Skocz do zawartości
ice

Padła turbina AWX - co teraz?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Auto wróciło właśnie z warsztatu z diagnozą turbina do wymiany lub do regeneracji.

Jako że nie mam czasu na regenerację, postanowiłem wymienić turbo a starą zregenerować i trzymać w zapasie. Teraz moje pytanie czy szukać turbiny na allegro, na szrocie czy nową z salonu?

Na allegro widzę turbiny chodzą po 1,5k, wiecie może ile kosztuje nowa w salonie?

Czy moglibyście coś doradzić?

 

Silnik 1.9TDI AWX

Edytowane przez ice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Auto wróciło właśnie z warsztatu z diagnozą turbina do wymiany lub do regeneracji.

Jako że nie mam czasu na regenerację, postanowiłem wymienić turbo a starą zregenerować i trzymać w zapasie. Teraz moje pytanie czy szukać turbiny na allegro, na szrocie czy nową z salonu?

Na allegro widzę turbiny chodzą po 1,5k, wiecie może ile kosztuje nowa w salonie?

Czy moglibyście coś doradzić?

 

Silnik 1.9TDI AWX

 

 

Pozdrawiam,

Arek

ja tam kupiłem turbinę w lutym zeszłego roku z allegro i rok czasu na niej zaraz przejeżdżę . Dałem 900zł i spokój 6 m-cy gwarancji. Dmuchawkę kupiłem od tego użytkownika karambol99. Szybka wysyłka i dobry kontakt :D Można coś jeszcze u niego potargować :D mi zjechał z 1000 na 900zł i nie musiałem oddawać starej

Edytowane przez lukisio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Auto wróciło właśnie z warsztatu z diagnozą turbina do wymiany lub do regeneracji.

 

Jak już chcesz koniecznie tyle kasy wydać to może niech jakiś drugi warsztat potwierdzi diagnozę. Jednym się nie sugeruj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiecie może ile kosztuje nowa w salonie?

 

jakieś 5 tyś :) kup najlepiej nową nie w serwise jak masz na to kase to kost około 1500-2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Auto wróciło właśnie z warsztatu z diagnozą turbina do wymiany lub do regeneracji.

Jako że nie mam czasu na regenerację, postanowiłem wymienić turbo a starą zregenerować i trzymać w zapasie. Teraz moje pytanie czy szukać turbiny na allegro, na szrocie czy nową z salonu?

Na allegro widzę turbiny chodzą po 1,5k, wiecie może ile kosztuje nowa w salonie?

Czy moglibyście coś doradzić?

 

Silnik 1.9TDI AWX

 

Jaki przebieg i co takiego się stało ??

 

Ja postawiłbym na nową i niekoniecznie z salonu, tak jak koledzy piszą około 2000 zł + rzecz jasna nowe przewody od oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO SIE STALO?? z ta Twoja dmuchawka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dmucha dobrze bo moc jest, ale leje się z niej z każdej możliwej strony (dolałem już litr oleju w ciągu miesiąca) przebieg 100tyś.

niestety nie mogę pozwolić sobie aby auto stało dlatego wole kupić drugą a tą dać do regeneracji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olej niekoniecznie leje sie z TURBINY !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
olej niekoniecznie leje sie z TURBINY !!

 

potwierdzam, chyba że już sprawdzone na 100%.... i ten przebieg, trochę mało... z drugiej strony wszystko da się zepsuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam gościa ze szczecinka,kilka osób wymieniło u niego dmuchawki i sobie chwalą koszt ok.800-900 pln+gwarancja że nie kupisz kota w worku z allegro

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie rozważałeś podmiany w zakładzie gdzie regenerują turbiny? Poszukaj może w Twoim rejonie bo ja np jeżdzę do Wrocławia. Mam tam zaprzyjaźniony warsztat, gdzie regenerują turbinu i ilekroś jakiś znajomy ma problem to na telefon się umawiamy i gość podmienia na miejscu turbinkę zabierając starą. Można też kupić regenerowaną a można też regenerować na miejscu. Ta ostatnią opcję robiłem w mojej E-klasie bo nie mieli takiej turbiny. Rozebrali, wymienili łożyskowanie i uszczelnienie. Wirnik wyważyli i złożyli do auta. Turbawka wytrzyma jakiś czas, więc czy potrzebujesz na zapas? Przecież tego towaru nie braknie, więc po co blokowac kase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kbeatles

jeśli komuś może się przydać to polecam w krakowie http://www.turbo-krak.pl tel. 0-793-978-793 robią uczciwie i jako jedyni dają gwarancję na piśmie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rossi20

Regeneracja? Turbina z VNT bedziesz regenerowal? To powodzenie , jej sie nie da zregenreowac , nawet producent Garett tego nie przewiduje. Nikt ci juz jej nie ustawi tak jak fabryka , i bedziesz mial słabsza moc w samochodzie, nie duzo moze ale zawsze pare koni mechanicznych napewno. Kiepsko widze efekty takiej regenracji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Regeneracja? Turbina z VNT bedziesz regenerowal? To powodzenie , jej sie nie da zregenreowac , nawet producent Garett tego nie przewiduje. Nikt ci juz jej nie ustawi tak jak fabryka , i bedziesz mial słabsza moc w samochodzie, nie duzo moze ale zawsze pare koni mechanicznych napewno. Kiepsko widze efekty takiej regenracji

 

O kurde, to kiepsko... ;)

 

Poczytaj forum, było sporo o regenerowaniu takich turbosprężarek. Jeśli zostało przeprowadzone fachowo, to ludzie jeżdżą i są zadowoleni. 1000zl za regeneracje to nie 3000zl za nowa turbosprężarkę, tyle mniej więcej kosztuje dmuchawa do AWX-a bezpośrednio u Garretta, w W-wie na Targówku jest dystrybutor. I to jest cena jak stara zostawiasz w rozliczeniu, a myślisz że Garrett co potem z nią zrobi? Zregeneruje i pewnie jakiś serwis sprzeda to za kilka tysi jako nową :kciuki

 

Firma Garret nie dopuszcza nawet rozbierania tego urządzenia celem przeczyszczenia kierownicy spalin z nagaru. Powiedz to tym, którzy sami sobie te dmuchawy rozebrali i wymyli w garażu a ich fury po zabiegu śmigają z prędkością światła :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności