej ze sie naderwala... i moze sie opiera gdzies i daje na karoserie.... hmmm ???

Edytowane przez arek-f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lacznik elastyczny wydechu - przepalony i buczy lub druga mozliowsc uszczelka pod kolekotrem lub miedzy kolektorem a wydechem. nie wiem jak u Ciebie budowa wydechu wyglgada ale na to bym obstawial;) poduszki pod silnikiem latwo sprawdzic ;)

Edytowane przez jozko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arek-f

łącznik rur.?? od spodu.?? - wymieniany na nowy :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poduszka - możliwe, ale raczej mało prawdopodobne

sprawdź umocowanie puszki filtra powietrza i plastikowej rury która od niego odchodzi w kierunku emblematu VW przed chłodnicą

spróbuj też podeprzeć czymś wydech od spodu przy srodkowym tłumiku i wtedy sprawdź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arek-f

mhm.. zobacze co bedzie.. musze maglownice wymienic , bo cieknie i pompe wsp... bo mam w aucie i czeka na wymiane.. hehe ;) .. od jakiegos czasu tak sie zrobilo... i to nie przez wydech.. a watpie by bylo to tym akurat spowodowane.. gdyby mozna bylo zobaczyc te poduchę z tylu za silnikiem to by bylo wiadomo.. moze czyms silnik podepre i zobacze czy buczy... wloze jakas rure.. bo tat to jest czeski film... ehh... Dzieki Za rade.. zobacze co to...

 

CHCE KTOŚ CZĘŚCI JAKIEŚ?? do VW ?? pisac jak cos...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zobacz tutaj:

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=23691&highlight=Buczenie

 

Znajdziesz tam bardzo dużo ciekawych informacji na temat, który poruszyłeś. Ja też miałem podobny problem i poniekąd go rozwiązałem, tzn. buczenie znacznie się uspokoiło i teraz jest w granicach, że tak powiedzmy, szeroko rozumianej normy - czyli absolutnie mi nie przeszkadza. Jak rozwiązałem problem - wszystko znajdziesz w powyższym odnośniku. Powodzenia. Pozdrawiam.

Edytowane przez Jotes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie moze podepne.

U mnie nie buczy a syczy, i to bardzo glosno na postoju. W trakcie jazdy to nie wiem bo nie sprawdzalem.Silnik jak w moim podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze jakies podcisnienie strzelilo , jakas uszczelka nie trzyma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hamulce działają ok? dziura w dolocie lub nieszczelne serwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamulce dobre.Ale chodzi Wam o dziure w kolektorze?

Moze to syczenie miec jakis zwiazek z wspomaganiem? Bo plyn mi troche uciekal.Ale wydaje mi sie ze przestal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności