Skocz do zawartości
Gość znakpokoju

Rozrząd a wymiana pompy wody

Rekomendowane odpowiedzi

Gość znakpokoju

Witam. Mama pytanie dot. rozrządu. Muszę wymienić rozrząd w passacie. Zaufany i doskonale znający się na autach a w szczególności dielelach mechanik mówi żeby wymienić rozrząd wraz z pompą. W sklepie powiedziano mi, że w Passatach z 94 roku, a takiego jestem posiadaczem, nie trzeba wymieniać pompy wodnej. Komu powinienem zaufać? Mam diesela TDI. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego

1. to jest dział żeby przedstawiać swoje auta

2. użyłeś szukajki ? źle nazwałeś temat :P

3. jak wymieniałem rozdrząd w B3 1.9 D nie wymieniałem pompy wody, ale i tak szlag trafił brok po ok 2 latach, wiec dla własnego bezpieczeństwa możesz wymienić, do mojego kosztowała 75zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wraz z pompą obowiązkowo wymienia się tylko w silnikach w których jest ona napędzana paskiem rozrządu. W twoim 1Z jest chyba na pasku wieloklinowym, napędzającym też alternator, więc wymiana ma sens tylko wtedy gdy popuszcza lub wydaje niepokojące dźwięki:cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aczkolwiek jesli dlugo nie byla wymieniana to lepiej dolozyc te 8 dych i wymienic wraz ze wszystkimi paskami oraz rolkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
aczkolwiek jesli dlugo nie byla wymieniana to lepiej dolozyc te 8 dych i wymienic wraz ze wszystkimi paskami oraz rolkami.
A po co wymieniać jeśli jest sprawna? Masz za dużo kasy?Jeśli faktycznie wisi na paskach klinowych to zawsze można ją wymienić bez większego problemu. Co innego jeśli trzeba ruszyć rozrząd. Wtedy waro to przemyśleć, bo odpada część robocizny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a slepy ze napisalem wyraznie "jesli dlugo nie byla wymieniana"? poza tym glupia wymiana jest duzo prostsza przy zdjetych paskach niz pozniejsza zabawa z wyciaganiem altka badz sciaganiem kola pasowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w SB tez trzeba pompe wody zmieniac?

ja juz 2 rozrzady robilem ale pompy nie dotykalem :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dotykałeś jej bo jej nie ma przy rozrządzie, nie trzeba zmieniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a slepy ze napisalem wyraznie "jesli dlugo nie byla wymieniana"? poza tym glupia wymiana jest duzo prostsza przy zdjetych paskach niz pozniejsza zabawa z wyciaganiem altka badz sciaganiem kola pasowego.
Kolego, ślepy nie jestem, może ty. Może dla ciebie jest problem zdjąć paski klinowe, tego nie wiem. Wytłumacz mi tylko dlaczego chcesz wymieniać dobrą część?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście uważam że pompa napędzana paskiem rozrządu powinna być wymieniona wraz z rozrządem (ja wymieniłem choć kosztowała chyba 400zł) natomiast jeśli jest napedzana paskiem klinowyn (nie rozrząd) to chyba nie warto jeśli jest sprawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
natomiast jeśli jest napedzana paskiem klinowyn (nie rozrząd) to chyba nie warto jeśli jest sprawna
100% racji. Po diabła wymieniać coś co jest dobre, a wymiana jest w miarę prosta i nie droga. Co innego jeśli pompa napędzana jest paskiem rozrządu. Wtedy może się opłacać wymiana przy okazji z uwagi na niższe koszty robocizny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
100% racji. Po diabła wymieniać coś co jest dobre, a wymiana jest w miarę prosta i nie droga.
.

 

Jesli auto stanie Ci kiedyś w środku nocy na pustej drodze,lub przegrzejesz silnik,to nie bedziesz juz wiecej zadawał takich pytań.

Kolega napisał ze jesli nie była długo wymieniana,to lepiej ją wymienić,tzn.dmuchać na zimne.

Sam stwierdziłeś ze jest to proste i niedrogie,więc lepiej wymienić,niz czekać aż sama odmówi posluszeństwa.

Ale przecież wiesz lepiej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki panowie,pompa nie siada z kilometra na kilometr,ta metoda mozna by stwierdzic ze warto cale auto zmienic bo dlugo nie bylo zmieniane :)

i moze sie zepsuc w srodku szczerego pola.Jesli napedza ja pasek rozrzadu-wymienic,jesli nie i nic jej nie dolega-po co wymieniac

Edytowane przez zuczek727

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorki panowie,pompa nie siada z kilometra na kilometr,ta metoda mozna by stwierdzic ze warto cale auto zmienic bo dlugo nie bylo zmieniane :)

i moze sie zepsuc w srodku szczerego pola

Dobrze powiedziane :)

Równie dobrze profilaktycznie można wymieniać przeguby czy sprzęgło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

Sorki panowie,pompa nie siada z kilometra na kilometr,

 

 

Siada , czego moj samochód jest potwierdzeniem. Wieczorem odstawiłem auto na parking i bylo ok , rano w drodze do pracy juz sie gotował - okazało sie ze wirnik obrócił sie na osi pompy .

 

Z resztą posta sie zgadzam ... trzeba przekalkulować czy jest to uzasadnione i tyle. Zadnych czarów nie ma ..

 

herflik-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Temat do zamkniecia,chcesz zeby auto cie zawiodło-nie wymieniaj.

Chcesz spać spokojnie wymień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Siada , czego moj samochód jest potwierdzeniem
Miałeś pecha. U mnie pompa piszczy już od jakiś 2 lat. Z początku nawet chciałem wymienić, ale zrezygnowałem. Teraz może i wymienię bo zaczęła przeciekać, ale i nie wcześniej jak wiosną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy pytanko muszę wymienić pompę wody w passacie 1,9 D typ 1Y czy trzeba ruszac rozrząd aby ją wymontowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy trzeba ruszac rozrząd aby ją wymontowac

nie trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a żeby nie ruszać rozrządu to wyjąć ja z obudową???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności